grześ77

ciągniki JCB Fastrack

Polecane posty

koses    13

@patrycek54 z twojego posta wynika że masz niedrożne smarowanie na pierwszym korbowodzie bądź na wale kanaliki są nie drożne albo panewka zasłania otwór no ale dwa razy ? a co było przyczyną pierwszego remontu?napisz na forum albo mi na gadu(274780) co w nim jeszcze robiłeś i ile cię to wyniosło bo też mam fastraca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

brzozak2 a co nowego wnoszą twoje posty w temacie o JCB FSATRAC skoro takowego nie posiadasz a tymbardziej takowym nie pracowałeś ,to zwykłe nabijanie postów za co powinieneś dostać procenty i przez takich jak ty to wielu użytkowników przechodzi na GG albo inne fora rolnicze bardziej przyjazne ludziom.@szybki00 jeśli chcesz traktor do wszystkiego to fastrac jest idealny, orałem pole z obornikiem i nie zauważyłem żeby miał mniejszą przyczepność od tradycyjnych ciągników ,a wygoda jest niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czyli rozumiem, ze w twoim mniemaniu cos takiego jak transfer masy podczas uciagu nie wystepuje??!! w takim wypadku rad jestem ze przechodzisz na gg i gadasz sobie jak fajowo sie w ciapciorze jezdzi i ze nie ma plusow i minusow, po prostu jest fajnie bo ciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

uparłeś się na ten transfer jednak typowy traktor np.farmer ma rozkład masy (przód/tył): 1760/2000 kg więc pod obciążeniem np.pługa przód staje się tym bardziej lekki i jest potrzeba zakładania obciążników z przodu z koleji fastrac na starcie ma przednią oś bardziej dociążoną 50/50 więc oczym ty wogóle bredzisz!! a ten sarkazm to sobie możesz wiesz gdzie wsadzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale ma dupne opony to czym ma ciagnac??? ja nic nie pisalem o rozkladzie masy, przynajmniej sobie nie przypominam. poza tym nie obchodzi mnie jakis lipny stary farmer, dzisiejsze ciagniki sa tak planowane by osiagnac 50/50 i to przy duzych oponach dopiero daje najlepszy uciag!!!! takie jest moje zdanie mozesz sie nie zgadzac, tylko wytlumacz dlaczego fastracki <200 KM maja juz wieksze tylne kola??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

zwiększyli tylne koła żeby zwiększyć uciąg wraz ze wzrostem mocy ,zapytasz pewnie a dlaczego nie zwiększili przednich? odpowiedź wydaje się prosta gdyż byłby słabszy skręt albo trzeba by było poszerzyć ciągnik jednak idąc tym torem rozumowania to nie długo ciągniki miały by koła 50 i więcej cali a szerokość wynosiła by powyżej trech metrów .Pozatym nie przypominam sobie żebym o pisał ciągnikach ponad 200KM. a popny 540/65/30 na wszystkich kołach przy traktorze o mocy około 160KM. zapewniają mu wystarczający uciąg . Podaj jaki ciągnik tradycyjny do mocy ok. 160KM. ma rozkład 50/50 bez przednich obciążników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Valtra_T_140.pdf

zwiększyli tylne koła żeby zwiększyć uciąg wraz ze wzrostem mocy ,zapytasz pewnie a dlaczego nie zwiększili przednich? odpowiedź wydaje się prosta gdyż byłby słabszy skręt albo trzeba by było poszerzyć ciągnik jednak idąc tym torem rozumowania to nie długo ciągniki miały by koła 50 i więcej cali a szerokość wynosiła by powyżej trech metrów .

nie zapytam, bo dla mnie to jest logiczne, tylko ze sam pisalem o tym 3 strony wczesniej, dzis to przejzalem. nie rozumiem zatem dlaczego uwazasz ze pisze same bzdury, ktore nie maja zadnego odbicia w rzeczywistosci, po czym powtarzasz moje opinie :) :)

nie rozumiem po co ladowac wieksze kola z przodu, chyba tylko po to by pogorszeyc zwrotnosc :)

 

ps. nie chce mi sie pisac tego samego jeszcze raz, moja opinia sie nie zmienila, jesli twoja tez nie, to nie mamy o czym rozmawiac

poza tym gratuluje myslenia w stylu: "mam to wiem najlepiej, a wszyscy co nie pracowali takim ciagnikiem nie maja prawa by zabierac glos", ech witki mi opadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

brzozak2 - opierasz sie na czysto książkowych tematach,które nie zawsze w rzeczywistosci się sprawdzają.JCB Fastrack jest ciagnikiem jak najbardziej ogólnie użytkowym, do wszelkich prac transportowych i polowych i za nic w swiecie tego stwierdzenia nie obalisz ,gdyz użytkownicy tych ciagników na to Ci nie pozwolą i się z tym nie zgodza i koniec tematu :P . A tak na marginesie to nie obrazaj uzytkowników farmerów ,gdyz piszesz ,że to lipa, kogo na co stac tym jezdzi a porównując cene do jakości to tak zle farmer nie wypada, wiem wiem ,że JD jest najlepszy dać 200 tys zł za 100km to zaden wyczyn


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejsi    0

Witam.Miałem okazję jeździć JCB3185 w Niemczech przez miesiąc.Maszynka sprawowała się wyśmienicie,rolnik opowiadał,że nie miał żadnych poważniejszych awarii,tylko ogólna eksploatacja i coś tam z jakąś elektroniką<czujniki>a dokładnie nie wiem.Orałem nim z 5-wym obrotówką Lemkena EurOpal 9 na szerokość jakąś 2,25m na dobrej klasie ziemi,powiedziałbym II,dość mokrej w tamtym czasie.Orałem na głębokości 30-36cm sie zdarzało bo mierzyłem miarką nawet,a jeździłem tak 6-7km/h.Ogólnie wykonywałem jeszcze różne prace tym ciągnikiem nie tylko polowe ale i transportowe.Co do wygody i prowadzenia się traktoru-rewelacja.W polu również nie mogłem narzekać i rolnik nie narzekał również.

W razie czego mam jakieś zdjęcia z różnymi maszynami z nim i chyba filmiki. :P


A może chodźmy na piwo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
brzozak2 - opierasz sie na czysto książkowych tematach,które nie zawsze w rzeczywistosci się sprawdzają.

sam jestes ksiazkowy, 15 lat jezdze ciagnikami najrozniejszej masci, a to ze umiem cos napisac w fachowym jezyku, to dla Ciebie sama teoria, ok.

i za nic w swiecie tego stwierdzenia nie obalisz ,gdyz użytkownicy tych ciagników na to Ci nie pozwolą i się z tym nie zgodza

juz dawno je obalilem, jakbys tylko umial czytac ze zrozumieniem, to bys o tym wiedzial.

 

Po co w ogole napisales tego zenujacego posta??? chyba tylko po to by mnie pozaczepiac, caly twoj pobyt na AF kojarzy mi sie z tym, ze sie do kogos przyczepiasz, a nic fachowego nie dodasz :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

ursusik1634@ mnie się chyba nie czepiasz ;) a wywody jakie snuje brzozak2 na temat fastraca to tak jak bym ja zabierał głos na temat F 16 którego nigdy na własne oczy nie widziałem i na tym kończę polemikę z szanownym moderatorem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

brzozak2 , 15 lat jezdziłeś a JCB nie miałeś okazji prowadzic i zobaczyc jak sobie daje rade , przykro mi :) chyba cos Ci się pomyliło gosciu , przeciez ja nikogo nie zaczepiam!!!!!!!!!!!!! :) ani się nie unoszę z nie wiadomo jakiego powodu, typowo fachowego może nie ale wszystko potwierdzone praktyka,praktyką i jeszcze raz praktyką. Mój post nie jest żenujący a Ty od oceniania nie jesteś ,jakos inni tak nie uważają" Panie WSZYSTKOWIEDZĄCY" ;):D


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie bede uczestniczyl w tej pyskowce, chcecie pogadac to o maszynach, a nie wiedzy praktycznej i innych pierdolach.

 

jako podsumowanie moge powiedziec, a raczej powtorzyc to samo co juz mowilem, fastrack na rownych kolach nie ma mozliwosci miec lepszego uciagu od standardowego ciagnika porownywalnych mocy, mas i gabaratow, malo tego nie ma nawet szans miec taki sam uciag, jest to poprostu nie mozliwe ze wzgledu na rozwiazania techniczne!!!!

przy czym nalezy rozroznic, ze nie twierdze iz w ogole uciagu nie ma i ze sie do pola nie nadaje, nadaje sie tylko troche mniej niz normalne ciagniki :D

 

@koses jak ci podalem linka do valtry, ktora razem z jd ma najlepsze naciski na osie, to nic nie odpisales tylko jakies bzdury o biciu morow, wlasnie w ten sposob sie z wami dyskutuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

jezeli sie czegos nie przetestuje, to skąd mam wiedzieć czy jest dobre i jak się sprawuje co??.Praktyka tez jest potrzebna bo wtedy wychodza plusy i minusy i jakiekolwiek niedociągnięcia maszyn!! , a rozmowa czysto teoretyczna nie za bardzo może cos wnieść do tematu.JCB współpracując z pługiem 5 skibowym obrotowym czy agregatem 4 m ścierniskowym ,czy zestwie siewnym dobrze się spisuje więc uciag ma bardzo dobry pomimo zastosowania równych kół ,uslizg kół będzie może i wiekszy niż standardowych ciągników ale i tak dobrze wypada ta maszyna w porównaniu do standartowych co nie brzozak2??.A jak jest z ciagnikami przegubowymi duzych mocy, przecież też maja równe koła co nie??Więc jak to się ma w ich przypadku?? ;)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przeciez o tym rozmawialismy (o ciagnikach przegubowych) ze 2 strony wczesniej!!!!!!!!!

chcesz to ci zrobie w poniedzialek zdjecia fastracka, ale wydaje mi sie, ze nie o to chodzi, widzialem takie ciagniki w akcji.

jesli kupujesz nowy sprzet to jezdzisz kazdym ciagnikiem po 200 mth, zeby zobaczyc ktory jest lepszy???

 

ja wole sobie stworzyc model matematyczny, badz fizyczny i odrzuc pare konstrukcji ktore z zalozenia nie maja szans i skupic sie na tych waznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

jak uważasz też dobry sposób masz :D , ale nie przyznasz ,że Fastrack to złom, tak całkiem zle nie jest, tylko ta cena!!!!! ;)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ale nie przyznasz ,że Fastrack to złom

w żadnym wypadku tak nie napisalem, od poczatku staralem sie udowodnic tylko, ze stricte do prac polowych jest troche gorszy od konwencjonalnych ciagnikow.

jest dobry jako sprzet uniwersalny, ale to tez zdaje mi sie podkreslalem, kazdy musi indywidualnie rozstrzygnac do czego bedzie bardziej sprzet wykorzystywal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

mnie sie wydaje ze taki JCB bylby dobry do transportu i np do opryskiwacza

pozdro ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

brzozak2 masz racje zależy do czego , ale ze sprzetem srednich szerokosci radzi sobie dobrze, tylko spalanie jest zbytnio wysokie jak na niego... ;)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A spalanie wynika bezpośrednio z tego co napisał @brzozak2, z jego konstrukcji. Czyli @qqq pośredni, ale jednak przyznałes rację @brzoak2-owi ;).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj