Skocz do zawartości
Dawid777

Zetor 7211 a agregat ścierniskowy. Czy pociągnie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Agregat
Dawid777    0

Mam zetora 7211 i ciągam nim talerzówke 21 talerzy 2.2m. Pole wygląda ładnie ale zaatakował je perz, straszny perz. A jest nierówno jak po wojnie. Chce kupić kultywator ścierniskowy 9 łap lemken lub rabehart czy jakoś tak, ale boje się że nie pociągnie. :D I jestem ciekaw jak wychodzi pole po takim agregacie bardzo bym prosił może jakąś fote? ;)

mirasek    7

Generalnie przy tej samej szerokości roboczej agregat ścierniskowy, czy to na wąskich czy szerokich łapach, będzie miał wieksze zapotrzebowanie mocy niż talerzówka.

Wiadomość z agroFakt.pl

Balzak    2

Wiesz co może zwykłym kultywatorem po uprawiaj to perz powyrywasz, bo ścierniskowe maja spore zapotrzebowanie na moc, a wątpię ze znajdziesz tak mały żeby ciągał 7211, inaczej jeszcze by było gdybyś miał przedni ale to i tak katowanie ciągnika

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby robota szła sprawnie to na jedną łapę trzeba liczyć ok 8-10 KM. Znajomy ciągał gruber 11 łap Same 120 km i mówił, że jest na styk. Zetor może pociągnie 9m łap ale prędkość będzie bardzo mała.

kobra89    66

nie mysl ze jak zmienisz talerzowke na agregat scierniskowy to cos ci da ja w to bardzo watpie, musisz dobrze spryskac po pozni jakins Roundapem Energy i siarczan amonu i to dobre sterzenie walinij.Ja tak w tym roku robilem bo tez kawaleczek mam takiego lekkkiego piachu i tam sie mnozy ten pez.

Dawid777    0

Zwykły kultywator się nie nadaje, ponieważ nie wchodzi mam taki 2.5m a za nim brony 3. Zetor ma jakieś dociążenie to jak zapuściłem to do domu przyjechałem z 5 zębami a bło ich 15 :) . Pryskam pola, ale nie wystarczam już finansowo na oprysk, a po drugie dla zboża też ta cała chemia nie jest za dobra.

W tym roku orałem pługiem 4 skibowym bez kułka ( bo się urwało) na maksymalną głębokość ze 35 cm i szedł na 2 biegu jak burza ;) , to śądze że taki gruber nie ma większego zapotrzebowania na moc. :)

A ten Gruber 2m 500 kg (z wałem)

ja uważam że pociągnie spokojnie wkącu zetor 7211 nie takie rzeczy ciągnie u nas chodzi z talerzówka akpila 3,15 waga 750+ok100 kg obciążenia i chodzi trójką bez problemu.

mirasek    7
nie mysl ze jak zmienisz talerzowke na agregat scierniskowy to cos ci da ja w to bardzo watpie

Nie chce nikogo namawiać na to czy tamto ale u siebie widze znaczącą różnice, pola po przejeździe agregatem ścierniskowym są czystsze. Musze jednak uzyskać jakąś powtarzalność żeby być pewnym, ale z tego co widze u znajomych którzy używają agregatów dłużej niż ja to jest duża szansa na pożegnanie sie z glifosatem ;)

Jest na forum obszerny temat, a nawet dwa, porównujące oba narzędzia, można sobie poczytać :)

Dawid777    0

Dzięki za odpowiedzi ;) Ale nie wiem jak wychodzi pole po zwykłym kultywatorze bez gęsich stópek, ponieważ nikt u nas go nie ma czy będzie dużo gorzej od tego z gęsimi? I co za nim żeby nie redlił?

Krzys83    0
Wiesz co może zwykłym kultywatorem po uprawiaj to perz powyrywasz, bo ścierniskowe maja spore zapotrzebowanie na moc, a wątpię ze znajdziesz tak mały żeby ciągał 7211, inaczej jeszcze by było gdybyś miał przedni ale to i tak katowanie ciągnika

co kultywatorem perz wyrwać dobre jak go nie opryska to niczym mu nie da rady (najlepiej max dawka i jak najdłużej sie da nic w polu nie robić bo to do korzeni musi dojść )

mirasek    7

Jak nie da rady? ;) Zwykłym kultywatorem może nie bo będzie sie zapychał przy silnym zaperzeniu, ale ścierniskowym na szerokiej łapie da rade, w tym roku byłem bardzo zadowolony z efektu.

Tak z ciekawości, ile teraz kosztuje Roundup? Słyszałem że podrożał okrutnie :)

darek210    0

O jaki agregat Ci chodzi bo jeśli o grubera to Lemken najmiejszy ma 3 m i zapotrzebowanie na moc 120-150 KM. Więc nie ma szans ale zwykłe gesiostupki idą płycej i myślę że 2,5 m szeroki by poszedł.

Gruber Uni 5 łap ma 2,1 m i potrzebuje okolo 80 KM myślę że też by poszedł . Żeby nie było redlin trzeba jechać powyżej 10 km/godz. i właśnie tu może być problem.

Dawid777    0

Chodzi mi o kultywator ścierniskowy używany 9 łap Lemken lub inny szer robocza 2 m. Widziałem kultywator Rabehart z podwójnym wałkiem tnącym ustawionym pod kątem z nowymi redliczkami za 3000zł (tylko że spawana rama z przodu przy zaczepie na cięgła ;) ). Co o tym myślicie bez wału puści mi za 2300zł doradźcie czy z wałem czy bez i czy pójdzie? I jeszcze jedno ile wołać za talerzówke bo będe chciał sprzedać ma 21 talerzy z przodu gładkie a z tyłu wycinane unia grudziądz nie wiem roku z tych pierwszych.

Ten wał wygląda mniejwięcej tak.

http://www.agrofoto.pl/forum/Rabe-werk-image43259.html

pOngO88    4

tez sie zastanawiam nad jakas uzywka do 7211... i nie wiem co zrobic .... jak juz kupisz to daj znac co i jak ;)

darek210    0

Według mnie pociągnie, łapy są dosyć gęsto przez to można go puścić płytko i jechać wolniej.

Wał jest potrzebny zwłaszcza teraz w suche lata.

Niepodoba mi się że rama spawana ja bym się trochę bał.

Dawid777    0

Ja się boje tego że po tym wale to mi się perz jeszcze gorzej wywali bo to chyba tak samo działa jak talerzówka? ;):)

Arturos21    4

ja bym sie na twoim miejscu nie ogladał i brałbym go z wałem a to spawanie mozesz zawsze poprawić znajomy po sasiedzu polem robi 360 lemkena 2.1 lub 1.8 ale troche wystaje za koła i trójka smiało jedzie i nawet mi sie podobała jego praca a robił na 4 klasie niezle sobie radziła 60 ;)

griga    140

Jeśli mogę coś Ci polecić to poszukaj sobie coś takiego jak Ja kupiłem czyli gruber 7 zębów ok 1,6m szerokości. Ciągałem go 3P i jak troszkę głębiej wsadzisz to ma co ciągnąć i max na 2 można jechać. Ciągałem tez go zetorem 4x4 55KM i szedł jak znalazł idealnie mieszało i praktycznie w całej sensownie regulowanej głębokości ciągnik szedł na 3. Dałem za niego o ile pamiętam to 1300zł Ale żałuję że nie ma wału zagęszczającego i czegoś do równania poprzecznego. Więc jeśli będziesz chciał coś kupić to zwróć na to uwagę bo te elementy dużo poprawiają efekt końcowy. A co do perzu to chyba logiczne że po gruberze będzie go z roku na rok mniej ponieważ wyciągasz kłącza i powoli go ubywa. Natomiast talerzówką go tniesz przez co jeszcze lepiej się krzewi i przybywa go na polu.

Dawid777    0

Myślałem o takim 9 zębów 2 metry żeby ciągnik zakrył a za nim ciężkie brony chyba na 2 biegu powinien iść ma małe koła 16.9.28 to myśle że pójdzie...

griga    140

Zależy jakie masz ziemie ale wydaje Mi się że też nie powinno być wielkich kłopotów jednak te parę koni więcej jest. Ale z tego co mogę powiedzieć po rocznych na razie obserwacjach to dość duże znaczenie ma prędkość im szybciej tym lepsze mieszanie, więc nie ma co szaleć z szerokością lepiej tą samą wydajność osiągnąć przez prędkość

ziemek256    13

Ja mam 7245 i pracuje gruberem 2,20 - 9 łap, Zetor chodzi w nim na 3 biegu, twój jest bez przodu ale przy tej szerokości też powinien sobie poradzić, przy dobrych warynkach będzie chodził a jak będzie mocno mokro najwyżej podniesiesz 2 łapy po bokach i na przód :) polecam 2,20

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?
    • Przez tedi2
      co o nim sadzicie dane techniczne opinie wszystko o modelu
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez amix
      Witam!!! Od niedawna posiadamy Zetora 7245 i w tym roku, po dopłatach planujemy wymienić opony przednie na 12.4/r 28 bądź 13.6/r 28 może zaszaleć i kupić 14.9/r 28 , a aktualnie mamy 9.5/r 28 i oto moje pytanie: Czy zgra się przód z tyłem? Dodam jeszcze, że z tyłu mamy 13.6/r 38, które również planujemy wymienić na 16.9/r 38, ale to już na następne dopłaty :angry:
    • Przez Pele94
      Witam. w kilku zdaniach przedstawię mój problem : 
      Ostatnio przeprowadzaliśmy remont skrzyni biegów oraz tylnego mostu w 7211, po złożeniu całego ciągnik   i przeprowadzeniu wszelakich prób wszystko działało jak należy , każdy bieg, wałek wom , podnośnik oraz pozostałe podzespoły. 
      Dziś niestety okazało się że coś poszło nie tak mianowicie nie działa wałek wom ani pompa, Dzwigienka załaczająca wałek wom oraz pompę ( ta po lewej stronie przy nodze )  ''Lata luźno'' bez żadnego oporu czy na włączonym silniku czy na zgaszonym ,  po odkręceniu wodzika widać że listwa przesuwa się bez żadnego problemu ale żadnej pozycji nie załącza, zauważyłem jedynie że działa w w pozycji ( wałek wom zależny od  skrzyni biegów ) wtedy wałek wom się kręci na każdym biegu  ale pompa i tak nie działa. W pozycji tz. luz z tyłu ciągnika wałkiem można swobodnie ruszać , po włączeniu na pozycje np. pompa oraz wałek wom wałkiem z tyłu nie można ruszyć ponieważ pompa robi ciśnienie i ciężko idzie ręką ruszyć. Więc wydaję mi się że  dzwignia załącza wszystkie pozycje jak się należy ale  nic nie działa. Regulowałem już linkę od tz sprzęgła 5 min ale to nic nie dało . Teraz linkę  całkowicie odłączyłem   .
      Wszystko działało bez zarzutów a teraz jest tak jak by cały czas sprzęgło było zaciągnięte 
      Problemem może być sprzęgło Wom ?  ( oglądaliśmy tarczę oraz łopatki były w dobrym stanie ) 
      Dziękuję za pomoc.