Skocz do zawartości
Karol12

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa??

Polecane posty

Karol12    0

no ale wolno...... to juz wiekszy wydatek rzedu 300-500tys. zl

a uwieziowa na 20sztuk to okolo 100-150tys. zl

jest róznica :rolleyes:

U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Karol12    0

no tez tak uwazam :blink:

bo przecierz na poczatek to i 20starczy krów zarobia na siebie i potem jak juz splace kredyty itp... to wtedy mozna pomyslec o wiekszej :rolleyes:

co o moim zdaniu sadzicie??

Wiadomość z agroFakt.pl

abuk14    1

Jeżeli tak planujesz to rzeczywiście. Wolnostanowiskową lepiej budowac przywiększych oborach. Z resztą rozmawialiśmu o tym na GG.

Karol12    0

no wlasnie :blink:

ale potem z czasem moze postawie wolno....... tylko jak moja obsada nowa na to zapracuje :rolleyes:

a wie ktos moze ile kosztuje postawienie obory dla okolo 20sztuk dojnych na uwiezii??

albo gdzie moge cos takie znalesc pozdro :D

versus    16

Mój sąsiad postawił oborę na 30kilka sztuk ze stodołą(winkiel) za ok.150tys. Znajomy ma ponad 100sztuk bydła, oborę uwięziową i nie chce wolnostanowiskowej, a wie jak jest w wolnostanowiskowej bo jego sąsiad ma taką na 76sztuk.

witek    2

nie rozumnie po co soebie utrudniac...nie lepej postawiac odrazy wiaksza, lepsza itp....jak postawiasz taka na 20sztuk to juz nigdy pewni drugej nie postawisz

2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

versus    16

Ale dostawić żaden problem. Jak nie przedłużyć to z tyłu można na 3 rząd dostawić.

andrzej2110    531

Można zrobić krótsza od docelowej ale tak trzeba budować aby łatwo można było potem rozebrać szczytowo ścianę i dostawić kawałek.

Po prostu trzeba zaplanować docelowo oborę i ją trochę "obciąć" z długości :rolleyes:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Karol12    0

no wlasnie z kasa jest problem :rolleyes:

a andrzej2110 dobrze mówi :blink:

i niewiem wszyscy inaczej mówia :/

to jak wkoncu zrobic??

URSUS5314    0

zrób tak jak andrzej mówi :rolleyes: zrób taka obore żeby mozna było ją przedłużyc bez problemu. :blink:

Karol12    0

no to kazda obora oferowana przez firmy budowlane jest tak zrobiona ze mozna ja powiekszyc :blink:

tylko wystarczy miec kase a z tym jest problem :rolleyes:

A ja uważam podobnie jak witek! po co rzeźbić w kupie??? Zbudujesz większą, tak na ok. 40 sztuk lub więcej, ale przecież nie musisz jej w całości wykończać ! Z czasem jak kasa będzie napływać to byś sobie ją powoli wykańczał! A ta cała zabawa z przebudową, dobudową itd nie ma chyba większego sensu! Jak już planujesz większą produkcję mleka to o wiele taniej jest wybudować raz, ale większą, bo później zamiast zajmować się hodowlą ciągle biegasz za planami i murarzami i innymi fachmanami! A materiały ciągle drożeją a nie tanieją!

Raczo    19

Wiem coś o tym dobudowywaniu... na początku obora mojego ojca była na 20 sztuk bydła, a teraz jest na około 100 sztuk tylko że już nic nie da się z nią zrobić bo z każdej strony jest jakaś dobudowana część :rolleyes: . Dlatego postanowiliśmy postawić nową oborę (wolnostanowiskową na głębokiej ściółce) z możliwością rozbicia szczytowej ściany i dokładania kolejnych segmentów. Jak chcesz sie rozwijać z hodowlą to lepiej pomyśleć o tym od razu bo potem te wszystkie modernizacje i przeróbki są gorsze niż rozpoczęcie budowy nowego budynku od podstaw :P

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Karol12    0

a duzo was wysniosla budowa takiej obory??

Raczo    19

No tak dokładnie to nie wiadomo (lepiej nie wiedzieć :rolleyes: ) ale w granicach 700 tyś powinno sie zamknąć razem z wyposażeniem.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Karol12    0

no to drogo :rolleyes:

dla mlodego rolnika to b.duza kwota

uwieziowa chyba taniej wyjdzie na 14-20krów :P

Raczo    19

Na pewno. Myślę ze taka obórka jak dla młodego rolnika powinna sie zmieścić w przedziale 150-200tyś. A co do tej mojej to wiem że drogo ale jak sie chce luxusów :rolleyes: to trzeba płacić :P

dla 30 paru tak ze dwa lata temu z wyposarzeniem kosztowała ponad 200-250 PLN

UPS!!! proszę do podanej wyżej sumki dodać trzy zera!!! :rolleyes:

Raczo    19

Polecałbym ci od razu zrobić korytarz paszowy. Kupisz sobie jakiś mały wóz paszowy np. sano mini 3m i nie musisz dopylać z np. taczkami no i krówki będa miały lepsza wydajność :rolleyes:

nie polecam sano 3m3!!! też tak niedawno myślałem, ale nagle produkcja niemal się podwoiła, przybyło inwentarza żywego i 3m3 okazał się za mały!!! proponuję coś większego!

Raczo    19

No to może być jeszcze 5 m ale wydaje mi sie że ma być jak najtaniej, a taki 3 metrowy to chyba styknie na 20 muciek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateuszm
      Witam mam taki problem że każdej zimy wilgoć w oborze jest tak duża że leje się po ścianach, a jak wy sobie z tym radzicie??
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie mam pytanie czy dałbym rade użyć z 60 szt bydła opasowego będą to byczki mieszane kupowane za własne pieniądze nie wstawiane przez firmy co do sprzedaży to mam zaufanego odbiorce żadne kredyty nie wchodzą w grę ? proszę o odpowiedz.
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie zapytać ile dałym rade utrzymać sztuk byków były by to mieszańce na 15 ha ornego z czego 9 ha to III klasa, 4,5 ha to IV i V kl 1.60 to VI kl do tego dochodzi 4 ha łąk koszonych 2 razy do roku ale u mnie z łąkami to nie problem bo dużo ludzi oddaje wiec z dzierżawą łąk nie będzie problemu wiec ok 9-10 ha będzie. Jeżeli chodzi o budynki nie mam żadnych problemów ponieważ w budynkach tak jak obliczaliśmy z tatą luzem zmieści sie ok 100 szt oczywiście tyle nie utrzymam ale byczki nie będą miały ciasno w oborach do tego dojdzie wybieg na dwór Oczywiśćie to by był dodatkowy zarobek ponieważ będę chodził do pracy pozdrawiam i prosze o odpowiedz