Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231

Dałem ciała w tym roku wymyśliłem sobie ze opryskam glifosatem tuz przed wschodami marchwi i co prawda chwasty spaliło ale druga tura powschodziła razem z marchewka i czym to teraz będzie zwalczyć chodzi mi głównie o rzodkiew swierzepa


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

0,3 litra afalonu 

 


głupio zrobiłeś że nie dodałeś go do randapu 

u ciebie już są wschody a ja jeszcze nie posiałem, leje cały czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

człowiek uczy sie na błedach


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Ile wysiewacie marchwi na 1 ha? 

Mi na 0,5 ha wyszło ok. 700 g przy 2 rządkach na 1 redlinie. Boję się żeby nie było za gęsto, bo zwiększyłem troszkę wysiew co do roku poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ją oceniam że już jej nie sieję

Co z nią było nie tak?

Tydzień temu trochę jej posiałem. A co to będzie to czas pokaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ile wysiewacie marchwi na 1 ha? 

Mi na 0,5 ha wyszło ok. 700 g przy 2 rządkach na 1 redlinie. Boję się żeby nie było za gęsto, bo zwiększyłem troszkę wysiew co do roku poprzedniego.

zalezy jaka odmiana i jakie przeznaczenie. ale bedzie ok ja wole zeby była za gesta niz za rzadka


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Hehe u mnie to przeznaczenie głównie na do opasu, ale jak bd chętni to się sprzeda też trochę. A odmiany to jadalna Berlikumer i pastewna Krystyna. Ja chcę tak aby było optymalnie.

Mamuśka na ogrodzie gęsto nasieje rączkami i narzeka, że marchew mała, przerywa, ale co z tego jak jej szkoda wyrwać. :D

W tamtym roku jeden rządek był siany na tarczce na 4, a drugi na 5 i ten co na 4 to rzadki był to teraz dałem wszystko na 5, ale jakoś tak się sypało i boję się aby nie było przedobrzone. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Zobacz sobie kaliber, masę tysiąca nasion, przelicz ile Ci wchodzi nasion na tą wagę, wtedy mniej więcej Ci wyjdzie ile nasion wyszło  na daną powierzchnię, Ale to tylko mniej więcej. Bo tak mówienie o takiej i takiej tarczy to nijak się ma do roku bo kaliber może być inny i już zupełnie inny wysiew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Witam. Doradźcie proszę  czym można zwalczyć psiankę  czarną w marchewce i pietruszce, jest jej dosyć dużo. Marchew jest wielkosci 3-4 cm a pietruszka w fazie 2 li sci. Pryskane na chwasty 2 l racera po siewie.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Zwalczy coś co zawiera linuron, z pietruszką trzeba ostrożniej w tej fazie jest o 50% bardziej wrażliwa niż marchew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W marchwi psianke mozesz kasowac sencorem ale w pietruszce juz nie. Ciezki chwast do zwalczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

zasialem jakieś 14 arów marchwi dla bydla dwie odmiany jeda to pastewna Krystyna a druga jakaś lepsza gatunkowo. Pryskalem ją linurexem, w dawkach dzielonych, pierwszą po siewie a drugą w fazie drugiego liscia (znaczy była łodyga rozdwojona na da) i tego lepszego gatunku nie ruszylo( teraz ladnie sie krzewi) ale Krystynę w polowie zniszczylo. Czy robić trzecią dawke bo sie cykam? Czy ubytki mogę dosiac teraz? Mam w niej juz spory perz i czym go zwalczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

witam jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość doradzi mi ktoś czym zwalczyć samosiew rzepaku w marchwi dodam że jest duży ten rzepak obawiam się że sencor nie pomoże na to cholerstwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Zwalczysz rzepak linuronem,daj litr i jak bedzie mało poprawisz po tygodniu.

dzięki za podpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam czy sencor liqyid poradi sobie z maruna pryskalem nuflonem lecz nie dalrady i boxerem czy moglbym tym sencorem liqid opryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czym pryskacie na grzyba? chodzi mi o marchew na przemysł zastanawiam sie nad Nativo lub amistar opti


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

czym pryskacie na grzyba? chodzi mi o marchew na przemysł zastanawiam sie nad Nativo lub amistar opti

Pryskaj nativo dłużej działa od pozostałych środków no i wychodzi taniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ok to dzwonie do sklepu i zamawiam, bo na stanie nie ma


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam. Ma ktos moze informacje na temat chłodni CALFROST z KALISZA? Jak z płatnosciami wygladaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj