Polecane posty

Pajej    231

Proponuję wejść np. na stronę Bejo, tam znajdziesz dosyć obszerne zalecenia uprawowe , a w razie potrzeby odezwij sie na pr.

 

Jakos na tej stronce nie mogę znaleźć.

Malkolm poza toa ksiązka to trudno coś znaleźć, a ja myślałem czegoś sie dowiedzieć za free myślałem ze mi pomożecie ale...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego ale nie da się opisać w 3 zdaniach jak uprawiać marchew. Ja pierwszy raz siałem i wiem że jeszcze wiele nauki przedemną. dopasowanie normy wysiewu do gleby i pożądanej grubości marchwii ochrona itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
-_- Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Wejdź sobie do dowolnego e-sklepu i sprawdź ceny przecież. Średnio koło 300zł za dobre nasiona marchwi, paczka 100 000 sztuk nasion, wychodzi ok. 3 000zł na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

A czy ktoś siał marchew po ziemniakach z pod folii?. Termin siewu ok. 10 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ja siałem w zeszłym roku na pczątku czerwca po ziemniakach to marchew piękna była, a siana pod koniec czerwca po ziemniakach gruba jak literatka a w dole mnóstwo odnóg i wszystko poszło dla zwierząt na paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

A jakie odmiany polecacie na czerwcowy siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayan    3

po ile wy ha siejecie tej marchwi ?? i jakimi kombajnami zbieracie ???

 

ja w zeszlym roku mialem posiane okolo 400ha marchwi z czego 370zebralem reszty nie zdazylem posiadam 2 kombajny ASA LIFT 4 rzedowa 3 kolowe samojezde jedyne w polsce

Edytowano przez Rayan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Uprawia ktos marchew pod akrylem? Na wczesny zbior?

Jezeli ktos wie niech odpowie

kiedy zbieracie, w jaki sposob sprzedajecie (pęczki,worki) i jaka amcie wydajność z 1ha

i czy jezeli posieje wczesna amrchew pod akrl w marcu pod akryl to uda sie zebrac ja do polowy lipca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Co sądzicie o takich maszynach na start?

http://allegro.pl/maszyna-do-formowania-redlin-z-siewnikami-kruszec-i3194008004.html

http://otomoto.pl/pielnik-pielniko-obsypnik-opielacz-bomet-A190257.html

I ewentualnie http://www.kruszec.pl/index.php/2012-04-22-21-57-03/wyorywacz-lemieszowy-kwl

W ile by mi się to zwróciło, gdybym siał 1ha, i sprzedawał w sezonie? :)

Może ktoś wie ile kosztują nawozy i opryski na marchew? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

panowie opryskałem wczoraj 2 ha marchwi i pietruszki randapem . po dwóch godzinach zaczoł deszcz , czy będzie ten randap coś działał i czy nie uszkodzi kiełków marchwi i pietruszki (1 dzień do wschodów) jeżeli deszcz wbił go wgłąb ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

przypadkiem możesz mieć już po zasiewach, nie pozostaje Ci nic innego jak czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Istnieje duża szansa, że spaliłeś kiełki w cholere. Mocna dawka tego Round*pu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

marchew , pietruszka powschodziła w 70% reszta nadal wschodzi więc nie powinno być żle. dawka randapu była dana 3 litry na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a u mnie nic pewnie nie będzie z marchewki.

po zlewie i gradzie nie chce wschodzić. gruba skorupa się zrobiła a teraz brak deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj