Polecane posty

DarekGaudyn    10

kto takie bzdury Ci powiedział??:) chyba by musialy na sklepach nasionami być limity sprzedaży co było by chyba jedynym rozwiązaniem sytuacji warzyw w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

wiecie do końca nie wiadomo jak to będzie,  ale na razie za marchwią jest ok, bywa że czasami gorzej sie wychodzi na ładnej marchwi niż na dziadostwie po jakiejś klęsce. Bo jak jest opór to wybrzydzają, a jak nie ma towaru to nikt słowa nie powie i jeszcze do tego lepiej płacą. Ale wole Martwić się tylko zbytem niż patrzeć jak jakaś burza czy grad zniszczy plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

na pewno nie zaszkodzi, na marchew zalecają proteus a jak on tam działa to nw.

Możecie mi powiedziec jak sobie radzicie z chorobami grzybowymi marchwi? U mnie występuje problem z utrzymaniem cały czas zielonej naci do końca, zazwyczaj zrobi się żółta od dołu a później brązowa. Jakimi środkami pryskacie ile razy?? Jeśli mozecie to podzielcie sie swoimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jest to alternarioza naci, środków jest przynajmniej kilka, poszukaj poczytaj. 

ja stosuję raz scorpion i wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Panowie , czy w uprawie marchwi po  ulewach macie problem ze skorupą i wschodami ? Jeśli tak to stosujecie jakieś zabiegi żeby tą skorupę zruszyć np. jakiś walec "gwoździowy" , i czy polecacie wałować rzędy po siewie marchwi w redlinach , wiadomo że się ubija tą ziemie przed siewem ale co  daje dokładnie  te koło dogniatające/zruszające za redlicą wysiewającą?  Te koło zruszuje ziemię żeby nie pojawiała się skorupa czy dogniata w celu szybszych wschodów. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Panowie mam pytanie odnośnie wschodów, mieliście takie problemy że marchew leży w ziemi ale nie kiełkuje? No w tym roku u mnie jest masakra, z 12 ha to może tylko na 5 ha mam ładne wschody gdzie rzędy się sznurują, a na pozostałych jest tragedia, tylko na dołkach powychodziła, marchew siana na początku maja, wcześniej nie dało wjechać bo było błoto, po siewie tydzień pogody bez deszczu, nie poszła ulewa i nie ubiło redlin. Odgrzebując nasiona z ziemi siedzą suchutkie nie zgniły, ale kiełka nie widać. Co może być tego przyczyną? Nawożenie? Zła uprawa gleby przed siewem?   


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

ledwo co sie marchew zaczeła i juz nie ma ceny i zejścia. obdzwonilem wszystkie skupy i nikt nie chce.. wszyscy wolą zagraniczną a towar mam naprawde ladny.. ta sama sytuacja co z ziemniakiem młodym bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

U nas to samo wszystko stoi a marchew bardzo ładna nikt nie kopie bo niema gdzie sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

u nas jest zawsze w okolicach 20-25 groszy

myślę że przy dobrej wydajności i tak jest nieźle.

Edytowano przez Farmerski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Panowie a jak z chwastami u was w tym roku ?  W ostatnich latach nie plewiłem marchwi wcale. W tym roku Szarłat i mlecze rosną jak szalone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Cena w tym roku może zniechęcać do uprawy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

80t x20gr=16tysi,  jak to jest z kosztami? Jak to wygląda z kontraktacjami na przemysł, bo słyszałem różne rzeczy, że czasami firmy wolą niektórym nie zabrać towaru i zapłacić kary umowne, a zabrać tym co mają poważne wejścia i  nadwyżki (lubelskie)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj