Polecane posty

Farmerski    9

u mnie pierwsza własnie dokładnie 27 marca. a ostatnia 31 marca. Powiem Ci ze już co miało wyjść to wyszło. Marchew jak nie wyjdzie w 3 tygodnie w większości i do 4 sie nie uzupełni to raczej cięzko żeby wyszła w późniejszym czasie. no chyba, że leży w suchym Jakim sposobem robiłes redliny? formowane czy od obsypnika? a może na płask??

Edytowano przez Farmerski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

jaki cel? może biorąc pod uwage temperatury i te wiatry to może i lepiej. Zazwyczaj u nas sie sieje 15-20 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jaki cel? może biorąc pod uwage temperatury i te wiatry to może i lepiej. Zazwyczaj u nas sie sieje 15-20 marca.

 

cel to przemysł, troche na plastry troche na kostke. W okolicy sieja wszyscy ok 10-15 kwietnia zeby ziemia była ciepła, ale w tym roku pogoda była kiepska.


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja kiedyś zawsze siałem siałem w maju i też było, ale wydaje mi się że wiosny były mokrzejsze

sąsiad w tamtym roku siał w czerwcu i lipcu, czerwcowa wyszła dość ładnie, lipcowa już nie bardzo  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Dzieki kolego za słowa pocieszenia. Ja jeszcze nie posiałem wszystkiego, bo na polu jest "błoto" i wszystko sie lepi. Jak jutro dobrze pójdzie to zakończe


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

to zależy na co to idzie, ta poszła na plastry czyli grubość do 3 cm. 

ale od tego sąsiada prawdy się nie dowie, ale na grubość ponad 2 cm miała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

mam problem, z tym, że chodzi o marchew nasienną. na większości pola marchew nie rośnie, ma fioletowe liście a co niektóre zamierają. czym to może być spowodowane i jak to ewentualnie ratować ma ktoś jakiś pomysł? tydzień temu poszedł amistar

post-77736-0-43353200-1493731729_thumb.jpg

post-77736-0-57448400-1493731756_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Jak wschody wczesnej marchewki w związku z mokrą i zimną wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieras    0

Farmerski redliny rzemieslniczym sprzetem. Taki obsypnik z dlugimi łapami przed redłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

jak na zwięzłe ziemie to rzemieślnicze najlepsze, po formowanych maszyną z walcami aktywnymi to przy słońcu robi sie skała i marchew słabo wschodzi, nawet potem gorzej rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wschody wczesnej marchewki w związku z mokrą i zimną wiosną?

 

Tak średnio, a jak u kolegi z problemem marchwi pozostawionej w polu na zimę - przetrwała mrozy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martinkowo    0

Witam. Chciałbym zapytac czym zbieracie marchew konsumpcyjna na radlinach? Ja zbieram kombajnem.do marchwi Simonem. Jezeli ktos ma podobny kombajn prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Panie kniaziu marchew zaorana, bo za duże mrozy były i mało śniegu, ale nie 100 % przemarzła. Jakby było tyle śniegu co prawdziwej zimy to śmiem twierdzić, że większość, by przeżyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

zależnie od regiony, u nas mrozy były dość duże ale ilość śniegu była wystarczająca aby jęczmienie ozime i rzepaki przetrwały bez uszczerbku, a to jest tak z tym różnie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj