Polecane posty

Patryczek96    5

Marchew mogła pójść w pędy kwiatostanowe ponieważ została zbyt wcześnie zasiana. A czy Twoja marchew w tamtym roku nie była czasem odmianą mieszańcową? Przy nazwie odmiany nie pisało "F1" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Witam, mam w marchewce miejscami dużo rdestu ziemnowodnego i czyśćca błotnego znacie jakieś srodki na te chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego afalon i tym podobne z linuronem, w dawkach dzielonych powinieneś wykończyć je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

A mógłbyś mi podać dokładniej jakie to preparaty polecasz?

na Afalonie pisze że po siewie pryskać a marchewka juz dość duża jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego u nas kropią dawkami dzielonymi śodkami na podstawie linuronu, trzeba samemu spróbować, ponieważ co reion to gleba inna, ja mogę większe dawki dac i nic się nie dzieje ale na piaskach czy bielicach trzeba uwzględniac mniejsze i pamiętaj o karencji wnoszącej 90 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

tak w marchewce pietruszce selerze i pasternaku,  nic sie roslina po nim nie dzieje mozna smialo stosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to jest sposób na przytulie :D  za rok z pewnością spróbuję 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Panowie zaczałem kopać marchewkę i się załamałem dziś. Marchew miała cieżkie wschody myślałem że bedą duże braki ale jakoś udało się jej wyrównać na koniec maja byłem z niej zadowolony i tak zostało do dnia dzisiejszego. Przy ogławianiu okazało się że 90% marchewek nie przekracza średnicą 3cm. no normalnie porażka. Papu dostała solidnie wody jej nie braklo (plantacja nawadniana około 260mm) Marchewka porosła ładna prosta i długa tylko wyglada jak ołówki. Co może być przyczyną. Ochrona grzybowa również była chyba że za mało były 3 zabiegi. Powiedzcie co może być przyczyną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to koszty miałeś ogromne, u mnie tez marchewka porazka, ale po kiepskich wschodach nie inwestowałem w nia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

W naszych stronach raczej nikt nie nawadnia ale marchewka podobna, kto zasial gęsto to nie ma po co kombajnem wjezdzac w pole.

U mnie przy siewie 1,1mln i wschodach przyzwoitych 80-90% jest sporo odpadu, poprostu czesc marchewek jest ladna a obok niej jest "srut" grubosci 1cm i dlugosci 5 cm.

Chyba byly zbyt wysokie temperatury latem i przez to marchew sie nie wyksztalcila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

U mnie również większość marchwi jest wielkości długopisu a ta większa popękana, była straszna susza marchew pod koniec czerwca uschła całkowicie (zdjęcie w galerii) a we wrześniu wypuściła nowe liście i wygląda jak na "obrazku" i tu moje pytanie kopać czy poczekać może coś podrośnie? Jak wygląda cena jadalnej?

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie totalna porażka 12,5t/ha na przemysł na plastry po ok 33gr... ale widziałem ze jest mizerna i oszczędzałem do tego stopnia ze wyszedłem na zero


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Co może powodować, że jak je się marchewkę to czuć jakby była gorzka. Jak rozmawiałem z nauczycielką w szkole to stwierdziła, że marchew swoja jest właśnie gorzkawa, lecz jak się kupi w sklepi to tego nie czuć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Co oni w sklepie ta marchew cukrem posypuja ? 

Jak siejesz nieodpowiednie odmiany i masz zle nawozenie to moze byc gorzki smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj