Skocz do zawartości
Zetor5340

Owijarka samozaładowcza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Owijarka

Kajtek_1    13

Też mam metal fach i potwierdzam lipa u mnie dodatkowo stawiacz rwie folię po postawieniu bela w trakcie ruszania. Teraz jak bym wybierał to bym brał Mchale

SzymoooN    0

Ja ogólnie doradzał bym omijanie owijarek i ogólnie kiszenia trawy w balach. Jest to nie ekonomiczne czaso i pracochłonne, więcej maszyn potrzeba i w pryźmię można uzyskać lepszą jakość kiszonki. Na szczęście już wyszliśmy z tego sposobu produkcji.
Ja ogólnie doradzał bym omijanie owijarek i ogólnie kiszenia trawy w balach. Jest to nie ekonomiczne czaso i pracochłonne, więcej maszyn potrzeba i w pryźmię można uzyskać lepszą jakość kiszonki. Na szczęście już wyszliśmy z tego sposobu produkcji.

Kajtek_1    13

ta w pryzmę lepiej fakt ja też część robię w pryzmę. ale resztę łąk mam oddaloną od domu o 16 kilometrów więć w pryzmę troszkę nie bardzo

Wiadomość z agroFakt.pl

wloczykij    1
Napisano (edytowany)

Panowie, a co sądzicie o owijarkach samozaładowczych zambrowskiej firmy intertech? Chodzi o ten model: https://www.youtube.com/watch?v=8Sq_F4G2SPs

Cena jest dość niska, prosta budowa ale jak to sprawuje w pracy? Napisze ktoś jakieś opinie? Zastanawia mnie jak działa tam podawanie foli, jest rozwiazane to jakoś w mądry sposób? 

Edytowano przez wloczykij

greg1985    7

Ja mam owijarke pronara i mogę ją polecić bo jest podobna do mchale a cenowo jest dużo tańsza

soltys13    36
Napisano (edytowany)

ktoś może  korzysta  z owijarki  Tanco na ładowacz tur  ??    szukam opinii o tej owijarce 

Edytowano przez soltys13

przezdziec    1

owijarki z firmy Inter Tech tak na prawdę to dopiero teraz na wiosnę będą miały jakąś opinie ponieważ nie dawno wogole powstały
bierz owijarke Pronar niezawodna, mechaniczna trochę droższa ale na pewno sie nie zawiedziesz

raffi    0

Też mam Metal-Fach z przednim załadunkiem, teraz będzie 6 sezon i w sumie nic złego nie mogę powiedzieć (oczywiście nie twierdzę, że jest to maszyna idealna ale kupując za gotówkę, a nie na program kosztowała 10 tyś. mniej od maji). Co do regulacji obcinacza foli to robię go może raz lub max dwa w sezonie, nigdy nie zdarzyło mi się wywrócić beli w innym położeniu stołu (to jest już pośpiech i nieuwaga operatora) bo naprawdę nie jest to tak źle rozwiązane. Podsumowując to awarii na razie nie miałem w ogóle, a wady jakie zauważyłem to brak regulacji przepływu oleju na stole (jest ale tylko do "cofania" stołu) i gdy zmieniłem ciągnik z lepszą pompą to trochę za szybko obraca "bez gazu". Wydajność jaką osiągam to spokojnie 30 bel/godz. łącznie z przejazdami, składaniem i rozkładaniem (bez przejazdów w I pokosie 35-37). Reasumując uważam, że maszyna nie jest zła (w mojej ocenie nawet dobra), a jeśli dostałbym dofinansowanie to wymieniłbym na automatyczną.

arni251    5

Witam mam pytanko. Czy wogóle opłaca sie owijarka samozaładowcza. Owijam ok 400 bel rocznie, pole mam w miarę blisko. No ale jak to jest z tymi uszkodzeniami bel, czy naprawde tak rwą folie jak tu piszą czy da sie zrobic tez porządnie. Bo nie chce 400-stu bel w zime na gnój wywalić. Prosze o szczere opinie. Pozdrawiam.

aron1    0

Bele sianokiszonki powinny być owinięte w folię w przeciągu 2 godzin od sprasowania, wtedy możemy uzyskać dobrej jakości kiszonkę. Stosując owijarki samozaładowcze oszczędzamy czas na zwiezienie bel sprasowanych na miejsce składowania i dopiero tam ich owijania przy korzystaniu z owijarek stacjonarnych. Owijarki stacjonarne wymagają też zaangażowania w pracę kilku osób, chyba że ktoś lubi skakać z ciągnika na ciągnik :) 

Tak jest w moim przypadku, dlatego zadatkowałem już  owijarkę samozaładowczą euromilk scorpio na mechanicznym sterowaniu.

I moje pytanie do użytkowników w/w owijarki: czy opłaca się dopłacać do hydraulicznego rozkładania stawiacza bel. Z parametrów technicznych wynika ze stawiacz waży ok 180 kg więc czy składanie i rozkładanie ręczne nie jest uciążliwe??

Witam. Czy posiada ktoś owijarke Unia Twister i chciałby podzielić się opinią na jej temat (jakość wykonania,sprawność, czy występują jakieś usterki). Z góry dziękuję za pomoc

krzychomen    0

Zależy do jakiej prasy ma być ogólnie owijarka fajna lecz przy cięższych balach pęka rama

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rbit
      Czy posiada ktoś owijarkę jak w temacie i jak się ona sprawuje? Można taką nabyć za 5400 brutto i w tej cenie stawiacz bel. Czy warto?
    • Przez damian19321
      Cześć jaką polecacie owijarke do balotów do 5-6 tyś zł ?
    • Przez bambik999
      Witam,
      planuje kupić owijarkę i tu nasuwa się pytanie a mianowicie jaką?
      Szukam czegoś do 8 tyś w gre wchodzi też używana lecz nie wiem jaką wybrać. Jestem kąpletnie zielony w tym i chciałbym się poradzić. U nas są 3 Metal-Fachy i ludzie są zadowoleni ale słyszałem różne opinie o maszynach MF. Może Sipma? Owijarka będzię owijąć max 150 bel rocznie.
    • Przez rewoluszyn
      Witam wszystkich. Założyłem ten temat, ponieważ zamierzam zająć się produkcją owijarek samozaładowczych z przednim lub bocznym załadunkiem (zależy od potrzeb nabywcy). Chodzi mi głównie o przystosowanie popularnych owijarek stacjonarnych do specjalnego podwozia z ramieniem załadowczym. Moim produktem będą właśnie takie podwozia. Dzięki czemu każdy kto posiada zwykłą owijarkę Będzie mógł niewielkim kosztem otrzymać maszynę o parametrach pracy jak sipma maja czy pronar. Dostępne będą 3 opcje sterowania: ręczne, pół automat, automat. Rozmiar kół i inne szczegóły zależne od woli kupującego. Myślę że koszt takiego podwozia nie przekroczy 10tys. w najbogatszej wersji.
      Co sądzicie o tym produkcie? Czy ma szansę wzbudzić zainteresowanie nabywców?
      W razie pytań piszcie chętnie wszystko wyjaśnię.
    • Przez koses
      Panowie natrafiłem na taką oto maszynę http://pomi.dk/en/products/wrap-12-gb.aspx   spotkał się ktoś z nią na żywo ? i mógł by podzielić sie spostrzeżeniami ? Zastanawiam sie nad taka maszyną zamiast budowy hali stalowej na słomę .