Polecane posty

ja ze wzgledu na słabsze gleby sieje 1 rządek, ale można zasiać 2 rzędy są siewniki siejące 2 rzędy kilka cm od siebie

malkolm czym pryskałeś na połaśnice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Czy ktoś z was uprawiał marchew po burakach cukrowych? Macie wiedzę lub doświadczenie, czy marchew toleruje buraki jako przedplon?


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MedFire    0

A ja mam pytanie, co do siewników do marchwi i wpadło mi w oko coś takiego: http://www.kruszec.pl/index.php/2012-04-22-21-57-03/siewniki-warzywne-s-i-sk .

Chodzi mi oczywiście o wersję z maszyną do wyrabiania redlin siewnik sieje dwa rzędy na jednej redlinie i wszystko fajnie, ale to jednak siewnik szczoteczkowy - precyzji brak, może miałby ktoś na sprzedaż taką maszynkę chociaż w wersji łyżeczkowej? Czy może ktoś mógłby się wypowiedzieć o maszynie z odnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Czy ktoś z was uprawiał marchew po burakach cukrowych? Macie wiedzę lub doświadczenie, czy marchew toleruje buraki jako przedplon?

ja siałem po burakach ćwikłowych, najszczęśliwszy wybór to nie jest , ale lepiej niż jeszcze raz marchew po sobie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Marchwi po sobie nie będę siał, ponieważ przez ostatnie kilka lat tego nie robiłem :)

 

Po prostu jedyne wolne pole, na którym będzie można to zrobić, to zaorane buraczysko. I stąd moje wątpliwości.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

okopowych w ogóle po sobie nie powinno się uprawiać, ale buraki zostawiają w miarę niezłe stanowisko.

fajny nick i fotka, takie Mazdowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Dzięki za opinię. W takim układzie tak zrobię :)

 

Rotory z 787B. Zawsze podobało mi się to, że nie boją się iść z tymi silnikami pod prąd :D


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Marchwi po sobie nie będę siał, ponieważ przez ostatnie kilka lat tego nie robiłem :)

 

Po prostu jedyne wolne pole, na którym będzie można to zrobić, to zaorane buraczysko. I stąd moje wątpliwości.

Po buraku powinno być dobrze,no ale jak masz wątpliwości to walnij wczesną wiosną przedplon motylkowy i posiej marchew na poołowie czerwca, tylko jakąś średnio wczesną odmianę, powinna zdążyć.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wjazda    0

Witam serdecznie. Poszukuję osoby świadczącej usługi siewu marchwi siewnikiem punktowym najlepiej by było z redliniarką. Areał ok 5 ha. Rozważam także możliwość pracy moim ciągnikiem a dysponuję różnymi zakresami mocy. Miejsce zasiewu woj. mazowieckie pow. makowski. Jeżeli ktoś miałby jakieś namiary lub byłby zainteresowany proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztofb    0

medfire ja kupiłem stanchaya , metoda wysiewania na paskach coś takiego jak waremczuk , mam dwa sekcje , będę sprzedawał bo szukam pneumatycznego , a redliny robię osobno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

czy ktoś siał marchewke w pierwszym roku po oborniku, według ksiązki nie powinno sie tego robić, ale jestem ciekaw czy ktoś próbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja siałem, żadnych efektów ubocznych nie zauważyłem, a wręcz co roku chciał bym taką mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grisza391    0

Witam wszystkich .

Jestem tutaj nowy jako zarejstrowany , jednak forum przeglądam od jakiegoś czasu:)

Mam pytanie do ludzi którzy uprawiają marchew ,

1.w jaki sposób najlepiej ją przechowywać oczywiście nie wchodzą w grę przechowywalnie itp.?

2.Jaki gatunek marchwi(nie pastewnej) polecacie ?

Jeżeli jestem wbłędzie proszę o poprawienie mnie czy dobrze zrozumiełaem co chodzi o opryski od chwastów , 3-5 dni po siewie a w pózniejszym czasie przy 4-5 liściach ? nie spali , nie wpłynie to na nie korzyść marchwi? Jak widzicie jestem laikiem w tych sprawch owszem jakiś ogródek ale tam nie potrzebowałem oprysków:)

Sytułacja wygloda tak że mam 0,5ha ziemi 3 klasa chciał bym posadzić marchew , co chodzi o skup to z tym nie bedę miał problemu.

Dzieki z góry za odp.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

po pierwsze marchew się sieje :)

po 2 aby przechować musisz ją zebrać ręczni, i to nie zawsze się uda

co do oprysków to masz do wyboru, afalon, racer. command, stomp, sencor + jednoliścienne do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grisza391    0

Dzięki za odpowiedz, to że muszę zebrać to ja wiem . Chodzi mi o samo przechowywanie.

CO znaczy nie zawsze się uda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Witam. Panowie mam problem z marchewką. Zasiałem ją 3 tyg temu dużo już wzeszło w 2 tyg. ale jest bardzo rzadka. norma nasion została wysiana więc powinna dobrze wzejść pole jest deszczowane od 12 dnia po siewie i lipa jest. Odmiana marchwi to carotan z przeznaczeniem na susz. Po sąsiedzku jest zasiana inna odmiana i super wschody są 100 procent co moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie z karotanem tez problemy są... U mnie bez deszczowania. Tam gdzie wilgoci więcej juz sie 1 liść właściwy pokazuje a tak gdzie lżejsza ziemia wschody mizerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Koledzy wychodzi tak ze siła kiełkowania jest kiepska.Ja siałem kraków i karotan z tym ze karotan gesciej wysiewałem i wschody sa bardzo dobre bez podlewania.Wszystko zalezy od parti nasion.Tak było z nasionami pietruszki 4 lata temu,kilka parti nasion wyszło z gorsza siła kiełkowania ale nikt sie tym nie przejmował dopiero po 2 latach przedstawiciel handlowy sie wygadał jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Panowie i Panie czy nie jest za późno na oprysk na połyśnice? Sporo się tego ostatnio pojawiło i jeszcze jakiś owad podobny do mola, jaki oprysk zastosować? Mam na stanie decis i cyperkil czy szukać czegoś innego np proteus 110, diazol?

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

diazolu niestety już nie kupi, a szkoda był dobry.

a cypermetryny i itp się na tego szkodnika nie nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj