Skocz do zawartości
Karol12

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa??

Polecane posty

DanielFarmer    105

Jak myslicie.Na 11m wewnątrz obory dam radę upchać 3 rzędy legowisk?typu jeden rząd przy scianie ,potem zgarniacz delta następnie podwójny rząd i druga delta od sciany,jakie wymiary muszą mieć legowiska?bo jesli dobrze pamietan to 2,4m wiec 3x2,4m=7,2m czyli zostaje na korytaże gnojowe po 1,9m.Przejdzie to czy za ciasno będzie?

radek999    1

panowie, chciałbym postawić mają stajnie (obore) na 4 byki, jakie wymiary polecacie,. jak z pozwoleniami? jest jakis przedział w ktorym bym sie zmiescil bez pozwolen?

z tego co wiem to muru powyżej 2m wymagają pozwolenia. ją nie dawno przerabiali budynek na byki i nic nie zgłaszanie. byki chodzi luzem boks ma wymiar 3.5x5.5 i mam 5 sztuk

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam mam 3 boksy wszystkie mają mniej więcej 30 m2 głęboka ściółka są tam tuczniki ale zamierzam się przestawić na opasy w 3 grupach wiekowych ile mógłbym zmieścić tam byków odchowanych max do 24 miesięcy. w przyszłości zamierzam wyremontować część stodoły który uległ zawaleniu podczas wichury dodatkowo 77m2. Drugie pyanie ile na maksymalną obsadę musiał bym zasiać qq i mieć siana w tych 3 grupach wiekowych mam już do dyspozycji 1,5 ha lucerki którą zbiera wuja. Ziemię mam 2,3 i pare hektarów 4 i 5 klasy łącznie 16 ha.Pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się