Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

podstawa to ziemia i hm głęboka uprawa w sensie albo głęboszowanie na zimę albo głęboka orka, i nie zajeźdżenie reddlin na wiosnę o ile dysponujesz mocnym traktorem redliniarka ze sztyftami na głębokość około 40cm, i ładne redliny i marchewka piękna a i siew pneumatykiem w sensie odpowiednie zagęszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Podstawa to tak jak wyzej napisane głeboka orka i odpowiednie formowanie redlin. Ja nie głeboszuje i marchewka jest prosta i długa.Ale jak formuje na ciezkiej glebie to sie nie spiesze.Jade z predkoscia 2 do 3km/h obroty na WOM od 700 do 1000. Nawet na usłudze nie odwalam lipy ale tacy tez sie trafiaja,nawet czesto.Dlatego mam swoja formownice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fur-met    0

 

Witam! 

Jesteśmy Firmą zajmującą sie produkcjią i sprzedażą maszyn rolniczych w tym Siewników do podsypu nawozu pod warzywa. Posiadamy w swojej ofercie siewniki dwu oraz cztero rzędowe montowane na dowolna maszyne, mieszadło oraz zasuwa zamykająca/otwierająca sterowane elektrycznie z pulpitu sterującego. Dostosowujemy sie do potrzeb i wymagań klienta. Zainteresowanych zachecam do kontaktu na adres e-mail fur-met@wp.pl gdzie chetnie odpowiemy na pytania i przedstawimy szczegółową oferte naszego produktu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ja jeszcze dodałbym do tego z własnego doświadczenia, że nie siejemy marchwi i pietruszki w rok po oborniku czy słomie oraz, że redliny nie mogą być zbyt twarde(jeśli robimy zwykła formownica to najlepiej jakiś pogłębiacz jeszcze oraz odpowiednia prędkość) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek358    0

W zasdzie to bez różnicy :) Kupiliśmy tą mniejszą 9-szczotkową i chciałem sie kogoś zapytac kto posiada szczotkarke michalaka jak sie myje marchew ? czy nie za bardzo się rysuje ? Wydaje nam sie że te szczotki które stosuje michalak są zbyt twarde.. A może coś źle robimy..Sam nie wiem. Chce sie poprostu z kimś skonfrontować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

koledzy pryskał ktos marchew mieszanina racer i comand,


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

A mogę wiedzieć ile lat temu była kupiona?? chodzi mi o to czy te włosy na szczotkach się zaginają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek358    0

A była kupiona miesiąc temu ... No własnie się nie zaginają. Grubośc włosia to 0.6mm. Są one stosowane w szczotkarkach w ktorych bedzie myta nie tlko marchew ale i seler i pietruszka.. Licze na to że z czasem sie troche przytrzą te szczotki bo póki co są zbyt twarde ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

A nie, jak miesiąc temu to sie jeszcze nie pozaginają ( o ile wogóle si e pozaginają) mogą sie pozaginać po 2-3 latach uzytkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek358    0

A jak wygląda u ciebie marchew po szczotkowaniu ? Jest ładnie wypolerowana ? Mogłbys wstawić jakies zdjecie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Wygląda tak sobie, zdjęć nie wstawię bo juz się marchewka kończy... :D


A zdradzisz ile płaciłeś za tą szczotkare?Masz jeszcze jakies inne maszyny od nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek358    0

Wygląda tak sobie dlatego ze poprostu jest w tym roku kiepskiej jakosci czy dlatego ze szczotkarka ja za moczno szoruje ? chce wiedziec poprostu czy jestes zadowolony poprostu z rezultatów szczotkarki ... Dałem równe 30 koła. A jeśli masz zjechane szczotki to podobno przebicie samego włosia kosztuje 500pln od jednego wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

WItam, jaką odmiane marchwi polecacie na zbior w lipcu, sierpniu? Chodzi o odmiany na słabą kalse ziemi mianowicie V. A jaką odmiane na przechowywyanie w chłodzi, tez odmiana na słabszą ziemie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Mam szczotkarkę konstrukcji podobnej do twojej :D

No w zeszłym roku marchewka dość dobrze wyglądała po umyciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

A pochwalisz się ile marchewki siejesz? Jakie maszyny masz ??

Edytowano przez kolo19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian4812    0

Witam jeżeli ktoś był zainteresowany siewem warzyw (cebuli, marchwi, buraczków,) siewnikiem Kverneland Miniair Nova 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek358    0

Dosyc droga ta szczotkarka, jakie ma gabaryty ?

A sieje tak niecały hektar marchewki :D Mam jeszcze kombain do marchwi simon z 2004 i siewik pneumatyczny weremczuka ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj