Polecane posty

ravo95    2

Czym robicie redliny do marchwi? Trzeba jakieś specjalne formownice czy obsypnik wystarczy. Siejecie 2 rządki w jedną redline, czy po jedynym rządku w redlinie? Mam zamiar zasiac 0,5h wiec nie mam zamiaru kupować specjalistycznego precyzyjnego sprzętu jak specjalne formownice do redlin czy siewniki pneumatyczne. Czy tymi maszynkami dało by zasiac 2 rządki w jednej redlinie http://allegro.pl/siewnik-do-warzyw-i2785560020.html opiszcie mi dokładnie bo nie znam sie kompletnie na uprawie marchwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

kopaczka do kopania to własnie elewatorowa jak wspomniał kolega wyżej rawo95 redliny mozna zrobic obsypnikiem do ziemniaków,niektórzy robią sadzarką do ziemniaków póżniej trzeba uwałować te redliny tak zeby weszły 2rzedy marchwi na 1 redlinie ja sieje takim zwykłym siewnikiem pchanym jednorzedowym,troche męczące i pracochłonnne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

a konną nie dam rady? bo elewatorska troszke za dużo kasy ;/

Właśnie z sianiem jak jest? Bo chcę kupić pchany, tylko nie wiem czy 1 czy 2 rzędowy. Możecie jakoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

dla mnie takie sianie bez specjalistycznego sprzetu nie ma sensu, zalezy co zrobisz z tą marchwią później bo jak chcesz to przez jakąś giełde przepuscić to potrzebował będziesz dobrej płuczki chyba że masz zamiar brudną sprzedawać może głupia porada w temacie marchew ale chyba lepiej by wyszło zasiać w twoim przypadku ćwika nasiona koło tysiąca a urosnąć powinno przynajmniej 20 ton łatwiejsza ochrona i najwyżej rękami wyrwiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja nastawiam sie na marchew, ponieważ lubie to warzywko ; )

Zastanawiałem się też nad czosnkiem, ale prz tym za dużo roboty ; )

Ale jak 0,6 ha mam siać, to po co mi specjalistyczny sprzęt? Przetrząsnołem całe forum, i wiem, że wiele osób sieje ręcznym, ale nie wiem jaki będzie lepszy. 1 czy 2 rzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

<_<

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

panowie sialiście berjo? poszukuję marchwi konsumpcyjnej dobrego nasienia,odmiany, doradzcie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja nastawiam sie na marchew, ponieważ lubie to warzywko ; )

Zastanawiałem się też nad czosnkiem, ale prz tym za dużo roboty ; )

Ale jak 0,6 ha mam siać, to po co mi specjalistyczny sprzęt? Przetrząsnołem całe forum, i wiem, że wiele osób sieje ręcznym, ale nie wiem jaki będzie lepszy. 1 czy 2 rzędowy.

 

Jak tak czytam co ty tu wypisujesz to dochodzę do wniosku że bladego pojęcia nie masz o uprawie czegokolwiek... Dam ci darmowo dobrą radę daj sobie spokój z uprawianiem czegokolwiek zajmij się lepiej nauką,


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Może i nie mam pojęcia o uprawie marchwi. Ale do odważnych świat należy. A z nauką nie mam dużych problemów ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

chyba nie za bardzo wiesz w co sie pakujesz z ta marchwia..... w szczegolnosci jezeli chcesz ja sprzedawac na swiezy rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Poszukuje osób z okolicy Szczuczyna Łomży Piszu Ełku uprawniających marchew, chętnie zlecę wykopanie 3-5 ha marchwi pastewnej w przyszłym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

obejrzyjcie parę filmików w necie to się sporo dowiecie. Przy braku deszczowni to opłacalność znikoma z względu na mała wydajność. U mnie od 3 do 5ha co roku. Na hektar marchwi przemysłowej nakład pracy to 5 osób 3 dni ma zajęcie kopiąc Anna. Więcej jak 20ton dziennie to nie wykopie obrabiając na maszynie. co do chwastów to mechanicznie i chemicznie w zależności od pola. Zero gracowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mailo1988    0

my w tym roku mieliśmy 0,5 h marchwi.kopaliśmy za pomocą pługa 2 skibowego:P odkręcasz tylną słupice , od przedniej odkręcasz ścinacz listwowy, odkładnice i zostawiasz sam lemiesz:P dzięki temu marchew daje sie ławo wyciągnąć:) sadzasz 10 osób i obierają:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Koledzy opiszcie technologie uprawy tak jak ja to zrobiłem odnośnie grochu w tym ostatnim posice tego wątku http://www.agrofoto....wny-konserwowy/ chodzi mi o marchew przemysłowa

z góry dziekuje

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lagunę F1 Miałem w zeszłym roku i generalnie ma dużą tendencję do pękania. w tym roku muszę przetestowac kilka odmian myślałem właśnie o Nominator. Jakie inne odmiany polecacie na lżejsze gleby?? Nie musza być bardzo wczesne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Właśnie chcę spróbowac w trym roku Lagunę po raz pierwszy. Czy nadaje się na czarne ziemie klasy 2 i 3. Dotychczas miałem Napoli to nie mozńa o niej złego słowa powiedzieć. Moze ktoś miał te dwie odmiany i napisze która jest wg niego lepsza bo okres wegetacji mają taki sam 90dni. Chodzi o to która ładniej wygląda bo wiadomo klient kupuje nie tylko ceną ale i oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Koledzy pomożecie mi z technologia uprawy?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
-_- Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Koledzy pomożecie mi z technologia uprawy?

wpisz w googla "integrowana uprawa marchwi" i wyskoczy ci ładna książeczka , wystarczy poszukać

co do odmian , ja na zbiór sierpniowy uprawiam joshi F1, bardzo plenna odmiana, i ma bardzo ładne , równe i długie korzenie, niestety lubi jej zielenieć główka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj