Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Badylarz    15

Panowie jakie odmiany marchwi siejecie w tym sezonie?

 

Szukam czegoś na wczesną, oprócz Laguny, zależy mi na ładnym wyglądzie po umyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

znam kilka osób które siały, 

zakład ma problemy z laboratorium, wszystkim wychodzą przekroczenia azotanów i proponują cenę poniżej 20 gr  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

rozmawiałem z jednym gościem co robi dla SVZ marchew i buraczka, niby nic nie narzekał na płatności. 

nie wiem jak teraz ale ze 3 lata temu minimalny areał to było 10 ha marchwi i tylko Karoten 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tego to nie wiem, ja oddaję do leżajska, ale stamtąd ani złotówki jeszcze nie dostałem, i podobno w styczniu nie dostanę, czyli 5 mies. trzeba czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Panowie jakie odmiany marchwi siejecie w tym sezonie?

 

Szukam czegoś na wczesną, oprócz Laguny, zależy mi na ładnym wyglądzie po umyciu.

W tym roku siałem Baltimore. Ogólnie korzeń ładny, lecz lubi pękać :(

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

0,35- 0,33 zł za kilogram 2-3,5 cm na plastry, 

zebrałem coś około 25 t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

która odmiana marchwi jest lepsza baltimore czy bolero chodzi o plon i wygląd oraz łatwość uprawy. Co sądzicie o odmianie Naba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

0,35- 0,33 zł za kilogram 2-3,5 cm na plastry, 

zebrałem coś około 25 t z ha

ciekawe jest to ze ja ukopałwm 12,5 i na koszty mi wystarczyło :)  :)  na kase poczekasz mi jeszcze za groszek nie wypłacili wszystkiego


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

mi na koszty paliwa ludzi, nawozów oprysków i nasion wyszło prawie 6 tys zł na ha, a gdzie amortyzacja maszyn, a własna praca? 

albo tak to liczyłeś :D 

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

własnej pracy i amortyzacji nie liczyłem przyznaje. ale ty miałes joshi na cołości a to ja na połowie monante i moze tu troche zaoszczedziłem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

która odmiana marchwi jest lepsza baltimore czy bolero chodzi o plon i wygląd oraz łatwość uprawy. Co sądzicie o odmianie Naba

Baltimore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

własnej pracy i amortyzacji nie liczyłem przyznaje. ale ty miałes joshi na cołości a to ja na połowie monante i moze tu troche zaoszczedziłem

a czy ty przypadkiem nie najmowałeś kombajnu i kogoś do siania?? ja mam sprzęt swój a mimo to nie za bardzo mi to wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

sianie odrobiłem sianiem fasoli czyli mnie nie kosztowała a kopanie wliczyłem w koszty


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePyko    1

Panowie czym oprócz kombajnów typowych do korzeniowym można wykopać marchew na świeży rynek? Czy bolko się od tego nada czy może ją uszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Pajej mozesz napisac swoje koszty, jakos nie umiem w 4k wyliczyc u siebie kosztow, u mnie to ledwo nasiona, nawozy i zalozenie plantacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Panowie czym oprócz kombajnów typowych do korzeniowym można wykopać marchew na świeży rynek? Czy bolko się od tego nada czy może ją uszkodzić?

bolko do tego się nie nadaje , nie dasz rady jej odpowiednio pozbawić natki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePyko    1

Mamy niszczarkę do naci, stosowaliśmy ją w pietruszce i było ok, myślimy że w marchwi też się sprawdzi, chodzi nam tylko o kopanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

kopałem marchew bolko (ogłowiona) nie szło źle lecz marchew poszła na przetwórnię na sałatki, raczej na świeży rynek nie będzie się nadawała po tym kombajnie. Na świeży rynek można kopać kopaczką elewatorową( głąbiej niż ziemniaki, żeby nie zcinać korzeni) ale kwestia zbierania ręcznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj