Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

zrobić redline radełkami to możesz na piachu. Jak bedzie troche brył się rwało to później klniesz w suche kamienie że marchew krzywa i nierówna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

25gr u Jaworskich w Niemcach k.Lublina płacą.zadzwoniłem i pytałem z ciekawości o cenę i możliwośc kontraktacji.a to cena wysoka czy niska jak za przemysłową?po ile była w latach poprzednich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

połaśnica to choroba marchwii?z tego co już wyczytałem to nawożenie jest podobne jak w ziemniakach,oprysk od chwastu przedwschodowo również.a szkodniki jakie występuują w tym warzywku?no i jest chyba coś w stylu"zarazy"atakującej nać.są jakieś typowe herbicydy na to?

a w jakich granicach plon jest dobry?bo czytałem że tak od 50do 80t/ha może urosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

U mnie sąsiad siał na kopcach zrobionych redełkami na 4b i Ci powiem że brył nie było dobre wschody były a marchew nie porosła krzywa. Wszystko zależy od uprawy ziemi. Połyśnica a nie połaśnica :P   I to połyśnica jest największym szkodnikiem na plantacji jeśli się tam  dostanie, Składniki pokarmowe to coś takiego 80-100 kg/h azotu 80-120kg/h fosforu i 150-250kg/h potasu. Jest to zapotrzebowanie podane przez firmę bejo i sam taką stosuję. sprawdza się. przestudiuj tą stronę http://www.podr.pl/index.php/integr-ochrona-roslin/integr-ochrona-marchwi

 

2
O).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

ja sieje karotan 900jednostek na ha pryskam afalone od grzyba gwarantem sicinam jal orkanem a puziniej docinarka i kobajn nie anna bo to padaczka gubi i wolno idze ja mam grinne specjalnu do marchwi ziemniakow buraczkow niewien kto to sieje 1,5 kg na ha jakas porraszka

 

 

 


ja sieje na soki karoten w tym roku było 65t x

zha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

witam wie ktoś gdzie można zakontraktować marchew w okolicach Kutna tak do 60 km ?

 

 

dostał ktoś już z Was rekompensaty za marchew  ?

 


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

witam wie ktoś gdzie można zakontraktować marchew w okolicach Kutna tak do 60 km ?

 

 

dostał ktoś już z Was rekompensaty za marchew  ?

O jakich rekompensatach mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Witam, jak tam u was w tym roku ze sprzedażą marchewki??Jakie ceny, zejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Kurde, to nie dobrze... ma ktoś informacje jaka cena pod Warszawą??Pietruszka po złoty??? do roboty trzeba dopłacać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Koledzy uprawia ktoś z was marchew jadalną? Jeśli tak to powiedzcie mi w jaki sposób ją sortujecie? Są jakieś określone standardy co do minimalnej średnicy albo długości?

Zjalazłem coś takiego:

"Marchew głównego zbioru oraz odmian o dużych korzeniach
Średnica korzeni marchwi powinna być nie mniejsza niż 20 mm, jeśli marchew jest sortowana według średnicy. Przy sortowaniu według masy, korzenie powinny ważyć nie mniej niż 50 g."

20 milimetrów średnicy nie będzie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tj ten rok oststni, czy od początku roku nie ma linurexu?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sprawa wygląda tak. Do końca roku będzie on w sprzedaży od końca grudnia wycofują z handlu lecz jeszcze w roku następnym można go stosować. Jednym słowem trzeba zrobić zapas na następny rok i mozna wpisać stosowanie do ewidencji. Tak tłumaczył przedstawiciel handlowy. W zastępstwo z firmy Adama jest tylko zarejestrowany Racer lecz zabieg wychodzi drożej i ma mniej rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj