Zetor5340

Owijarka samozaładowcza

Polecane posty

wloczykij    1
Napisano (edytowany)

Panowie, a co sądzicie o owijarkach samozaładowczych zambrowskiej firmy intertech? Chodzi o ten model: https://www.youtube.com/watch?v=8Sq_F4G2SPs

Cena jest dość niska, prosta budowa ale jak to sprawuje w pracy? Napisze ktoś jakieś opinie? Zastanawia mnie jak działa tam podawanie foli, jest rozwiazane to jakoś w mądry sposób? 

Edytowano przez wloczykij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Ja mam owijarke pronara i mogę ją polecić bo jest podobna do mchale a cenowo jest dużo tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40
Napisano (edytowany)

ktoś może  korzysta  z owijarki  Tanco na ładowacz tur  ??    szukam opinii o tej owijarce 

 

Edytowano przez soltys13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezdziec    1

owijarki z firmy Inter Tech tak na prawdę to dopiero teraz na wiosnę będą miały jakąś opinie ponieważ nie dawno wogole powstały
bierz owijarke Pronar niezawodna, mechaniczna trochę droższa ale na pewno sie nie zawiedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Też mam Metal-Fach z przednim załadunkiem, teraz będzie 6 sezon i w sumie nic złego nie mogę powiedzieć (oczywiście nie twierdzę, że jest to maszyna idealna ale kupując za gotówkę, a nie na program kosztowała 10 tyś. mniej od maji). Co do regulacji obcinacza foli to robię go może raz lub max dwa w sezonie, nigdy nie zdarzyło mi się wywrócić beli w innym położeniu stołu (to jest już pośpiech i nieuwaga operatora) bo naprawdę nie jest to tak źle rozwiązane. Podsumowując to awarii na razie nie miałem w ogóle, a wady jakie zauważyłem to brak regulacji przepływu oleju na stole (jest ale tylko do "cofania" stołu) i gdy zmieniłem ciągnik z lepszą pompą to trochę za szybko obraca "bez gazu". Wydajność jaką osiągam to spokojnie 30 bel/godz. łącznie z przejazdami, składaniem i rozkładaniem (bez przejazdów w I pokosie 35-37). Reasumując uważam, że maszyna nie jest zła (w mojej ocenie nawet dobra), a jeśli dostałbym dofinansowanie to wymieniłbym na automatyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Witam mam pytanko. Czy wogóle opłaca sie owijarka samozaładowcza. Owijam ok 400 bel rocznie, pole mam w miarę blisko. No ale jak to jest z tymi uszkodzeniami bel, czy naprawde tak rwą folie jak tu piszą czy da sie zrobic tez porządnie. Bo nie chce 400-stu bel w zime na gnój wywalić. Prosze o szczere opinie. Pozdrawiam.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron1    0

Bele sianokiszonki powinny być owinięte w folię w przeciągu 2 godzin od sprasowania, wtedy możemy uzyskać dobrej jakości kiszonkę. Stosując owijarki samozaładowcze oszczędzamy czas na zwiezienie bel sprasowanych na miejsce składowania i dopiero tam ich owijania przy korzystaniu z owijarek stacjonarnych. Owijarki stacjonarne wymagają też zaangażowania w pracę kilku osób, chyba że ktoś lubi skakać z ciągnika na ciągnik :) 

Tak jest w moim przypadku, dlatego zadatkowałem już  owijarkę samozaładowczą euromilk scorpio na mechanicznym sterowaniu.

I moje pytanie do użytkowników w/w owijarki: czy opłaca się dopłacać do hydraulicznego rozkładania stawiacza bel. Z parametrów technicznych wynika ze stawiacz waży ok 180 kg więc czy składanie i rozkładanie ręczne nie jest uciążliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy posiada ktoś owijarke Unia Twister i chciałby podzielić się opinią na jej temat (jakość wykonania,sprawność, czy występują jakieś usterki). Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

 

witam, porównuje owijarki: sipma i pronar , z przednim i bocznym załadunkiem, najbardziej mnie interesuje sterowanie elektroniczne. Czy są jakieś problemy ze sterownikami, obsługą i ogolnie w wygodą prace jednej i drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawek    0

witam ma ktos szczegółowy cennik do owijarek sipma maja w raz z dodatkowym wyposażeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Odświeżam temat. Proszę o info nt owijarek w których nie pęka rama.  Planuje zakupić mchale v660 lub najnowsza v6750 czy jakoś tak.  Owijarka ma być w automacie i mieć przedni załadunek. edit . Podobno sipma Gaja jest wzmocniona i maks ciężar balota może wynosić 1200kg. Jeżeli ktoś z Was ma ten model to proszę o opinie . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

szukam opinii posiadaczy owijarek Pronar z bocznym zaladunkiem? Czy warto kupić używke i na co zwrócić uwagę przy oględzinach. Czy ten stawiacz który tam jest nie rwie folii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

P zeczytal m wszystkie posty i nikt nie odpowiada na pytania mało kto. Też stoję w rozsterce czy kupować owijarke samozaładowcza. Ale tu chyba nikt mi nie odpowie szczerze.myslalem metal fach. Ale jakby dziurawił stawiacz bele to lipa.a tak wogule to nie dziurawią rżysko traw po skoszeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Czy w arto by było kupić używaną owijarke samozaładowcza? Co najczęściej się w nich zużywa że ludzie wymieniają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22

Zaproponowane zostały:

1) Awid Czyżew (atrakcyjna cena)

2) metalfach z577

3) metalfach z593

Która opcja będzie najlepsza?

Rocznie owijamy do 800 bel, waga między 300-350kg, ciągnik do niej farmtrack.

Cenowo różnią się sporo. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj