Dawid777

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie?

Polecane posty

Dawid777    0

Mam zetora 7211 i ciągam nim talerzówke 21 talerzy 2.2m. Pole wygląda ładnie ale zaatakował je perz, straszny perz. A jest nierówno jak po wojnie. Chce kupić kultywator ścierniskowy 9 łap lemken lub rabehart czy jakoś tak, ale boje się że nie pociągnie. :D I jestem ciekaw jak wychodzi pole po takim agregacie bardzo bym prosił może jakąś fote? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Generalnie przy tej samej szerokości roboczej agregat ścierniskowy, czy to na wąskich czy szerokich łapach, będzie miał wieksze zapotrzebowanie mocy niż talerzówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Wiesz co może zwykłym kultywatorem po uprawiaj to perz powyrywasz, bo ścierniskowe maja spore zapotrzebowanie na moc, a wątpię ze znajdziesz tak mały żeby ciągał 7211, inaczej jeszcze by było gdybyś miał przedni ale to i tak katowanie ciągnika


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby robota szła sprawnie to na jedną łapę trzeba liczyć ok 8-10 KM. Znajomy ciągał gruber 11 łap Same 120 km i mówił, że jest na styk. Zetor może pociągnie 9m łap ale prędkość będzie bardzo mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

nie mysl ze jak zmienisz talerzowke na agregat scierniskowy to cos ci da ja w to bardzo watpie, musisz dobrze spryskac po pozni jakins Roundapem Energy i siarczan amonu i to dobre sterzenie walinij.Ja tak w tym roku robilem bo tez kawaleczek mam takiego lekkkiego piachu i tam sie mnozy ten pez.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Zwykły kultywator się nie nadaje, ponieważ nie wchodzi mam taki 2.5m a za nim brony 3. Zetor ma jakieś dociążenie to jak zapuściłem to do domu przyjechałem z 5 zębami a bło ich 15 :) . Pryskam pola, ale nie wystarczam już finansowo na oprysk, a po drugie dla zboża też ta cała chemia nie jest za dobra.

W tym roku orałem pługiem 4 skibowym bez kułka ( bo się urwało) na maksymalną głębokość ze 35 cm i szedł na 2 biegu jak burza ;) , to śądze że taki gruber nie ma większego zapotrzebowania na moc. :)

A ten Gruber 2m 500 kg (z wałem)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że pociągnie spokojnie wkącu zetor 7211 nie takie rzeczy ciągnie u nas chodzi z talerzówka akpila 3,15 waga 750+ok100 kg obciążenia i chodzi trójką bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
nie mysl ze jak zmienisz talerzowke na agregat scierniskowy to cos ci da ja w to bardzo watpie

Nie chce nikogo namawiać na to czy tamto ale u siebie widze znaczącą różnice, pola po przejeździe agregatem ścierniskowym są czystsze. Musze jednak uzyskać jakąś powtarzalność żeby być pewnym, ale z tego co widze u znajomych którzy używają agregatów dłużej niż ja to jest duża szansa na pożegnanie sie z glifosatem ;)

 

Jest na forum obszerny temat, a nawet dwa, porównujące oba narzędzia, można sobie poczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Dzięki za odpowiedzi ;) Ale nie wiem jak wychodzi pole po zwykłym kultywatorze bez gęsich stópek, ponieważ nikt u nas go nie ma czy będzie dużo gorzej od tego z gęsimi? I co za nim żeby nie redlił?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys83    0
Wiesz co może zwykłym kultywatorem po uprawiaj to perz powyrywasz, bo ścierniskowe maja spore zapotrzebowanie na moc, a wątpię ze znajdziesz tak mały żeby ciągał 7211, inaczej jeszcze by było gdybyś miał przedni ale to i tak katowanie ciągnika

 

 

co kultywatorem perz wyrwać dobre jak go nie opryska to niczym mu nie da rady (najlepiej max dawka i jak najdłużej sie da nic w polu nie robić bo to do korzeni musi dojść )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak nie da rady? ;) Zwykłym kultywatorem może nie bo będzie sie zapychał przy silnym zaperzeniu, ale ścierniskowym na szerokiej łapie da rade, w tym roku byłem bardzo zadowolony z efektu.

 

Tak z ciekawości, ile teraz kosztuje Roundup? Słyszałem że podrożał okrutnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

O jaki agregat Ci chodzi bo jeśli o grubera to Lemken najmiejszy ma 3 m i zapotrzebowanie na moc 120-150 KM. Więc nie ma szans ale zwykłe gesiostupki idą płycej i myślę że 2,5 m szeroki by poszedł.

Gruber Uni 5 łap ma 2,1 m i potrzebuje okolo 80 KM myślę że też by poszedł . Żeby nie było redlin trzeba jechać powyżej 10 km/godz. i właśnie tu może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Chodzi mi o kultywator ścierniskowy używany 9 łap Lemken lub inny szer robocza 2 m. Widziałem kultywator Rabehart z podwójnym wałkiem tnącym ustawionym pod kątem z nowymi redliczkami za 3000zł (tylko że spawana rama z przodu przy zaczepie na cięgła ;) ). Co o tym myślicie bez wału puści mi za 2300zł doradźcie czy z wałem czy bez i czy pójdzie? I jeszcze jedno ile wołać za talerzówke bo będe chciał sprzedać ma 21 talerzy z przodu gładkie a z tyłu wycinane unia grudziądz nie wiem roku z tych pierwszych.

Ten wał wygląda mniejwięcej tak.

http://www.agrofoto.pl/forum/Rabe-werk-image43259.html


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

tez sie zastanawiam nad jakas uzywka do 7211... i nie wiem co zrobic .... jak juz kupisz to daj znac co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

Według mnie pociągnie, łapy są dosyć gęsto przez to można go puścić płytko i jechać wolniej.

Wał jest potrzebny zwłaszcza teraz w suche lata.

Niepodoba mi się że rama spawana ja bym się trochę bał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja się boje tego że po tym wale to mi się perz jeszcze gorzej wywali bo to chyba tak samo działa jak talerzówka? ;):)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

ja bym sie na twoim miejscu nie ogladał i brałbym go z wałem a to spawanie mozesz zawsze poprawić znajomy po sasiedzu polem robi 360 lemkena 2.1 lub 1.8 ale troche wystaje za koła i trójka smiało jedzie i nawet mi sie podobała jego praca a robił na 4 klasie niezle sobie radziła 60 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co powiecie o tym jakby trzy łapy z tyłu odkręcił i brony przyczepił... http://www.allegro.pl/item490279441_agrega...talerzowka.html ;):):)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jeśli mogę coś Ci polecić to poszukaj sobie coś takiego jak Ja kupiłem czyli gruber 7 zębów ok 1,6m szerokości. Ciągałem go 3P i jak troszkę głębiej wsadzisz to ma co ciągnąć i max na 2 można jechać. Ciągałem tez go zetorem 4x4 55KM i szedł jak znalazł idealnie mieszało i praktycznie w całej sensownie regulowanej głębokości ciągnik szedł na 3. Dałem za niego o ile pamiętam to 1300zł Ale żałuję że nie ma wału zagęszczającego i czegoś do równania poprzecznego. Więc jeśli będziesz chciał coś kupić to zwróć na to uwagę bo te elementy dużo poprawiają efekt końcowy. A co do perzu to chyba logiczne że po gruberze będzie go z roku na rok mniej ponieważ wyciągasz kłącza i powoli go ubywa. Natomiast talerzówką go tniesz przez co jeszcze lepiej się krzewi i przybywa go na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Myślałem o takim 9 zębów 2 metry żeby ciągnik zakrył a za nim ciężkie brony chyba na 2 biegu powinien iść ma małe koła 16.9.28 to myśle że pójdzie...


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Zależy jakie masz ziemie ale wydaje Mi się że też nie powinno być wielkich kłopotów jednak te parę koni więcej jest. Ale z tego co mogę powiedzieć po rocznych na razie obserwacjach to dość duże znaczenie ma prędkość im szybciej tym lepsze mieszanie, więc nie ma co szaleć z szerokością lepiej tą samą wydajność osiągnąć przez prędkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Ja mam 7245 i pracuje gruberem 2,20 - 9 łap, Zetor chodzi w nim na 3 biegu, twój jest bez przodu ale przy tej szerokości też powinien sobie poradzić, przy dobrych warynkach będzie chodził a jak będzie mocno mokro najwyżej podniesiesz 2 łapy po bokach i na przód :) polecam 2,20


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Chyba nici z agregatu bo nie moge sprzedać talerzówki.. :D :angry:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj