grześ77

ciągniki JCB Fastrack

Polecane posty

brzozak2    241

hmmm dokladnie napisalem cos odwrotnego, wiec nie wiem dlaczego przyznajesz mi racje, coz pozyjemy zobaczymy jaka bedzie tendencja przy produkcji nowych ciagnikow.

nie rozumiem po co ladowac wieksze kola z przodu, chyba tylko po to by pogorszeyc zwrotnosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

ale mi chodziło w kontekscie tylnonapendowych a skoro nadal niewiesz po co z przodu dodają coraz to więsze koła to trzeba wrócić do szkoły bo ja nigdy niemiałem cierpliwości do tłumaczenia ;) ale co tam dzięki za wymianę podlądów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm no to ze nie umiesz czegos wytlumaczyc to moge zrozumiec, tylko po co wyjezdzasz z takimi tekstami??

poza tym mi chodzi o stosunek wysokosci i szerokosc kol przednich do tylnich, a nie tylko o to ze zakladaja coraz wieksze kola z przodu, bo jesli sa tez wieksze z tylu to wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

ale jesteś wrażliwy i a nienapisałem że nie umiem tylko że niemam cierpliwości a to wielka różnica a tak apropo to dlaczego przednie koła w tradycyjnych ciągnikach nadbiegają czyli kręcą się szybciej od tylnych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

żeby miały podobną prędkość obwodową jak koła tylne dzięki czemu sie będą mniej ścierały opony w czasie jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wombat    0
ale jesteś wrażliwy i a nienapisałem że nie umiem tylko że niemam cierpliwości a to wielka różnica a tak apropo to dlaczego przednie koła w tradycyjnych ciągnikach nadbiegają czyli kręcą się szybciej od tylnych ??

 

To może Ty powinieneś do szkoły wrócić skoro o to pytasz.

 

W ogólnym kontekście dyskusji brzozak ma rację co do uciągu. Duże koła z tyłu dają lepszy uciąg. napisałem że fastrack radzi sobie w polu, ale nie lepiej niż ciągnik konwencjonalny. Wielkość kół w JCB nie wynika z chęci rozłożenia masy, tylko z tego że na dużych kołach nie mógł by latać do 80km/h, byłby nie do prowadzenia. Po za tym trzeba by produkować specjalne opony( do fastracka idę z dużym indeksem prędkości). Jestem pewien że nie dojdzie do tego żę ciągniki będą miały równe koła, podczas ciągu istnieje coś takiego jak transfer masy, tj. część masy przechodzi na koła tylne. Teraz pewnie ktoś napisze "to dlaczego w największych ciągnikach są koła równe" otóż są to bardzo ciężkie ciągniki, maję znacznie cięższy przód w stosunku do małych ciągników, a skręt w nich odbywa się najczęściej za pomocą przegubu. Ponad to trzeba zaznaczyć że w tych ciągnikach koła są wielkości tylnych kół w dużym ciągniku. gdyby zamontować ogromne koła tylne (wielkość zgodnie z mocą), to podejrzewam że znacznie utrudniało by to konstrukcję tylnego TUZ.

 

Dowodem wyższości konstrukcji konwencjonalnej nad konstrukcją, a la fastrack jest odchodzenie firmy JCB od tej samej wielkości kół, na rzecz większych kół tylnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

a wiesz co to jest pytanie retoryczne ? Bo pytając o koła celem było zwrócenie uwagi na fakr że koła przednie mają większą prędkość obwodową od tylnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Witam myślę nad kupnem Fastrac'a. potrzebuje go do transportu i do pracy z rębakiem do drewna. Teraz mam pytanko ile pali taki a dokładnie to modele 2135,155-65, 3185? i wiecie gdzie kupić takiego, najlepiej ze szkrzynią 80km/h z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

kolego ile chcesz wydac na tego JCB??2140 4WS jest do sprzedania za 220 tys. u mnie stan idealny 2004 rok o 2800mth obie osie skretne.spalanie jak ciagniki o 20-30 KM mocnijsze ok.17l przy obciążeniu, skrzynia 54km/h.Na allegro mój kolega ma 3185 do sprzedania , wpisz sobie ogłoszenia z Polichna lubelskie woj. i tam jest ale nie za specjalny


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ze 100tys zł max. mam 3190 z 2003 roku trochę zniszczony tzn tłumik urwany, za 140 tys zł z przebiegiem prawie 8000mth i teraz nie wiem czy warto ale ma ABS na przyczepy co dla mnie jest ważne no i muszę zaczep dokupić bo nie ma. muszę się wybrać go obejrzeć ale znowu nie ma kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ja nie namawiam :) . jak kupisz to napiszesz jak się sprawuje z tyle zaoszczedzonej kasy to na remont zostanie, a mój w gospodarstwie pracuje już rok i wiem co mam


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

dowiedziałem się że tłumik jest zrobiony zaczep z tyłu ma, według tego co mi mówił sprzedawca tylko miał jeszcze się dowiedzieć jaką ma skrzynie czy 65 czy 85km/h. wiem że na remont zostanie ale nie chciał bym zaraz go remontować. bo jeszcze muszę co innego kupić itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

uprzedzam remont bardzo drogi jest w JCB sprawdz tarcze hamulcowe i klocki bo jak słabe to na dzień dobry 5 tys części


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

@ggg jak masz jakies wiadomosci na temat napraw Jcb, przykladowych cen czesci to napisz jak mozesz napewno niejedną osobe to ciekawi nie zaprzecze ze mnie tez bo sam posiadam taki ciagnik.

Pzdr...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

michcio123 a jaki masz model tego fastrac'a i ile Ci pali tak?

 

ggg dzieki za podpowiedz napewno sprawdzę. ja akurat nie mam problemu bo 10 km odemnie mam serwis JCB ale oni też kasują tylko jak się pytałem u nich o wymianę olei to koszt ok 4 tys zł ze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

Posiadam model 3155 jest to wersja z silnikiem perkinsa przy lekkiej robocie pali 15-16l/h przy ciezkiej nie spalił wiecej jak 20-22 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

dawidg2 jak chwaliłem fastraca to kilku forowiczów tępiło mnie jak się da więc nabrałem wody w usta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Witam mam gospodarstwo rolne 42 h, i ostatnie sprzedałem traktor ursus 1614 i zastanawiam sie nad kupnem fastraca 2135?? Czy może ma ktoś taki sam model jesli tak to chetnie bym się dowiedział czegoś na temat tej maszyny;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Z serwisem i częściami niema problemu. A ciągniki jak ciągniki może nie całkowicie przypominają te tradycyjne ale też godne uwagi. To ma być główny ciągnik w gospodarstwie? A tak pozatym to chyba większość spraw została tu omówiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Tak w gospodarstwie ale był by maszyną uniwersalną która do wielu prac się nadaje;)

a gdzie można dostać górny zaczep?? Bo przeraziła mnie cena orginalnego JCB 1200 funtów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

na allegro jest za 6900zł cały komplet albo Pytaj u tego goscia 0603645009 to jest przedstawiciel na Polskę firmy Scharmuller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrycek54    0

kupiłem fastraca 2135 turbo i dałem go do naprawy został wymieniony cały srodek w silniku i po zaledwie przejechaniu 1 km zatarl sie na 1 tłoku miał 6 rys i wczoraj to samo sie stało, ale wczoraj chodził cały dzień docierał sie i po przejechaniu jakiś 2 km zatarl sie nie wiecie o co chodzi z tym silnikiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Skad jesteś kolego? masz tam Perkinsa? może pompa olejowa na wykończeniu albo coś źle poskładane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj