qazqaz

Opinia o siewniku Accord

Polecane posty

crvx40    11

No to teraz to juz nie wiem co kupic zeby bylo dobrze i zebym byl zadowolony z tego sprzetu i w koncu nie kupuje sie tego na rok a z pneumatycznym nigdy nie mialem do czynienia wczesniej sialem poznaniakiem a teraz czas na zmiane i nie wiadomo co kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ale ja chce cos nabudowanego na agregat a ten jest ciagany i kij wie jak to bedzie sialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja teraz mam takiego od 3 lat z 2004 r. Racazej nie polecam. On nie ma ścieżek elektrycznych tylko hydrauiczne i to operator musi sobie liczyć i zamykać. Tragedia, kto na polu się nie pomyli w liczeniu, zwłaszcza jak na 24 metry się sieje. Ja założyłem elektryczne z komputerem z Accorda. Nie trzyma odległosci między rzedami. Talerze lubią się blokować kamyczkami, z tym sobie poradziłem. Redlice lubiały się zapchać ziemią. Też musiałem przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

tomek73 to powiedz mi jakiego ty bys mi polecil jaki model badz inna firme zebym byl zadowolony bo z mechanicznych to amazonke juz bym kupil ale zastanawiamy sie jeszcze nad pneumatem i takiego czegos jak wyslal ozon87 link to sie nawet nie chce czepiac bo to firma krzak

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
http://otomoto.pl/agregat-uprawowo-siewny-rabe-accord-4m-cyklotiler-rabe-werk-kverneland-A81420.html Jak accorda to raczej z takimi redlicami. Jedno talerzowe raczej nie? Ale czy na agregacie masz wyjście na napęd do accorda. Bo w siewniku jest tylko małe koło a w agregacie powinno być duże koło na pasek. A ten co podałem ma napęd hydrauliczny.

To co dał ozon to są siewniki z Białorusi produkowane przynajmniej z 15 lat. To raczej nie jest krzak. Niby na licencji Accord. Nie są złe.

Wybór należy do ciebie, a oba siewniki są dobre. Mechaniczne i pleumatyczne.Sąsiad ma amazonkę , a kuzyn na talerzach, i nie widzę specjalnych różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

naped jest z walka i bralbym caly zestaw czyli z tym agregatem na ktorym siedzi. A moglbys mi odpwiedziec na co zwracac uwage przy kupnie bo jutro mam jechac go obejrzec i nie wiem na co patrzec i jak sprawdzic czy ma wysiew drobnych nasion w mechanicznym to bym wiedzial ale w tym to nie bardzo. Ile taki zestaw moze warzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja mam hydrauliczny napęd i nie muszę utrzymywać stałej prędkości. Jak dla mnie Accord to super siewnik ja mam swojego w pełnej opcji. Jego zalety to ze wysiewa praktycznie do zera co jest ważne w rzepaku. Nie rozumiem dlaczego piszecie że się rurki zapchają przecież w zwykłym tez się mogą zapchać a tu przynajmniej niektóre wydmucha powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

co to znaczy w pełniej opcji ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Z kompem ESC, hydrauliczny docisk, znaczniki posiewne, zwiększanie dawki, hydrauliczny napęd. Nie wiem czy coś jeszcze powinno być. Mam zwykłe redlice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Kupilem juz tego ACCORDA co zalaczylem w linku kompa mam zwyklego FGS nie chcialem tamtego ESC a jak bedzie sial to zobaczymy na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Panowie no i mam problem. Sialem dzis mieszanke zbozowa i zapychaja mi sie przewody czy tak juz bedzie? Jak powschodzi to bedzie wstyd jak nie wiem mijasow bedzie pelno jak tak bedzie sie robic to nie wiem czy jest sens trzymac ten siewnik. prosze o jakies sugestie jak temu zaradzic jesli wogole sie da zaradzic zapychaniu sie przewodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja mam od ponad roku i tylko raz mi się zapchał jeden przewód i nie chciało mi się czyścić to siałem dalej i po dwóch przejazdach sam mi się przedmuchał. Redlice mi się czasem zabiją ziemią ale to jak traktor cofnie a jeszcze nie podniesiony agregat. Napisz w którym miejscu Ci się zapycha i jakieś zdjęcia daj tego siewnika. My sialiśmy strasznie brudnym zbożem bo dużo słomy było i jak juz pisałem tylko raz sie zapchał. Może masz za małe obroty dmuchawy? Masz obrotomiwerz jeśli tak to ile obrotów Ci pokazuje? Ja sieje na 4200 obr. wałka dmuchawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

obroty przy ciagniku mam 1000 a na dmuchawie jakies 3600 zapycha mi sie na jednym przewodzie zaraz przy wylocie z tego rozdzielacza ale problem tkwil chyba gdzies indziej przewody na dole sa podgiete i zboze nie spada samoczynnie tylko sie tam zawiesza i jak sporo sie nazbiera to pozniej dmuchawa nie moze wypchnac. Dopiero ucze sie tym siac dzis sialem to nie zapchalo mi sie ani razu zdjecia sa w linku powyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tym siewniku nie mogą być za długie węże bo będzie się zapychał. Powietrze nie przebiję zboża. Węże mają być na styk, żeby nie było "syfonu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

wiem tomek73 teraz juz je tak podwiazalem ze nie ma syfonu i ani razu mi sie ostatnio nie zapchalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Panowie mam pytanie jakie macie waly przy swoich agregatach na ktorych siedzi ACCORD chodzi mi o model i srednice. U nas jest wal strunowy o srednicy jakie 500mm i powiem wam ze w swiezej ziemi potrafi dobrze siasc i nawet sie zapchac i zastanawiamy sie nad zmiana np na packera albo crosskila co wy o tym myslicie. Dodam ze agregat jest bierny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja mam wał rurowy o śr. 385mm ale on jest na końcu i ziemia jest już dobrze zagęszczona bo z przodu mam 2 rzędy zębów potem wał oponowy na całej szerokości potem 3 rzędy zębów no i ten wał. Nie było nigdy problemu żeby się zapchał a siejemy następnego dnia po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

a widzisz a ja mam wloke z przodu 2 rzedy zebow i wal i jest parazka siada na swiezej ziemi i trzeba bedzie go chyba wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

No właśnie szkoda że nie masz z przodu jakiegoś wału to byś mógł go odciążyć łącznikiem. Najlepszy chyba jest Packer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

no masz racje na packerze nie bedzie tak siadal a i ziemia tak nie bedzie wysychala jak po strunowym tylko jakiej srednicy ten packer? Ten strunowy ma 540mm srednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj