Skocz do zawartości
Zetor5340

Owijarka samozaładowcza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Owijarka
agromatik    175

Kto wie,koszty pracy rosną, z 2 zszedł bym na 1 osobę przy sianokiszonce. Kwestia pozbycia się Metal-fachu i kupno owijarki z załadunkiem czołowym. Jest też negatywna strona rozwiązania, nie ma do kogo gęby otworzyć :lol:.

jaro    163

@qazi kiedyś słyszałem tekst że zachodni kombajn to do niczego się nie nadaje bo i u sąsiada za miedzą by musiał kosić taki heder szeroki.

@jaro może ryż uprawiać skoro tak mokro.

Jeśli warunki gospodarstwa pozwalają na taki zestaw jaki podaje @agromatik to czemu z niego nie skorzystać, zawsze to pół wsi nie trzeba zapraszać na "akcję bela"

No właśnie Darku-ja cały czas piszę o tym że u mnie owe warunki NIE pozwalają na taki zestaw-już prędzej owijarka samozaładowcza-ale oddzielnie a nie w zestawie.

darek1972    45

To tak już lepiej :lol:

Myślę u siebie jak już wszystkie ustawienia dogram spiąć taki zestawik i na najlepszych 10ha polatać razem z owijarką

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    57

@qazi kiedyś słyszałem tekst że zachodni kombajn to do niczego się nie nadaje bo i u sąsiada za miedzą by musiał kosić taki heder szeroki.

może źle zrozumiałeś moją poprzednią wypowiedź albo ja ją nie do końca zrozumiale napisałem, chodziło mi ze mamy taki mały kawałek i w dodatku o kiepskim kształcie że ciężko byłoby manewrować takim zestawem, nie mniej jednak zestaw taki (jak przejdzie wniosek) jest planowany, tylko lepsza była by moim zdaniem owijarka w której to folia się obraca na ramieniu a nie bela, czyli tak jak chyba w większości praso-owijarek

mgilek1    0

Najgorsze jest to w owijarkach stacjonarnych, że po nakręceniu ponad 150 bel od południa, trzeba je wszystkie owinąć, a przeważnie przez to trzeba robić czasami nawet całą dobę. Owijarka samozaładowcza daje trochę luzu i od razu można za prasą zasuwać, a na drugi dzień sobie spokojnie zbierać. Wydajna prasa + dobra owijarka samozaładowcza = 250 bel na luzie od południa do wieczora i bez robienia po nocach - co najważniejsze.

darek73    0

witam !! mampytanie co doowijarki z metal fachu bo s atam 2 tryby duzy i maly do czegoone sluza??jak zaloze lancuch na ten mniejszy tryb?

andrzeju207    2

Witam zastanawiam się nad kupnem owijarki samozaładowczej. Wybieram między Sipma Ariadna a Metal Fach Z557 ? A może ktoś z was użytkuje taką owijarkę ?

Proszę o szybką pomoc Pozdrawiam

shrek    1

panowie ma, pytanie, czy ktoś coś słyszał o owijarce z metal fachu z 593 z sterowaniem elektronicznym ?? a jeszcze lepiej czy ktoś już taka posiada i owijał bele ?? jak to się sprawuję ?? dobre rozwiązanie czy lepsze jednak sterowanie tradycyjne mechaniczne ?? wszelkie odpowiedzi mile widziane

themr92582    33

Witam, zastanawiam się nad kupnem owijarki samozaładowczej i prasy.I teraz nie wiem czy wybrać sipmę maje bądź euromilk scorpio z automatycznym systemem owijania i kupić prasę walcową z nożami z metal fachu czy kupić owijarkę  samozaładowczą z metal fachu i do tego pasówkę metal fachu z nożami.Liczę na opinie użytkowników tych maszyn. Owijarką robił bym rocznie 300-400 bel a prasą około 600.

Edytowano przez themr92582

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

slyszalem ze owijarki samozaladowcze z pronara  sa bardzo udane.

ajer12    0

Witam kolegow na forum :) sezon 2015 sie skończyl ale juz trzeba myslec o 2016. U mnie w gospodarstwie zostala podjeta decyzja o sprzedaniu owijarki stacjonarnej i kupnie samozaładowczej, chodzi mi  głownie o przyspieszenie i ułatwienie pracy przy sianokosach. No i w tym momencie nasuwa sie pytanie co wybrac ? Podkresle ze w gre wchodzi kupno owijarki uzywanej bo budzet wynosi 15tys. No i ja jestem za kupnem owijarki z bocznym zaladunkiem metal fach z577 wraz ze stawiaczem (http://olx.pl/oferta/owijarka-samozaladowcza-metal-fach-577rok-2008-CID757-IDdasSn.html#23f330ac8e) przystepna cena, rok i stan. Jednak wiele osób w okolicy odradza mi ten z zakup z racji ze to MF i ze słaba rama jest, ze peka itp itd. Na forach wyczytalem ze problem jest z systemem łapania i obcinania foli. No i tu prosba do was koledzy uzytkujacy taka owiajrke, jak to jest z nia, opłaca sie ja kupic czy jednak starsza zachodnia kupic, z gory dzieki :)

Połączone

Edytowano przez danielhaker

ajer12    0

No też nad nią się zastanawiałem, zwłaszcza ze tą owijarka stoi bardzo blisko mnie. Ale mam kilka uwag do niej, po pierwsze czemu ramię zaladowcze jest tak wygięte i brak stawiacza :-/

Witam, chciałbym kupić owijarke samozaładowczą
Jakie firmy byście polecili do 15 000 ?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

SzymoooN    0

Mam samozaładowcza owijarkę sipmy. Nie ma z nią problemów, a jest u nas już kilka lat, robiła parę set bali rocznie. Jest to prosta maszyna, po prostu nie ma się co zepsuć :)

ajer12    0

Witam, przyłączam się do pytania. A jaka to sił na jest ? Ariadna ? jak u niej wygląda obcinanie foli ? Bo mój kolega ma taka to mówi że sam zaczepia i odcina folie bo owijarka nie radzi sobie z tym.

agromatik    175

@ajer widać, że kolega z tych co to obsługę cepa ledwo ogarniają.

Omijać owijarki z mechanicznym obcinaczem folii, jest łatwy do uszkodzenia.

ajer12    0

A To masz owijarke ariadne czy maja ? jaki ten obcinacz w sipma jest ? mechaniczny ?

agromatik    175

Metal-facha omijaj, ja go mam i pomimo, że zrobiła prawie 10 tysięcy belek, to jej nie polecam. Mechaniczny obcinacz folii to nieporozumienie, po kilku godzinach pracy łatwo się pomylić i podnieść stół nie w tym położeniu co trzeba i uszkodzić go. Lubi na spawach się rozleźć, przy nierównym polu łatwo o rozregulowanie rozwijacza folii. Ten kwerdek, mimo że wygląd jego lekko odstrasza, to ma hydrauliczny obcinacz, a o uszkodzenie go trzeba się naprawdę postarać. Stół z pasami to zaleta, belki nawet nierówne, zdeformowane nie spadają i zdecydowanie łatwiej je owijać. Widły faktycznie trochę się rozlazły, ale przy pomocy wyciągarki łańcuchowej np.http://www.promag.pl/Wciagniki_reczne_lancuchowe,9121.html łatwo to skorygować, sam w zeszłym roku to robiłem. A stawiacz, za siedem setek można spokojnie kupić i jeszcze marudzić wybierając. Jeżeli jeszcze rozwijacz jest 700mm to warto się potargować i urwać na stawiacz i dobry obiad w knajpie.

SzymoooN    0

Sam nie wiem dokładnie :/ musiał bym sprawdzić. Co do mechanizmu to działa dobrze,tylko raz na jakiś czas zawiedzie i trzeba wyjść ale to żadko. A sam mechanizm wygląda jak mały tłoczek, który wraz z wywaleniem bala łapie folie i porusza się w stronę noża który ją odcina.

Kajtek_1    13

Odradzam owijarkę metal fach ten mechaniczny obcinacz foli to porażka ciągle trzeba go regulować bo nie obcina. Stawiasz bel też jest lipa rwie folię po postawieniu bela w czasie ruszania. Omijanie ją szerokim łukiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się