Pronar15

Foton Polmot 824

Polecane posty

radek4757    0

foton to super ciągnik

 

w fotonie jest orginalny silnik perkinsa

 

sam mam fotona i jestem zadowolony

 

foton ma moze waskie kola ale wazy 4 tony i to jest duzy plus zetor 5440 przy fotonie 604 wysiada chociaz zetor ma szersze koła wiem bo mam fotona

 

jak ktos jest do wideł stworzony to w ciągniku sie moze zabic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Witam mam fotona ma juz przepracowane 900 godzin jezdzi ze wszystkim.

Jezeli ktos ma jakies pytanie o ten ciagnik chetnie odpowiem na wszystkie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Ile masz KM, napisz dokładnie jaki masz model?? miałeś jakieś awarie w tym czasie?? i jak sobie go oceniasz po przepracowaniu tych 900 mth?? I czy polecasz kupić ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Jest to Foton 824 82km.Mialem tylko 1 awarie na poczatku urwala mi sie linka od gazu dorobiłem sobie sam , nowa to koszt ok 40zl jak sie z ciekawosci dowiedzialem.Ciagnik robi wszystko od transportu po orke cenie

sobie bardzo w nim spalanie srednio 4-5 litra, w orce ok 7 na godzine.

Fotony standardowo maja z przadu waskie kola ja zalozylem

wieksze 12,4 na 24 tak zeby do blotnikow pasowaly.Jak dla mnie po tych 900

godzinach to szok, maszyna sppisuje sie swietnie jak go kupowalem krazyly bardzo negatywne opinie o tych ciagnikach ludzi ktorzy nawet nie wiedzieli co to jest.Za ta cene nic lepszego sie nie dostanie no bo co Belarus czy Pronara. Oczywiscie nie jest to john deere jest to ciagnik na pole,skrzynia

mogla by byc troche lepsza, pompa hydrauliki wydajniejsza czy kabina cichsza no ale wtedy wiadomo musial by kosztowac wiecej.Szczeze to chciealem zetora ale te

spalanie i nie wiedzialem ze ma on jeszcze zwojnice u mnie w okolicy jest duzo nowych zetorow i niestety nie chodza tak jak te stare.Czy go polecam?

no coz zalezy kto czego oczekuje jak samochodu to trzeba te 90tys zl wiecej

dolozyc i kupic johna czy new hollanda ale nawet te maszyny pod wzgledem mechanicznym duzo sie nie roznia od fotona.

Jezeli chcesz cos konkretnego pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to Foton 824 82km.Mialem tylko 1 awarie na poczatku urwala mi sie linka od gazu dorobiłem sobie sam , nowa to koszt ok 40zl jak sie z ciekawosci dowiedzialem.Ciagnik robi wszystko od transportu po orke cenie

sobie bardzo w nim spalanie srednio 4-5 litra, w orce ok 7 na godzine.

Fotony standardowo maja z przadu waskie kola ja zalozylem

wieksze 12,4 na 24 tak zeby do blotnikow pasowaly.Jak dla mnie po tych 900

godzinach to szok, maszyna sppisuje sie swietnie jak go kupowalem krazyly bardzo negatywne opinie o tych ciagnikach ludzi ktorzy nawet nie wiedzieli co to jest.Za ta cene nic lepszego sie nie dostanie no bo co Belarus czy Pronara. Oczywiscie nie jest to john deere jest to ciagnik na pole,skrzynia

mogla by byc troche lepsza, pompa hydrauliki wydajniejsza czy kabina cichsza no ale wtedy wiadomo musial by kosztowac wiecej.Szczeze to chciealem zetora ale te

spalanie i nie wiedzialem ze ma on jeszcze zwojnice u mnie w okolicy jest duzo nowych zetorow i niestety nie chodza tak jak te stare.Czy go polecam?

no coz zalezy kto czego oczekuje jak samochodu to trzeba te 90tys zl wiecej

dolozyc i kupic johna czy new hollanda ale nawet te maszyny pod wzgledem mechanicznym duzo sie nie roznia od fotona.

Jezeli chcesz cos konkretnego pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicy są 2 fotony.Jeden ma mój kolega.Z tego co wiem to ma już te szersze opony z przodu.Żeby włączyć 1 bieg trzeba po siedzeniu szorować.Ciągnik ma już trochę czasu i nie maił żadnej awarii.Dla mnie wnętrze dziwnie wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a ja wam powiem koledzy ze znam goscia ktory fotonem 80 km natrzaskal 3 tys mtg co prawda wymienial sprzeglo ale ciagnik nie ma lekko bo pracuje tylko w lesie na zrywkach nie jest oczywiscie zabezpieczony specjalna plyta bo i po co wlasciciel jest z n9iego zadowolony co prawda mowi ze ma niedociagniecia lecz za ta kase jest to i tak bardzo trwala maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykj28    0

Wszyscy którzy uważają fotona za badziewie są w wielkim błędzie są to wytrzymałe ciągniki, silnik mają na licencji perkinsa sprzęgło Luk-a, a mosty i skrzynię carraro. Każdy kto słyszał i rozgłasza, że to badziewie nie ma zielonego pojęcia o jakim ciągniku mowa. Ja mam fotona 604 i jest NIEZAWODNY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czytałem o nim w rpt i kolesiowi podczas mycia myjką schodziła z felg :blink: opony na zmianę po około roku używanaia. Co do klimy to on jej nie przykręcał bo za nią są bezpieczniki a często sie przepalają. :huh:

 

Nie rozumiem czemu krytykujecie ciągnik jak nie macie z nim nic do czynienia foton to też ciągnik za taką cenę nie kupicie luksusowego ciągnika :o. Już wolałbym tego fotona niż pronara nie chodzi mi tu o wygląd ale parametry techniczne pronar smog spala pewnie wiecej niż zetor a foton perkins oszczędniejszy i to samo zrobi a nawet więcej w polu. Jak każdy ciągnik jest to składak na podzespołach MF a to są przecież dobre ciągniki. A jeżeli chodzi o to że farba schodzi po umyciu to pewnie pracownik który to malował odwalił fuche albo maszyna która malowała nie była w najlepszym stanie. w przyszłości kupuje fotona 82km z turem i niezmienie tej decycji:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To ten Twój był opisywany w "Poradniku Rolniczym" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Nie rozumiem czemu krytykujecie ciągnik jak nie macie z nim nic do czynienia foton to też ciągnik za taką cenę nie kupicie luksusowego ciągnika :unsure:. Już wolałbym tego fotona niż pronara nie chodzi mi tu o wygląd ale parametry techniczne pronar smog spala pewnie wiecej niż zetor a foton perkins oszczędniejszy i to samo zrobi a nawet więcej w polu. Jak każdy ciągnik jest to składak na podzespołach MF a to są przecież dobre ciągniki. A jeżeli chodzi o to że farba schodzi po umyciu to pewnie pracownik który to malował odwalił fuche albo maszyna która malowała nie była w najlepszym stanie. w przyszłości kupuje fotona 82km z turem i niezmienie tej decycji:P.

A ty wcale nie jestes lepszy krytykujesz pronara ze duzo pali itp, a ja cie zapewniam ze zetor przy nim to smok mam obydwa ciagniki zetora i pronara. A to ze foton zrobi wiecej w polu to tez nie wiem skad to wiesz sprawdzales? Ja nie mowie ze foton jest zly ale czy ten perkins jest oryginalny to tez nie wiem ale raczej jest wzorowany na perkinsie, bo watpie ze4by chinczycy kupowali silniki perkinsa, napewno sami je robią(bo w innym wypadku foton by kosztował jakies 10-15 tys wiecej) I jezeli chinczycy robia silniki z takiego mat. jak oryginal to beda sluzyc, ale watpie zeby byl to mat tej samej jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak mój smile.gif Zapomniałem jeszcze dodać dealer mówił że dał też mi w prezencie tłumik od JD laugh.gif . Nie wiem ile w tym prawdy.

 

No to przynajmniej jedną część będziesz miał (w miarę-bo też słyszałem że jest różnie) niezawodną biggrin.gif .To w "Jędrusiu" było kupowane tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A mógłbyś dokładnie sprawę opisać-może ktoś tu na forum mógłby Ci pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Ale chociaz slawny jestes i dealer pierwsza klasa, nie ustosunkowuje sie do tego co napisales bo jest to nie mozliwe ale z tego wynika ze ten dealer nie sprzedal ci fotona tylko swojego stwora i jaka holandia? w jakiej Polsce skladane? jest napisane ze to ciagnik z warfamy?

bo ja jestem w swietnym kontakcie z ta firma, i oni odpowiadaja za fotony, nawet szyber dach ktory urwalem wyslali mi w przeciagu 6 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

nie mam pojecia dalej co ci sprzedal dealer

 

a nawet nie powinno go sie nazywac dealerem

 

fotony nie sa skladane ani robione w polsce! u nas tylko dostaja inne lampy, wszystko jest robione w chinach i tam skladane, czemu ci taki sie trafil tylko pozostaje droga sadowa ze sprzedawca, a warfama jak by miala z tym ciagnikiem cos wspolnego to by ci wszystko zrobili a czy na twoim fotonie pisze pol-mot

 

deler po prostu na boku za pare groszy dostal ten ciagnik i ci go wcisnal bo trafiaja sie takie pod mrka tygrys sa robione na afryke kraje arabskie,a dzwoniles do warfamy ciekawe co oni o tym sadza

 

to nie jest ciagnik od dystrybutora z dobrego miasta napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

nic juz nie napisze bo bym sie musiał jeszcze bardziej w to zaglebic no ale naprawde przykro ze cie takie cos spotkalo

ale mi diler nie pasuje

 

a i w polsce nie sa skladane na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kafarek1123
      witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.
    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj