Polecane posty

pawlus224    2624

Panowie , pytanie takiego typu czy marchew się "uda" na lekkich ziemiach typu 4klasa ? Nie mówię o jakis rekordach plonowania ale czy wogole warto ją na takich glebach siac ,czy jest duza znizka plonu wzgledem gleb lepszych ?

Druga sprawa czy Dziki lubią tak samo marchew jak ziemniaki i kukurydze czy nie ma sie czego obawiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

ja tylko na takiej sieje. Marchew nie lubi ścisłej ziemi.  W tym roku nawet na 5 się udała.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To bardzo miłe zaskoczenie :)

Dotąd moi rodzice uprawiali marchew pastewną tylko i wylacznie na glebach klasy IIIA - IIIB o podlozu gliniastym , plon byl zadowalający ale bryl na stole przebierczym straszne ilosci (szczegolnie zeszly i ten rok).

Wpadlo mi pare ha w dzierzawie lekkiej ziemi , na wiosnę sprobuję zasiac jeden kawałek-  tak planowalem choc z obawami ze plon moze byc kiepski .

 

Moze marchew to jest strzal w 10 na lekkich glebach w takim razie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
2 godziny temu, pawlus224 napisał:

Panowie , pytanie takiego typu czy marchew się "uda" na lekkich ziemiach typu 4klasa ? Nie mówię o jakis rekordach plonowania ale czy wogole warto ją na takich glebach siac ,czy jest duza znizka plonu wzgledem gleb lepszych ?

Druga sprawa czy Dziki lubią tak samo marchew jak ziemniaki i kukurydze czy nie ma sie czego obawiac ?

marchew lubi lekka ziemie ale zasobną.

co do dzików to mi szkody nie robia, ale za to sarny i daniele juz tak i to spore

  • Thanks 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja bym raczej liczył średnio 50 ton, wyjdzie 80 a wyjdzie i 30, 

przy karotanie te 80 ton to raczej max 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

no przy takim nawożeniu jakby nie było tych 100t/ha to by to gospodarstwo szybko popłynęło chyba.. czy ktoś z Was stosuje nawożenie za podobne pieniądze? Jak sobie zacząłem liczyć czy by czegoś na buraka nie wykorzystać z tego to idź pan w... dołożę chyba na wiosnę troche polidapu i soli i może kiseritu i to będzie zależało  jaką cenę zaproponują za buraka... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

właśnie jakie nawożenie dajecie na marchew? ja daje NPK 100-100-200


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

w tym roku w kujawsko pomorskim mało kto skończył kampanię marchwianą, część w kopcach czesć w polu, ze zbytem masakra. wydajnosci rekordowe, cena rekordowo niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Witam,Panowie mam pytanko siał ktoś może marchew siewnikiem taczkowym ręcznym? mam zamiar zasiać 5ar na wiosnę i nie wiem za bardzo czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kiedyś dawno temu to takim sialismy po 40-50 arów, więc na pewno się sprawdzi


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

A ty chciałeś ręcznie siać? - naprawdę?

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
15 godzin temu, Farmerski napisał:

w tym roku w kujawsko pomorskim mało kto skończył kampanię marchwianą, część w kopcach czesć w polu, ze zbytem masakra. wydajnosci rekordowe, cena rekordowo niska.

A ja się zastanawiałem co to za samochody z rejestracją CTU sypiące marchew na zasypie w ubiegłym tygodniu.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Mam jeszcze takie pytanko ile będę potrzebował około nasion na 5ar ? Myślałem nad odmianami Maestro albo volcano sial ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
7 godzin temu, mirro napisał:

A ja się zastanawiałem co to za samochody z rejestracją CTU sypiące marchew na zasypie w ubiegłym tygodniu.

gdzie te TIRy sie wysypywały?

1 godzinę temu, mtz820narew napisał:

Mam jeszcze takie pytanko ile będę potrzebował około nasion na 5ar ? Myślałem nad odmianami Maestro albo volcano sial ktoś może?

licz ok 1 mln na 1 ha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Tak to wiem,ale często spotykałem że jest podane ile jest nasion w opakowaniu czyli 50 tyś nasion na 5ar powinno wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Mi przy pasteenej wychodzi ok. 1.3 kg/ha nasion. Odmiana Lobo i Krystyna. Siew siewniczkiem szczoteczkowym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8
Dnia 25.12.2017 o 09:49, mtz820narew napisał:

Co oznaczają skróty ,,prec'' ,,vilseed''

nasiona jednakowego kalibru. inaczej odsiane. teoretycznie wschody powinny być dużo lepsze bo jednakowej wielkości czyli o zbliżonej sile kiełkowania.

na przykładzie nasion kalafiora powiem że nie ma różnicy we wschodach. a jak jest w marchwi to nie wiem.

Edytowano przez piratqwert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj