Karol12

Obora uwieziowa czy wolnostanowiskowa??

Polecane posty

Karol12    0

no ale wolno...... to juz wiekszy wydatek rzedu 300-500tys. zl

a uwieziowa na 20sztuk to okolo 100-150tys. zl

jest róznica :rolleyes:


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no tez tak uwazam :blink:

bo przecierz na poczatek to i 20starczy krów zarobia na siebie i potem jak juz splace kredyty itp... to wtedy mozna pomyslec o wiekszej :rolleyes:

co o moim zdaniu sadzicie??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jeżeli tak planujesz to rzeczywiście. Wolnostanowiskową lepiej budowac przywiększych oborach. Z resztą rozmawialiśmu o tym na GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no wlasnie :blink:

ale potem z czasem moze postawie wolno....... tylko jak moja obsada nowa na to zapracuje :rolleyes:

a wie ktos moze ile kosztuje postawienie obory dla okolo 20sztuk dojnych na uwiezii??

albo gdzie moge cos takie znalesc pozdro :D


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mój sąsiad postawił oborę na 30kilka sztuk ze stodołą(winkiel) za ok.150tys. Znajomy ma ponad 100sztuk bydła, oborę uwięziową i nie chce wolnostanowiskowej, a wie jak jest w wolnostanowiskowej bo jego sąsiad ma taką na 76sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nie rozumnie po co soebie utrudniac...nie lepej postawiac odrazy wiaksza, lepsza itp....jak postawiasz taka na 20sztuk to juz nigdy pewni drugej nie postawisz


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ale dostawić żaden problem. Jak nie przedłużyć to z tyłu można na 3 rząd dostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Można zrobić krótsza od docelowej ale tak trzeba budować aby łatwo można było potem rozebrać szczytowo ścianę i dostawić kawałek.

Po prostu trzeba zaplanować docelowo oborę i ją trochę "obciąć" z długości :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no wlasnie z kasa jest problem :rolleyes:

a andrzej2110 dobrze mówi :blink:

i niewiem wszyscy inaczej mówia :/

to jak wkoncu zrobic??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS5314    0

zrób tak jak andrzej mówi :rolleyes: zrób taka obore żeby mozna było ją przedłużyc bez problemu. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no to kazda obora oferowana przez firmy budowlane jest tak zrobiona ze mozna ja powiekszyc :blink:

tylko wystarczy miec kase a z tym jest problem :rolleyes:


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam podobnie jak witek! po co rzeźbić w kupie??? Zbudujesz większą, tak na ok. 40 sztuk lub więcej, ale przecież nie musisz jej w całości wykończać ! Z czasem jak kasa będzie napływać to byś sobie ją powoli wykańczał! A ta cała zabawa z przebudową, dobudową itd nie ma chyba większego sensu! Jak już planujesz większą produkcję mleka to o wiele taniej jest wybudować raz, ale większą, bo później zamiast zajmować się hodowlą ciągle biegasz za planami i murarzami i innymi fachmanami! A materiały ciągle drożeją a nie tanieją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Wiem coś o tym dobudowywaniu... na początku obora mojego ojca była na 20 sztuk bydła, a teraz jest na około 100 sztuk tylko że już nic nie da się z nią zrobić bo z każdej strony jest jakaś dobudowana część :rolleyes: . Dlatego postanowiliśmy postawić nową oborę (wolnostanowiskową na głębokiej ściółce) z możliwością rozbicia szczytowej ściany i dokładania kolejnych segmentów. Jak chcesz sie rozwijać z hodowlą to lepiej pomyśleć o tym od razu bo potem te wszystkie modernizacje i przeróbki są gorsze niż rozpoczęcie budowy nowego budynku od podstaw :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

a duzo was wysniosla budowa takiej obory??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No tak dokładnie to nie wiadomo (lepiej nie wiedzieć :rolleyes: ) ale w granicach 700 tyś powinno sie zamknąć razem z wyposażeniem.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no to drogo :rolleyes:

dla mlodego rolnika to b.duza kwota

uwieziowa chyba taniej wyjdzie na 14-20krów :P


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Na pewno. Myślę ze taka obórka jak dla młodego rolnika powinna sie zmieścić w przedziale 150-200tyś. A co do tej mojej to wiem że drogo ale jak sie chce luxusów :rolleyes: to trzeba płacić :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla 30 paru tak ze dwa lata temu z wyposarzeniem kosztowała ponad 200-250 PLN

 

 

UPS!!! proszę do podanej wyżej sumki dodać trzy zera!!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Polecałbym ci od razu zrobić korytarz paszowy. Kupisz sobie jakiś mały wóz paszowy np. sano mini 3m i nie musisz dopylać z np. taczkami no i krówki będa miały lepsza wydajność :rolleyes:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie polecam sano 3m3!!! też tak niedawno myślałem, ale nagle produkcja niemal się podwoiła, przybyło inwentarza żywego i 3m3 okazał się za mały!!! proponuję coś większego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No to może być jeszcze 5 m ale wydaje mi sie że ma być jak najtaniej, a taki 3 metrowy to chyba styknie na 20 muciek.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj