Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

Witam.

Jaki środek zastosować w marchewce po schodowo na dwuliścienne .

Z góry dzięki.

Bo przed schodowo zastosowałem środek BASTA 150 SL i nie zadziałał . :)

Edytowano przez przemek121088

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Napiszcie jakie środki stosujecie powschodowo ( ze szczególnym uwzględnieniem przytuli czepnej- jeśli jest jakiś środek ją zwalczający).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

@przemek nie jestem ekspertem w kwestii substancji aktywnych itd, ale basta działa tylko na zielonych częściach rośliny, nie działa doglebowo więc napewno swoje zadanie spełniła :)

@grzepo niektórzy ponoć stosowali racer powschodowo, jednak my nigdy nie odważyliśmy się na taki krok. Przedwschodowo racer lub Comand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Nie praktykowałem nie chce się kłócić, ale od jakiej fazy mozna stosować taki "eliksir", jakie chwasty skutecznie eliminuje i czy marchewka to przeżyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

przeprowadz sobie próbę na metrze kwadratowym i będziesz widział rezultat :) minimum 3-4 liście marchewki taka mała podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawił sie problem w mojej marchwii:( Zasiana na redlinach gleba predzej głęboko uprawiona. jak byla susza marchew ładnie ciągnęla do dołu pozniej zaczeła dostawac wode w dużych ilościach (czerwcowe opady) teraz korzeń ma około 15 cm czasem więcej zrobił sie gruby i wyrastają mu boczne odrosty. Odmiana Laguna. Czy pojdzie jeszcze w dół czy juz taka zostanie? z góry dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

<_<

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

<_<

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

<_<

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

da sie czymś zwalczyć bodziszka w marchewce dodam ze to marchew pastewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

<_<

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Może ktoś opisać mi co nie co o sianiu marchwi pod tunele foliowe, kiedy nalezy zasiac, kiedy połozyc tunele, kiedy przykryc folią czy sieje sie przed czy po połozeniu pałąków. Słyszałem że pewien gość sieje marchew w grudniu to nasienie elzy 2 miechy w ziemi i tunel z folią zakłada odpiero w lutym.

Ale czy mógłby ktos przyblizyc mi jak to sie robi dokładnie bo jak dla mnie najpierw trzeba polozyc pałaki zeby zasiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam panowie sialiscie marchew berjo, co o niej myslicie,może polecicie mi odmiane podobna do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Witam. Jestem nowy w tym temacie. Dogadałem się z tatą i dostane 0,6 ha.

Chcę siać tam marchew. Będę miał obsypnik, siewnik ręczny, i mayszny ojca.

Niestety nie mam nic na podobieństwo kombajnu. I tu jest prośba do was. Czy możecie mi podesłać jakiś najprostrzy schemat czegoś, co będzię wyjmowało marchewkę z ziemii?

I ogólnie jakieś porady dotyczące marchwi ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

kopaczka do ziemniaków,zdejmujesz przednią taśme i heja do przodu,reszta roboty ręcznie

 

ale 0,6h to spory areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Niestety kopaczki nie posiadam ; <

Wiem, że dosyć spory, ale jak miałbym sia 20m^2 to w życiu bym nie wyszedł na plusie.

Tobie chodzi o taką kopaczke? http://allegro.pl/kopaczka-maszyna-do-kopania-ziemniakow-i2812233978.html#tabsAnchor

Dobra myśl ; ) z tyłu najwyżej dospawam coś dzieki czemu marchewka będzię wpadać na Tura. Albo jakąś platforme zamontuje, na której skrzynki będę stawiał. ; )

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam Tymtus

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj