Skocz do zawartości
adeq15

Nierówna praca silnika w C360

Polecane posty

Shaun    14

A podpasowal ktoś może końcówki wtryskiwaczy z jakiejś innej maszyny/samochodu do C-360 ?? cos w stylu końcówki z Poloneza do C-330 ??

kukum    7

Widziałem nie dawno gdzies na necie koncówki wtryskiwaczy do  c-360 tylko nie wiem czy one nie były od tych Imt ruskich a tak nawiasem mówiac to po co kombinowac ? najlepiej oryginalne 5 cio otworowe wsadzic wtryski dobrze ustawic tak zeby dymek szedł na komore spalania a nie na scianke tulei i to cała filozofia , ja sobie zaznaczam tam gdzie jest znak na koncówce rysuje markerem na tym górnej nakretce znak i w tedy ustawiam idealnie na ta komor spalania. A tak napisze dla ludu dla info. Czasem jak faluja obroty to nie jest wina samego rgulatora obrotów ( najczesciej jest) ani zacinajacej sie listwy tylko wyroboine podkładki popychaczy sekcji. jak sie zabardzo wyrobi któras to zaczyna skosowac co za tym idzie wiekszy opór dla regulatora. I jesli ktos robi pompy i mówi ze nie da sie naprawic to niech nie pieprzy głupot bo da sie naprawic. Chyba ze ropa cieknie przez obudowe to juz inna sprawa

Adi96    865

Ja mam jeden wtrysk od jakiegoś spychacza ruskiego trochę wiekszą dawkę niż fabryczny do c-330 ale pasuje do 30-stki.Shaun nie kombinuj tylko kup WMZ Wuzetu one szły na 1 montaż każdy je chwali nie ma co kombinować majątku nie kosztują

Wiadomość z agroFakt.pl

Shaun    14

Do ciapka założe te z Poloneza bo z tego co ludzia piszą to poprawiają kulture pracy co przy jedynie dwóch garkach jakieś tam znaczenie ma. Ogólnie to ci co zalozyli nie narzekają a wręcz chwalą. No i montaż Plug&Play więc wchodzę w to. Pompa też bedzie ruszana.
A co do grzechotnika czyli 360 to pytalem bardziej z ciekawości. Tu też mam pompe do roboty.

wiktor27    1

Pany mam problem z 50 po dodaniu gazu strasznie tlucze w silniku myślałem ze to wtryski kupilem nowe i to samo pytalem gościa mówił ze to pompa wtryskowa kupilem po regeneracji i to samo.Odpala od kopa tylko to tluczenie.Co by mogło jeszcze byćnie tak jest czas to można podubac

rafff24    26

poza tym jakieś objawy? moja się tłukła, jak tłok oberwało, i zaczęła mocno olej spalać, a nawet wypluwać

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to wezwij kogoś kto zna się na silnikach i na słuch Ci powie co jest nie tak. Albo załatw stetoskop warsztatowy i sam wysłuchasz, tyle, że wymaga to wprawy.

Ja mam jeden wtrysk od jakiegoś spychacza ruskiego trochę wiekszą dawkę niż fabryczny do c-330 ale pasuje do 30-stki.Shaun nie kombinuj tylko kup WMZ Wuzetu one szły na 1 montaż każdy je chwali nie ma co kombinować majątku nie kosztują

A od kiedy to wtryskiwacz w tym silniku odpowiada za dawkę paliwa? Przecież to nie CR.

wiktor27    1

Czyli pozostaje wyciągnąć głowice w jaki sposób samemu sprawdzic
Może być ze pierścienie się zapiekly lub pekly

farmtraczek    1

Witam robiłem remont silnika w c 360 obecnie jest 130 mth

Jakoś silnik tak dzwoni , nie równo pracuje czy ktoś domyśla się co to za przyczyna morze być :)?

Borekk17    265

ewentualnie robiąć remont wymieniłeś tylko jedno lub dwa koła rozrządu  i tryby jeszce się nie ułożyły

Roki212    83

Dla tego powinno się wymieniać wszystkie koła i wszystkie powinny być od jednego producenta 

asharot    176

Źle dokręcone koło pasowe i dzwoni odrzutnik albo luźna któraś oś na kole rozrządu lub brak podkładki pod którymś kołem.

balcerek1    91

Koła od rozrządu to słychać jak wyją ale nie stukają no chyba jak jest sprężarka załączona i dobija ciśnienie.Nawet jak nowe koła się założy to i tak przez jakiś je słychać.

farmtraczek    1

ewentualnie robiąć remont wymieniłeś tylko jedno lub dwa koła rozrządu  i tryby jeszce się nie ułożyły

Kapitalke robił mi mechanik co nie pierwszy raz robi silniki takrze wątpie rzeby się pomylił (mam taką nadzieje ) koła rozrządu nie wymieniał , wałka rorządu też nie wymieniał , mówił że niepotrzeba zmieniać ani kół ani wałka a  na nowych morze być jeszcze gorzej

Na dotarciu było słychać właśnie koła rozrządu ale już ucichło ,

Edytowano przez farmtraczek

farmtraczek    1

czy takie dzwonienie (metalicznie dość chodzi tak dzwoni morzna powiedzieć ) morze być z przyczyny wtrysków , bo czytałem już gdzieś tutaj że wtryski mają być ustawione na jakieś znaki ale ja nie wiem jakie , tata zakładał ostatnio wtryski ale on zawsze wkładał i nie patrzył na znaki bo nie wiedział  :)?  pompa nie była regenerowana silnik nie równo pracuje, na wolnych równo ale tak od600 do 1100 nie równo  ale kopyto ma , mechanik sam mówił że pompa bije dobrze ale nie pasuje mi ta nierówna praca :)

Edytowano przez farmtraczek

kukum    7

To na cholerę te kreski są do ustawiania końcówki wtrysku. jak się nie ustawi na znak to zamiast mgiełkę na komorę spalanie tryska to na ściankę tulei i to taka różnica jest

farmtraczek    1

Ucz się od taty bo dobrze robi, na znaki to ustawia się zapłon.

No zapłon wiem że się ustawia na kreski na kole zamachowym ale czytałem tu gdzieś na forum że i wtryski się też na jakieś znaki ustawia

Borekk17    265

końcówki wtryskiwaczy trzeba ustawiać na kreskę bo jak ustawisz inaczej to rozpyla wszystko na ściankę tuleji ale przez to nie powinien dzwonić prędzej przez źle ustawiony zapłon albo któreś koło rozrządu dzwoni może jakieś łożysko

seweryn20    582

Na jaką ściankę tulei jak tłok jest pod sama głowicą?   Wielootworkowa końcówka asymetryczna ma być tak ustawiona żeby strugi z otworków rozpytały paliwo w komorze sprężania a nie gdzieś po tłoku czy głowicy. Nie pamiętam jak jest głęboko osadzony. Taka końcówka albo jest zabazowana kołkiem ustalającym albo jest ustawiana na znak.

W 60-ce na końcówce i na wtryskiwaczu jest nacięta kreska.

Edytowano przez seweryn20

farmtraczek    1

końcówki wtryskiwaczy trzeba ustawiać na kreskę bo jak ustawisz inaczej to rozpyla wszystko na ściankę tuleji ale przez to nie powinien dzwonić prędzej przez źle ustawiony zapłon albo któreś koło rozrządu dzwoni może jakieś łożysko

mechanik robił kapitalke wtryski też ustawiał , to czy morzna kompletny wtrysk zle włorzyć , ( czy on wchodzi poprostu na swoje miejsce :)?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez 12345678910
      Tak jak w temacie.Przy 10godzinach orki spala ok.2l oleju silnikowego brak wycieków , wydobywa sie dym z pod odpowietrznika miski olejowej i korka wlewu oleju wysoka temp. oleju 120stopniC według wskazań czujnika temp .oleju.
      z góry dziękuję.
    • Przez lukasgld
      Witam ! Potrzebuję schemat silnika Case 3, Case 86, Case 9095, 98 rok produkcji. Silnik prawdopodobnie Steyr. Z góry dzięki za wszelkie informacje. Muszę zmienić uszczelkę pod głowicą. Wszelkie informacje mile widziane.