AgroPlant

Jaki kombajn używany na 50-100ha

Polecane posty

Dario23    0

hmmm tak na prawdę to wystarczyłoby żeby przeczytał posty powyżej i to już dużo by mu dało. może kolega chce po prostu posty nabić ;). do 150 tysięcy może kupić JD 1177, jak się uda to nawet 1170, jakieś JD 2054-2056, claasa 88sl, może jakiegoś zużytego claasa 98sl, Bizona BS-110. wszystko zależy od tego ilu letni chce mieć sprzęt i o jakiej wydajności. równie dobrze może kupić rekorda za 60 tysięcy i też mu spokojnie ten areał wytnie (tylko kwestia w jakim czasie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Italiano90    0

witam :) co byście powiedzieli na claasa Mege 204 na 120ha? nie za duzy? na alegro znalazłem takiego co powiecie? pozdrawiam <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

@pynczor skoro kombajny df są takie dobre, to dlaczego impotruje się ich do polski tak mało?Moim zdaniem nasi europejscy koledzy znają się na rzeczy i dla tego tak mało jest tych kombajnów. A co zrobisz w razie awarii silnika?No new Hollanda lub claasa dostaniesz wszystko od ręki a do df?Gdy jakiś df ma uszkodzony silnik, to potrafi kosztować połowę tego, co claas lub new Holland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No np silnika do Claasa czy NH to napewno od "ręki" nie dostaniesz :P no ale będzie bardziej dostępny niż do DF :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

Gdyby rzeczywistość w tym względzie nie była taka jak w moim poprzednim poście, to ceny df-ów nie byłyby tak niskie w porównaniu do claasa, new hollanda, czy jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
@pynczor skoro kombajny df są takie dobre, to dlaczego impotruje się ich do polski tak mało?Moim zdaniem nasi europejscy koledzy znają się na rzeczy i dla tego tak mało jest tych kombajnów. A co zrobisz w razie awarii silnika?No new Hollanda lub claasa dostaniesz wszystko od ręki a do df?Gdy jakiś df ma uszkodzony silnik, to potrafi kosztować połowę tego, co claas lub new Holland.

 

Dlatego że jest mało dilerów kombajnów DF? Co do części to nie żyjemy w czasach komuny gdzie nic nie było a jak było to były kolejki, to jest XXI wiek teraz praktycznie wszystko jest dostępne.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Ja bym brał na ten areał NH TC

 

Post bez argumentacji- ostrzeżenie.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Ja poleciłbym Ci Claas Dominator 88 vx z lat 1999-2000 . Posiadamy ten model z 2000 r z przebiegiem na dzień dzisiejszy około 1700 mth , ma on silnik marki Perkins , który znany jest ze swojej oszczędności , posiada dość duży zbiornik na ziarno -4,5 t , kombajn jest kompaktowy i jego sylwetka przyciąga oko , posiada kabinę vistacab zwaną potocznie lexionowską , zapewnia ona duży komfort pracy i gdy po pracy nawet kilka godzin wychodzę zadowolony . Będę wyprowadzał go niebawem , aby założyć stół do rzepaku i zapodam jego zdjęcia , na pewno zrobi na tobie dobre wrażenie . Obsługa i codzienna konserwacja jest łatwa .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek32    0

Dołączam się do tematu.

 

 

Mam dylemat odnośnie kombajnu, sprzęt potrzebny na około 50 hektarów z zabezpieczeniem do 100-120 na niedaleką przyszlosc. Jak dotąd korzystałem z kolegi JD 955, bez większych problemów, ale niestety potrzebuje już swojej maszyny. Dodam, że uprawiam głównie pszenice, rzepak

 

 

Biorę pod uwagę

 

 

JD 1075 / 1085 w granicach 50-60tys zł

 

Claas Dominator 96 - 60-70tys zł

 

Bizon Rekord Z058 - 40-50tys zł

 

 

przez chwile myślałem o mniejszym sprzęcie typu MASSEY FERGUSSON 187 do 15-20 tys zł

 

 

 

Co o tym sadzicie ? Bo szczerze mowiac mam coraz wiekszy mentlik w glowie. Bizon z pewnoscia bedzie maszyną najmlodszą (w okolicach 1990 roku), mniej wyeksploatowana lecz na pewno bardziej przestarzałą technologicznie od JD czy Claasa. Z tym ostatnim, byłby pewnie problem ze znalezieniem stołu do rzepaku, noi oczywiście juz pomijam fakt braku kabiny itd. Zna ktos mniej wiecej parametry spalanie tych maszyn na hektar ? Nie wiem jak to sie ma w przypadku Bizona. W JD 955 + sieczkarnia + pszenica wynosiło w granicach 15-20litrów na hektar (w zaleznosci od powalonego zboza, czy ksztaltu areału)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Ja na twoim miejscu wybrał bym Biozna Z058(REKORDA).Ponieważ jak sam napisałeś:

 

-najtańszy w zakupie,

-tanie i łatwo dostępne cześci(typowy),

-młody rocznik,

-mało wyeksplatowany,

-mało skomplikowana konstrukcja(nie ma się co zepsuć ),

-ładny wygląd,

 

Może i class (dominator) jest bardziej wytrzymały,ale te maszyny dostępne w Polsce są mocno wyeksplatowane i stare rocznikami.Ich okres bez awaryjności miną i bedą się psuły coraz częściej.A części do nich są drosze ,niż do Reksia.Urwie ci się głupi pasek i bedziesz stał ze trzy dni:).A jak ci sie coś zepsuje przy rekordzie to w którą strone świata (przynajmniej w mojej okolicy:))byś nie pojechał to w ciągu godziny przywoźisz nową część i pracujesz dalej.Ja mam takie zdanie,a ty zrobisz jak bedziesz chciał.:D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ze stołami nie ma problemu jedynie ich cena - za jeden stół do classa będziesz miał 2 sztuki do bizona - przejrzyj ostatni RPT.

Co do Rekorda - najmłodszy będzie to fakt ale nie wiem jak z wygodą pracy. Idzie o to że przez ileś lat, nie ważne jaki kombajn wybierzesz, będziesz nim pracował i może oprócz awaryjności itp warto zwrócić uwagę na którym kombajnie będzie człowiek mniej zmęczony. Ja te żniwa będę kosił już swoim bizonkiem super ale za 4-5 lat chciałbym kupić właśnie coś w takim budżecie w jakim ty się rozglądasz (40-60tys PLN) bo trzeba się rozwijać. Żebym jeszcze znalazł coś z hederem max. 3,6metra byłoby fajnie.

Niestety w tym budżecie to jedyne co widzę to Rekorda w dobrym stanie. No i plusem jest to że jak awaria zdaży się przed południem to w kilka godzin mam komplet części.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Z wygodą w rekordzie jak na polską maszyne jest na prawde dobrze.Zostały rozwiązane problemy SUPRA mi.skrzynia,hamulce,rura hyraulicznie rozkładana:),no i na każym jest kabinka,co nie bagatelnie zwieksza komfort pracy.:D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek32    0

Z tym stołem do rzepaku, to miałem na myśli tylko w przypadku małego MF. A o nim co sądzicie ? Tylko nie jest to rozwiazanie na przyszlosc, lecz chwilowe prowizorka....

 

 

Widze, ze na tym forum dosc sentymentalnie kazdy podchodzi do polskiego Bizona, a jak z awariami, co najczesciej siada itd ? Jakie ma spalanie, mniej wiecej wydajnosc ?

 

 

 

http://allegro.pl/item669888274_kombajn_bi...ekord_zo58.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Tam kliknij sobie zakładkę z058 Rekord:

 

http://bizon.xt.pl/

 

A z awariami to mi wiadomo tylko tyle,że grzeje się(idzie to naprawić,wieksze chłodnice itp.),a tak wiecej to nie wiem.Ponieważ,nie mam takiego to nie mogę głupot pisać:D:) Trzeba by spytać urzytkowników.. .


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek32    0

Może jakiś użytkownik Rekorda by się wypowiedział ? Będę bardzo wdzieczny.

 

 

A jak ma sie porownanie Rekorda do BS Z110 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Ja bym polecił JD 1075- Prosta budowa, mała awaryjność i dobre wyposażenie przemawia za nim. A za około 60tyś masz już dobrą maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

Chbesz claasa dominatora 88 vX mówisz i masz stoi u znajomego w Zbuczynie ojciec oglądał i powiedział ze naprawdę przyzwoity sprzęt ale poszukaj lexionów znajomy trudni się handelkiem maszynami rolniczymi i zawsze sobie kupuje kombajn i puszcza go w usługo były to tylko john deere ale raz kupił sobie claasa lexiona i powiedział krótko miał wiele kombajnów ale temu żaden nie dorówna

 

 

 

http://allegro.pl/item682765513_kombajn_zb...ator_88_vx.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tylko że po co mu Lexion na te ha jak i tak mu funduszy nie starczy <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Panowie to trzeba dobrze przemyślec bo nawet jak kupi się Lexiona to potem trzeba go utrzymac z czegoś a z tak małego areału to nie będzie opłacalne nawet bo kombajn potem cały rok będzie stał i kasa włożona w niego <_< Lepiej dobrze to przemyśleć i przekalkulować jaki i za jakie pieniądze się najlepiej oplaci kupić żeby dużo nie stracić i żeby się wrócił potem taka jest moja opinia.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj