grześ77

ciągniki JCB Fastrack

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdy go kupowałem w Anglii, był na foto na 30" ale do PL dotarł na 24" a angol twierdził że tamte felgi były pogięte więc pozwolił sobie na wymianę. Na tych mnieszych miałem problemy z podjechaniem pod górkę z Classem 330 SPRINT a teraz ładuję 12 mp dęba na przyczepę samozaładowczą i wjadę pod każde wzniesienie a dymku ani śladu. Tak sobie myślę że na pompie wtr. jest taka mała dźwigienka (jutro za dnia puszczę Ci foto)i kiedyś była przyczepiona trytem dość luźno, gdy go odczepiłem to po przejechaniu 50 m gasł, przymocowałem ją bardziej i ma 100% większą moc

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Widzę że ktoś zrobił tak jak ja myślałem. Kupić Fastraca ze skrzynią 80km/h na kołach 24" i zmienić je na 30" Kolego masz jeszcze te 24"? Jeśli tak to zmierz mi wysokość ich jak i tych 30". Kiedyś to liczyłem bo znalazłem średnice koła i mi tak wyszło pod 90km/h że pojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety 24 już sprzedałem ale jutro podam Ci średnice 30"-ek. ale lepszy numer to ze w/g numeracji skrzyni biegów jest to 60-tka! :P a leci ponad 80!

Pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A nie są to te same skrzynie tylko ta 60 jest zablokowana jakoś? No albo gaz jest skręcony w 60, a U Ciebie się kręci do 2400obr/min, i może tu tkwi problem w spalaniu. Ja tak myślę o Fastracu 3220 lub już 3230, bo tez pracuje w drewnie ale je wywożę z lasu i przerabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Na kołach 540/65/30 70 km/h osiągam przy 2200 obr.ale motor można wkręcić na 2500 tak że to nic nadzwyczajnego z tą prędkością ,a jaki ty masz rozmiar opon?i jeśli można to i ja bym poprosił tą fotkę pompy wtryskowej bo te spalanie przeraża ,a prędkość to tylko w fastracu była mierzona czy przy pomocy samochodu lub nawigacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

przy 2200 obr to spalanie pewnie wzrasta porządnie, ja myślałem że spokojnie przy 1800 obr gdzieś wyciąga max prędkość. To jestem ciekaw ile tak na max poleci Fastrac jakby go tak podkręcić i na wyższych oponach. A nie huczą te opony przy tych 80? A wogóle na ile wam starczają opony w transporcie?

A wiecie jak ta wydajność na hydraulice jest podawana? Bo piszą tam x litrów ale to jest na każdym obwodzie czy na wszystkich w sumie?

 

@koses a u Ciebie jak spalanie w transporcie?

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Dawid żeby max prędkość przy 1800obr to motor co najmniej 300KM a i może jeszcze to by było mało patrząc na samochody ciężarowe co mają 460 KM i więcej.Mam continentale i przy 70km/h to już zaczyna je trochę słychać jednak co do żywotności to za mało po asfalcie latam żeby się jakoś bardziej zużywały ,jednak poprzedni właściciel zdarł prawie na łyso przedni komplet .Spalanie -temat rzeka ilu ludzi tyle prawd ,ja wiem jedno że każda maszyna mogła by spalać mniej ale to tylko pobożne życzenie ,jednak nie ma co się oszukiwać spalanie w fastracu będzie zawsze mniejsze niż w porównywalnym ciągniku o takiej samej mocy bo nawet jeśli z ładunkiem nie będziesz pędził z prędkością max tylko 40-50 to powroty będą na max i tu mamy poważną oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam,

przepraszam że piszę dopiero dziś ale miałem wiele roboty. Aby nie zaśmiecać fotami forum wsadziłem zdjęcia na moją stronę:Mój odnośnik

tam będzie można łatwiej i w wiekszym formacie zobaczyć "to cudo". Jest to ta dżwigienka przywiązana plastykowymi trytami, jeśli je odczepię to po przejechaniu 25-50 m silnik zgaśnie! Jeżeli go odpalę zrobi to samo po tej samej drodze.

Jeśli zaś chodzi o prędkość, to najpierw wyskalowałem licznik w/g instrukcji a nastepnie mierzyłem w porównaniu z 2 innymi samochodami. Opony to 480/70 R 30, średnica opony:154 cm, średnica felgi to 81 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Bo to dźwigienka od gaszenia silnika. Przynajmniej u mnie w ładowarce z Perkinsem i z ta samą pompą wtryskową tak działa.

Mierzenie samochodem jest tak trochę niemiarodajne bo każdy licznik w autach trochę oszukuje chyba że ciężarówkami z cyfrowymi licznikami.

 

Co do tego spalania to moze jest coś z pompą wtryskową, wtryskami, moze rozrząd przestawiony.

 

@koses dzięki, ALe nie ma Fastraców pow 300KM mocy Chyba że 7270 stuningować to pewnie ponad 300 by wyskoczyło ale tam prędkość max 70 a ja chce tego szybszego.

 

Żeby szło gdzieś wynająć taki ciągnik to chętnie bym to zrobił i sprawdził jak się by spisywał w moim przypadku. Bo ostatnio mierząc spalanie w aucie ciężarowym to na 210L zrobił 300Km ale dodatkowo silnik chodzi na 800obr i napędza pompę od HDSa, w sumie godzin może chodził 25-30 zegarkowych. Trasy to tak w koło komina do 50km w jedną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby szło gdzieś wynająć taki ciągnik to chętnie bym to zrobił i sprawdził jak się by spisywał w moim przypadku. Bo ostatnio mierząc spalanie w aucie ciężarowym to na 210L zrobił 300Km ale dodatkowo silnik chodzi na 800obr i napędza pompę od HDSa, w sumie godzin może chodził 25-30 zegarkowych. Trasy to tak w koło komina do 50km w jedną stronę.

Gdzie mieszkasz w Wielkopolsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Zajrzałem pod maskę i ta dźwigienka u mnie jest bez podłączenia z czymkolwiek ale cały czas jest w takiej pozycji jak u ciebie przypięta, gdyż utrzymuje ją tak sprężyna umieszczona na osi tej dźwigni.Jednak ten rozmiar twoich opon to mi nie pasuje wprowadź tu swój rozmiar opon bo mi wychodzi że podałeś za dużą średnicę http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@EGLS Na zachodzie, między Lesznem a Gostyniem. Tylko znowu jest ten problem że bym potrzebował przyczepę z HDSem żeby dokładnie sprawdzić co i jak. Czy da rade uciągnąć po lesie 2 przyczepy o łącznej masie 42 tony z ładunkiem na 5 osiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@EGLS Na zachodzie, między Lesznem a Gostyniem. Tylko znowu jest ten problem że bym potrzebował przyczepę z HDSem żeby dokładnie sprawdzić co i jak. Czy da rade uciągnąć po lesie 2 przyczepy o łącznej masie 42 tony z ładunkiem na 5 osiach.

Trochę daleko, ale miło by zobaczyć prawie rodzinne strony ;) (Moja rodzina pochodzi z Konar a ja z Sułowa). Myślę że dałbym sobie radę, teraz ciągnełem przyczepę i 24 mp S4 dębowego do Zielonej Góry i nawet dymku nie puścił a górki u nas są niezłe! W ubiegłym tygodniu wyciągałem MAN-a z ładunkiem S2 w lesie z bagna to nawet nie zdążył wgramolić się do kabiny a już go wyrwałem! W sierpniu jadę do Wroclawia na koszenie łąk to może uda się nam spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem znam Okolice Zielonej Góry też trochę. Kusi mnie ten Fastrac ale cena powala. Ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem znam Okolice Zielonej Góry też trochę. Kusi mnie ten Fastrac ale cena powala. Ech

To zależy ile proponujesz... ;)Niestety bez przyczepy, bo właśnie sprzedałem, we wtorek odbierają.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie chodziło mi o Twojego akurat, a że spytam chcesz sprzedać go? Ale ogólnie bo nówka 3230 to ponad 400tys więc kiedy to się zwróci, pięcioletni kosztuje połowę tego ale to i tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie chodziło mi o Twojego akurat, a że spytam chcesz sprzedać go? Ale ogólnie bo nówka 3230 to ponad 400tys więc kiedy to się zwróci, pięcioletni kosztuje połowę tego ale to i tak dużo.

Miałem go na Allegro wraz z przyczepą KESLA, 8 ton na tandemie i dołożonymi kłonicami co 80 cm + żuraw 6,20m z chwytakiem 0,20 za 120 000,00. Kilka telefonów było ale poszła tylko przyczepa. Czekam do 8.04 na decyzję jednego Pana z pod Gdańska.

Dla mnie mój 3155 jest za duży, wolałbym coś z serii 21.. chetnie WS ale głównie zależy mi na przednim TUZ-ie do kosiarki Classa

Pozdrówki z Trzebiechowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Witam mam pytanie jak wyglada spalanie w fastracu 185-65 lub 155-65 w porownaniu z t-150 k tzn mam t 150k ale zastanawiam sie nad ktoryms z tych fastracow i ile to paliło głownie w polu


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Porównania do "iwana" nie mam żadnego ale moje jcb o mocy 168KM spala w orce około 13-15l/ha w pługu rabe verk 5 skibowym ale spalanie jest typowe jak na perkinsa i zależy w gównej mierze od operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a ty masz tego fastraca 155 ? to on ma 168KM? myslałem ze 155 a jak kupowac to z jakim silnikiem ? Perkinsa czy tego cuminis czy cos takiego

Edytowano przez ZetorPower

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Tak mam155 jednak on jest po lifcie i i ma 168 a starsze miały 150 wybór silnika to zależy od ciebie ,mój perkins cyka jak zegarek ale cumisy też są podobno bardzo dobre tylko moc mają większą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a z ktorego roku ten twoj jest po lifcie ?? A miał ktos z was styczność z firmą F.M.U Martin z łochowa oni sie ogłaszaja min na allegro i zajmuja sprzedazą nowych i uzywanych fastracow warte te ich maszyny cos czy nie ??

Edytowano przez ZetorPower

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Śledzę ich ogłoszenia i dużo się u nich Fastraców przewija. Serwis i części gwarantują to nie jest tak źle jak i pomoc telefoniczną po zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Mój jest z 97 ,a co do firmy martin to jak szukałem dla siebie o byłem u nich ale oni dopiero zaczynali z jcb przygodę a na tamten czas to słabe i zniszczone sprowadzali a jak jest teraz to nie wiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kafarek1123
      witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.
    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj