Kuki19

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endrju00711    11

Spokojnie , tak sobie zażartowałem , a unas są lepsi , kupili 1224 , i cały czas orzą dwiema C-360 , a szustke używają tylko do rozrzutnika , i agregatu uprawowo-siewnego . taka mentalność ludzi . A sąsiad proximą 8441 ciąga kultywator 2,1m ;) ,a jak się patrzył jak do MF 255 zaczepiliśmy ciężkie brony z dwoma rzędami wałków :D . A tekst roku , to był jak poklepał mojego tatae po ramieniu , i powiedział ,,taki sprzęt to nie na twoje hektary" , chyba zapomniał , że my mamy 30 , a on 18 :D HAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

6 w 60 to bardzo ciekawe.nie widziałem jeszcze takiej. ;)

a ze zgrabiarka też ruszam z 3.bo zazwyczaj mam górki i nie go przyduszać ruszaniem z 4.a na 5 nigdy nie zgrabiałem dziury na łące takie że czasami 4 to za szybko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Sąsiad też kupił 1224 a zaorał na zimę wszystko c-360, poprostu nie ma jeszcze pługa do niej. A ropa za droga żeby orać szóstką na 3 skiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Znajomy zrobił kapitalke ciapkowi, ale tylko na jeden tłok ;) swoje działanie uzasadnił tym, że jak ciągnik będzie chodził na 1 tłok, to mniej paliwa spali :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to tak jak mój sąsiad był komplet naprawczy do c 360 na 3 dziury to wzioł i tyle zrobił ;) fakt że za 3 lata od nowa i tak wszystkie dziurty zmieniał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Co do skompstwa to u nas był facet który naprawiał ciagniki produkcji wschodniej. Był tak skompy że niekiedy wyjmował cześci że swojego mtz (stare zjechane) wkładał do czyjegoś. I w pole poorał z 5 ha poobrabiał sie czyimś sprzętem i kasował jak za nowe częsci i remont. a szczytem było to że od mojego sasiada pożyczył anne wykopał swoje ziemniaki i pojechał niom na zarobek.

 

 

@endrju00711

My również z ojcem eksperymentujemy z zestawami maszyn. Ostatnio zetora 7211 zaczepiliśmy klimere 3,5 m(szed jak gupi na2), albo małego ruska t-25 do amazone d7 super s 3m. Ludzie jak patrzom jak sieje tym zestawem to tylko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie gośc na 25ha robi 2xc-330 ale nie ma swóch kierowców więc najczęściej jedna C-330 stoi a druga tylko robi.

Nie kupuje wiekszego bo mówi ze za dużo spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wujek mojej dziewczyny ma 1222 i orze 3 skibowym pługiem 3x30 bo mowi ze ciagnika szkoda a ziemie to same piachy.Jak go podpina do rolki sipmy to najwolniejszym biegiem jezdzi. Hektar łaki poł dnia beluje , wolniej niz kostka jezdzi.Jak zobaczył jak ja JD z rolka latam po polu to nie mogł uwiezyc ze tak szybko mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś pojechałem do takiego naszego znajomego uprawiać pole pod pszenice, cały kawałek to 2 ha ja zrobiłem to wszystko no ale gość mówi żeby jeszcze mu na ogródku przejść no to pojechałem,,, za cała robote dał mi 6 zł myślałem że wypadne z ciągnika smiechowy człowiek... on zawsze aby 20 zł mu opuścić na jakiejś robocie bo nie ma kasy.... niby nie ma kasy... a jak mieliśmy kupować ciągnik ( MFa ) to złożył propozycje że pożyczy kasę na dodatek cała czyli ok 100000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Ja byłemu faceta który miał z 60 sztuk bydła (zostało po ojcu) nie ścielał bo nie miał czym miał 12 ha łąki ale nie puszczał bo nie. pasze załatwiał temu stworzeniu i to nawet nie złą, miał mf 235 którego używał maszyny bardzo zadbane poza tym U2812 i c330 nowe niedotarte (30 na okrągłej osi) robura z lat80 bez grama rdzy i tarpana. Poza tym woził jest jeszcze kierowcą w browarze. Chciał sprzedać trochę tego bydła ale jego matka kazała tylko byki a było ich 6. facet nie ma rodziny a gospodarstwo widać że było kiedyś w świetności a teraz wstaje o 4 rano spać idzie o 11 wieczorem. Tą chlapę obornik wywozi w niedzielę bo ma wolne. wg. mnie to ten człowiek padnie jak pies jak będzie żył tak dalej


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

U nas są dwaj podobnego typu ldzie jak kolegi wyżej , jeden to zię nazywa pracuś , ostatnio kupił działke z baaardzo starym domem , i w dzień do roboty rowerkiem , bo paliwa szkoda , a całe noce siedzi w tym starym domku , i go remontuje , i moje pytanie jest takie , kiedy ten gość śpi ??!! . Drógi to baardzo pobożny chłopak , jak dzwoni do mojego taty czy mu pole skosi ( przez komurke ) to na wsrtępie mówi szczęść boże , jak wchodzi do sklepu to również szczęść boże , normalnie cała wieś się śmieje ;) , ale z drógiej strony to chwała mu za to ;) . Jego rodzice zrobili z niego parobka , swoje chyba 10 ha to obrabia wszystko sam , bo tylko raz po raz ktoś mu tam pomoże . Co jest najgorsze , to jak raz widzieliśmy że jest mu ciężko samemu te żniwa obrobić , to powiedzieliśmy , że sprasujemu mu słome w baloty , i pomożemy mu je zwieźć , to nikt nie zgadnie co odpowiedział . A powiedział że ,, tato " się zapyta , czy dobrze tak zrobi , i na końcu wszystko zwiózł swoją przyczepą samozbierającą , i całą słome wrzucał do stodoły ręcznie . I zrozum tu ludzi :):)

 

ED : a to że ciekawą skrzynie masz , to ja się pytałem , a on odpowiedział z wyjaśnieniem , poczytaj sobie całą rozmowe , to zakapujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego słowa to ostatnia linijka tego co zacytowałeś a tamte słowa o tym, że ,,ciekawą masz skrzynię" to nie jego. Masz rację jesteś niekumaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja am takiego gościa co kupił traktor wiekszy nie miał sprzętu pozyczał po ludziach nic w zamian nie dając bo nikt nie chciał no i jak cos powoli kupował sie dorabiał do tego ciągnika coś tam jednemu sąsiadowi wypadło ze trzeba było pozyczyć drugiemu pożyczyć od niego. On nie ma sprawy pozyczył przyprowadzają a on za wypozyczenie tyle i tyle. Albo jeden kupił opryskiwacz nowy i pryskał u siebie i umuwił się na tą i tą godz ze opryska komus pryskania było ok 15 min to nowy odczepił i podczepiał stary na zarobek bo szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

a propos opryskiwacza kupiliśmy jakieś 5 lat temu nowy opryskiwacz z sąsiadem na spółkę no i tata mówi do sąsiada jak jechali z nim do domu wjedziemy od razu po drodze do punktu gdzie robią przeglądy z nowym nie było by pewnie problemu a sąsiad z nie bo szkoda pieniędzy szkoda gadac co za ludzie są w tym kraju by własne gów... zjedli żeby na chleb nie wydawać


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to tak samo jak mój sąsiad zadego przeglądu nei zrobił uszkodził sitko na wlewie i kilka innych żeczy których nie dokupił bo w jego mniemaniu mam więcej ha i więcej używam opryskiwacza, a jak zrobiłem 20 min usługi tym opryskiwaczem to sie tydzień nie odzywał, he w tym roku planuje kupno nowego opryskiwacza i zobaczymy co teraz sąsiad powie, a starego to mu za h*ja nie podaruje albo 200zł albo mu baniak oddam tylko he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

U

mnie w okolicy jest gościu co kupił nowego zetora a trzyma go w garażu pod prześcieradłem bo szkoda i robi wszystko c360.

Inny samotny kawaler po 60-ce ma wszystkie potrzebne maszyny jakieś 25h a wszystko obrabia końmi bo paliwa szkoda. W tym roku pierwszy raz użył cyklopa do ładowania obornika choć ojciec mówi że ma go od 90 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Możliwe sam znam takiego młody chłopak około 30tki i odkąd pamiętam walczy końmi, dobre 25ha piasku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1
25ha końmi??? sam??? to chyba nie możliwe

 

Dlaczego niemożliwe???

Kiedyś to tylko ludzie końmi w polu robili i jakoś żyli...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1
a propos opryskiwacza kupiliśmy jakieś 5 lat temu nowy opryskiwacz z sąsiadem na spółkę no i tata mówi do sąsiada jak jechali z nim do domu wjedziemy od razu po drodze do punktu gdzie robią przeglądy z nowym nie było by pewnie problemu a sąsiad z nie bo szkoda pieniędzy szkoda gadac co za ludzie są w tym kraju by własne gów... zjedli żeby na chleb nie wydawać

A w jakim celu przegląd nowego opryskiwacza? Przecież on chyba jest dostroiony odpowiednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Dlaczego niemożliwe???

Kiedyś to tylko ludzie końmi w polu robili i jakoś żyli...

Ano nie możliwe ze względu na czas, para dobrych koni w ciągu dnia mogła zaorać 0,75 hektara, jeden koń zaorał pewnie ok 0,3 ha/dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

To jakim cudem mój dziadek orał 30 ha ziemi???

Ale wróćmy juz do tematu...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj