Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Żarłoczne larwy marchwi

galeria
Zetor 7745
misio2614    5

@pawel

A jaką marchew sialiście konsumpcyjną czy pastewną gdy zbieraliście bolkiem.

A mieliście ją na redlinach czy na płask???

A kopaliście na oryginalnym lemieszu czy dorabianym???

 

@ferdek

A dało by się jakoś założyć na tej taśmie (która idzie już do zbiornika) takie plastikowe rapki co 50 cm.Lub węże co kilka drutów. żeby ona się nie wracała. Tylko żeby ją hamowało aby się nie obcierała.

A z pietruszką też się może tak dziać (czy się będzie obcierać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

tutaj masz fotkę jak leci marchew na taśmie i są zblokowane te wygarniacze (łyżką)i do pierwszego wygarniacza jest przykręcony kawałek opony aby nie (tą oponę zamontował poprzedni właściciel który uprawiał marchew jadalną) marchew (15).JPG | tim1 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

zawsze możesz pozakładać węże na górna taśmę one są ponacinane wzdłuż i powciskane tak że sie obracają na tych drutach


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

@ferdek

OK. Ale dało by się założyć np. węże na te druty (żeby się nie obcierała) w taśmie która już idzie do zbiornika.???

 

A ile jest prześwitu pomiędzy łączeniami taśm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

pewnie że tak wszystko da się zrobić

ze 2 cm ,może troche więcej


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

@ferdek

a ty tylko zbierasz marchew tym bolkiem czy może też coś innego np. (pietruszka, selery,cebula)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja Bolka kupiłem tylko do zbioru marchwi (no czasami teściu wykopie sobie ziemniaki bo ja ziemniaków nie sadzę),kiedyś miałem Annę ale za bardzo sie kosz zapychał i marchew latała w koło i trzeba było się zatrzymywać i wyciskać ją z tych linek co są na koszu


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

siejemy przemysłowa tak na redlinach a lemieszae mam bardzo podobne do tych co ma kolega ferdek tylko ze mamy 4 takie szpikulce ponieważ marchew siana jest w dwóch rzedach na redlinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja też sieję w dwóch rzędach tylko że na płasko


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

OK.

Dzięki za odp.

A może ktoś jeszcze powie czy może zbiera coś innego oprócz marchwi np. (pietruszkę, selery, buraczki ćwikłowe, cebule)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Wnas we wsi u kolesia marchew sypie 75t/ha ale wykopał 1ha a 4 zostało na zime bo niedasie wjechać w pole

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Mam pytanie ile kg. nasion marchwi wysiewa się na ha. sory za tak banalne pytania dla wtajemniczonych ale jeszcze nigdy nie siałem marchwi a mam zamiar zacząć :) pozdrawiam


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zależy w jakim systemie będziesz siał, ale raczej tak dokładnie się nie da określić bo marchewkę się sieje na zagęszczenie a nie ilość kg.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo    0

@ Ofsik

jak to nie da się określić masy nasion???.Na 1ha wysiewa się przy rzędach 75 cm przy gęstości około 4 cm 800 tys sztuk czyli 0,8kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Na pewno jakoś się da, ale na podstawie opakowania gdzie jest napisana ilość nasion na dana masę. Ale niech wypowiedzą się profesjonaliści w temacie uprawy marchwi.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo    0

Na pewno jakoś się da, ale na podstawie opakowania gdzie jest napisana ilość nasion na dana masę. Ale niech wypowiedzą się profesjonaliści w temacie uprawy marchwi.

przykładowo ustalone odmiany marchwi przemysłowej są sprzedawane na wagę, więc możesz w jakiś sposób to odnieść do odmian mieszańcowych, bo przecież nasiona mają zwykle podobny rozmiar, w zasadzie więcej jak 1 kg/ha się niepowinno siać wg mnie, bo to już wychodzi mniej niż co 3 cm, co przy braku wody może dać niestety niski plon handlowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jakich formownic używacie do marchwi i jakich siewników???

Jaka jest cena nasion na ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

mam formowarke aktywną z akpila -dosyć kiepska konstrukcja, siewnik agricola 2 rzedowy cena nasion 0d 200zł do 5tyś zł na hektar zależy jaki gęsty wysiew i jaka odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

A czy formowarka z "radełkiem" też byłaby dobra ??????

http://www.allegro.pl/item900889513_formowanica_do_marchwi_2004r.html

Od 200 do 5000zł??? A tak średnio to ile wyjdzie??? Tobie ile wychodzi na hektar???

Ja bym chciał taką przemysłową, na soki, w kostke czy na "cóś"... :) No a wysiew to chyba dość gęsty byłby (na jednej redlinie dwa rządki...) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

zalezy jaką masz glebe jeśli sporo piachu to powinno wystarczyć.. jeśli masz grudy to może być sporo odpadu ja sieje za ok 3-4 tyś nasiona firmy bejo zaden plon ok 50-60t na ha w redlinach jednak przemysłowe np. kazan potrafią dać sporo ponad 100 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Tzn. tak:

Gleby mam naprawdę zróżnicowane, od piaseczku po porządną glinę... Marchew posiałbym na płaskim polu, o niezbyt zwięzłej glebie, a bardzo urodzajnej... (mam taki dobry kawałek ponad 8ha) Więc myślę że takie pole byłoby w sam raz dla marchwi co??? Siałbym na redlinach i w podwójnych rządkach (lepszej technologii co do uprawy chyba nie ma :) )

Jak bym chciał wziąć tego kazana to ile by wyszło na hektar przy dobrej obsadzie??? (i ile Kg się sieje??? ok 1 Kg???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro1    0

@Daniel215 z tego co wiem to firma bejo odmiany Kazan zaleca wysiewać 0,8-1 mln nasion/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

pod przemysł można trochę poszaleć z azotem , dobrze jest stosować obornik ale minimum rok wcześniej.. marchwi nie siej po burakach, najlepsze są zboża, gleba dokładnie uprawiona bez słomy chwastów grud, potas i fosfor na jesień kolega miał kazana to do wiadra 20l wchodziło 5-7 sztuk :)

ale warto posiać 2-3 różne odmiany bo każda inaczej wychodzi na różnych polach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No to chyba dobrze że kazan taki duży :blink:

maro1@ 1mln nasion to ile kg ok??? z jeden???

nie wiesz jaki by wyszedł koszt tej odmiany na hektar???

A o tym że 2-3 odmiany to właśnie też myślałem... Ale jak już to chyba by było pół na pół... Kazan + jakaś inna...

Co do azotu to my tam nigdy nie żałujemy (wychodzi ok 200N/ha)

Z obornikiem to jest problem... Nie mamy i nie nawozimy w ogóle nim pól :huh:

Ukasz52@ a ty ile siejesz marchewki???

http://www.allegro.pl/item900127758_kombajn_do_marchwi_alina_weremczuk_stan_idealny.html

Nie wiesz jaka mogłaby być wydajność takiego kombajnu na godzine ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro1    0

Jak to wagowo wychodzi to dokładnie nie wiem , dlatego że precyzyjne nasiona marchwi są w różnym kalibrarzu i kupuje się je na sztuki w opakowaniach po 25tys. i 100tys. sztuk.

 

Co do ceny nasion tej odmiany to nie pisze , bo nie uprawiamy przemysłowych i nie chcę wprowadzać w błąd.

 

Producent tego kombajnu podaje jego wydajność na 0,08-0,12ha/godz. wszystko zależy od wilgotności gleby , wydajności marchwi i tego jak będziesz miał odbiór korzeni od kombajnu zorganizowany. Około 1ha na dzień powinno się wykopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj