SZYMON178

Jak zadba o łąki i pastwiska jesienią ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SZYMON178    0

Czy obornik na łąkę przed zimą jest zgodny z przepisami unijnymi ?

Co jest lepsze gnój czy gnojówka na pastwiska ?

Czy dobrze jest skosi niedojady przed zimą ?


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

pewnie że zgodny a niby co do tego ma unia wazne żeby nie nawozić po 1wszym grudnia aż do 1go marca ;), moim zdaniem lepszy na jesień jest obornik bo daje osłonę roślinom i dłużej się uwalnia, koszenie nie ma sensu szkoda paliwa a to co zostało i tak obumrze przez zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Lepsza chyba gnojowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja też powiem że lepsza gnojówka. Nie próbowałem gnoju ale po gnojówce na wiosnę trawa sadzi jakby dużą ilość saletry dostała.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

niedojady nie obumrą jeżeli nie bylo wcale koszone to będzie coraz więcej chwastów ,ale teraz za późno na koszenie rośliny przygotowały się już do zimy i lepiej ich nie ruszać już.Co do obornika to dobre efekty były po nim ale słabe doświadczenie mam bo wszystko przeważnie idzie pod kukurydzę ,a gnojówka też nieźle daje .Najlepiej sam przetestuj daj połowe obornika a połowe gnojówki i bedziesz miał porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj