Skocz do zawartości
lukaszewiczm

Turbina w jumzie 72

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

jumz 72? co to za maszyna? masz zdjecia?

Sorki ale mam problem z dodaniem zdjęć, będe próbował delej. A ta maszyna to belarus jumz z 91r. w kwadratowej kabinie.

stasio1    2

Ja również myślałem na założeniu turbiny kiedy te poczciwe białoruśki pracowały w naszym gospodarstwie. Silnik jest bardzo mocny jestem przekonany że wytrzyma obciążenie

zgadzam sie z tobą silnik ma taką konstrukcję że nie ma szans aby go zajechac, 62 konie z prawie 5 litrów pojemności to jest jeszcze spory zapas, tylko zastanawiam się od cczego założyc turbinę?

Nie cytujemy ostatniego postu-lysyrolnik

mtracz    71

Od busa bedzie za mała bo w nich maja silniki 1,9 do 3 litrów pojemnosci. Więc może nie dac oczekiwanych efektów przy silniku 5 litrowym. Trzeba szukac od jakiejs małej ciężarówki albo innego ciagnika kombajnu(np.bizona).

moim zdaniem trzeba brać pod uwagę prędkość przepływu spalin a nie pojemność. Ja myślałem raczej coś z zetora np. 7711.

Nie cytujemy ostatniego postu-lysyrolnik

a i jeszcze jedno, nie lepiej było siłownik od orbitrola zamocowac poprzecznie bezpośrednio do wąsa?

Temat powrócił ;)

Jak mówiłem tak zrobiłem :) turbina załozona o ducato 2.5 wszystko cacy tylko jest mały problem bo nie mogę zmniejszyc ciśnienia na zaworze upustowym (koniec zakresu) w tej chwili ładuje do 0.6 bara a zaczyna ładować od ok 900 obr/min.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukaszda
      Panowie kupiłem nowo pompe hydrauliczno i nadal wysadza uszczelniacz na wałku

• Przez keeway
      witam mam zamiar kupić łuparke swidrowa pod cignik i niewiem czy bedzie pasowac walek od rotacyjnej napewno ktos robił link od łuparki podaje w linku    http://allegro.pl/zestaw-wom-swider-80-z-wymienna-koncowka-rebaki24-i6579957576.html#thumb/1

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?