Skocz do zawartości
adeq15

Nierówna praca silnika w C360

Polecane posty

Roki212    88

Metalicznie chodzi bo zapłon zbyt wczesny, co do obrotów to jak byś nagrał jak to chodzi było by najlepiej.

W regulatorze wystarczy że sprężynka od wzbogacacza dawki będzie zbyt mocno podciągnięta i na wolnych obrotach będzie falował  ;)

Co do elektronicznego ustawiania może chodziło że ustawiana-wyregulowana na bardziej wypasionym stole :P

Edytowano przez Roki212

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    678

Pewnie. Za wczesny wtrysk paliwa bardziej obciąża układ tłokowo-korbowy a sam silnik nie osiąga pełnych parametrów.

Falowanie silnika na wolnych w tych ciągnikach to specjalnie nic dziwnego. Najczęściej winę za to ponosi rozklekotany regulator obrotów.

To nic szkodliwego.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

asharot    184

Moja też tak chodzi,u mnie trzeci sekcja nie pracuje na wolnych obrotach ale później jest OK.

Odkręć kolektor wydechowy i zobaczysz z której dziury lecą zimne spaliny.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

seweryn20    678

Dokładnie. Ewentualnie od razu pompiarz. Niech sprawdzi pompę.

farmtraczek    1

Pewnie. Za wczesny wtrysk paliwa bardziej obciąża układ tłokowo-korbowy a sam silnik nie osiąga pełnych parametrów.

Falowanie silnika na wolnych w tych ciągnikach to specjalnie nic dziwnego. Najczęściej winę za to ponosi rozklekotany regulator obrotów.

To nic szkodliwego.

o kurde toś mnie wystraszył , powiem ojcu bo on uparcie mi tłumaczy że dobrze chodzi ale ja wiem że nie chodzi tak jak ma chodzić za metalicznie i nie równo , pompe do naprawy dam niech już sprawdzą wszystko , a do ustawienia kąta wtrysku sciągne mechanika :) ( podobno ma być 24 st w c 360 kąt wtrysku ?)

seweryn20    678

Bez histerii. Na to trzeba kupę czasu żeby coś się rozleciało. 

Kat wtrysku ustawisz samemu bez większego problemu. Nawiasem mówiąc zrób to teraz zanim odkręcisz pompę.

farmtraczek    1

Moja też tak chodzi,u mnie trzeci sekcja nie pracuje na wolnych obrotach ale później jest OK.

Odkręć kolektor wydechowy i zobaczysz z której dziury lecą zimne spaliny.

nie no odkręcał nie bede bo mi sie uszczelki popiepszą jak siedzą to niech siedzą :P

Nie raz tach chodzi że aż nim kołysze

farmtraczek    1

Bez histerii. Na to trzeba kupę czasu żeby coś się rozleciało. 

Kat wtrysku ustawisz samemu bez większego problemu. Nawiasem mówiąc zrób to teraz zanim odkręcisz pompę.

No niby zaestawy naprawcze Krotoszyn podobno mają być dobre :P No jeszcze odsune ją od silnika i zabacze jak pracuje :)

seweryn20    678

A no czasem pomaga wymiana paliwa w pompie na olej he he. 

Ustaw po prostu na znak i tyle. To proste jeden klucz do tego trzeba czy dwa.

Edytowano przez seweryn20

seweryn20    678

A proste. Odkręcasz przewód pierwszego wtryskiwacza,  gaz dajesz na maxa, kręcisz kołem zamachowym zgodnie z pracą silnika aż w króćcu przewodu na pompie drgnie paliwo. Sprawdzasz na kole zamachowym i korygujesz jeśli trzeba. 

farmtraczek    1

trzeba mieć rurke kapilarną lepiej niech to zrobi ktoś co to robił nie raz jak zobacze raz to potem już bede wiedział :)  Na razie odsune pompe bo metalicznie chodzi a potem sie zobaczy :)

seweryn20    678

E tam nie trzeba. Tolerancja jest taka że wystarczy obserwować w króćcu podnoszenie się paliwa.

farmtraczek    1

Ale jak wyjdzie paliwo to trzeba cofnąć kołem w drugą stronę jest określone ile ? , a potem znowu krece żeby drgneło paliwo i na kole są dwie kreski dolnia 22st a górnia ile ? bo ma być miedzy kreską na obudowie a miedzy dwoma kreskami na kole zamachowym :) ?

seweryn20    678

Możesz zrobić znów dwa pełne obroty a możesz cofnąć pół obrotu kola zamachowego. 

Jeśli zmieścisz się pomiędzy pierwsza a drugą rysą na kole to masz ok.

seweryn20    678

Paliwo się leje tylko przez mały obrót wałem, dawka równej maksymalnej. potem już nie aż do początku wtrysku na tym cylindrze.

farmtraczek    1

A to ok dziekuje wyszystkim za pomoc :D bo naprawde mam już dośc tej nie równej pracy silnika :P

Edytowano przez farmtraczek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
    • Przez 36O
      Czy ktos z was robil kapitalke ursusac-330/28??? chodzi mi o kapitalke calego ciagnika zaczynajac od silnika konczac na tyle:P ile gdzies wydaliscie na czesci??
    • Przez zarzeckimichal
      Witam, planuję zakup lawety do bel, wybrałem trzy i proszę o pomoc z której będę na pewno zadowolony, każda ma swoje plusy i minusy, więc proszę najlepiej z własnego doświadczenia.
      A lawety to PRONAR T022, URSUS T-665, Metal-Fach T014.
      Jeżeli już taki temat był to przepraszam, ale przeszukałem forum i nie znalazłem.
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
      Pozdrawiam