Kuki19

Szczyt oszczędności (lub skąpstwa) waszych znajomych

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak czytam wasze wypociny (przeczytałem cały temat) to uważam, że wszyscy głupi a tylko wy mądrzy ;)

Wszyscy sasiedzi nie wiedzą co robią, a jakoś żyją :lol:

 

Najlepszy numer to zrobił Mój dobry znajomy, żeby zaoszczędzić na zmianach biegów to kupił Auto Powr :D ale on zawsze miał ciekawe wytłumaczenia zakupu pożyczecznych rzeczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jaden gosciu w mojej wsi ma ok 40 szt bydla kasy w cholere byl w stanie kupic dom, dzialke i ciagnik w ciagu roku, a rozwala mnie jego skapstwo np zimą nie kupi plynu do c-360 tylko ciagle wlewa wode i spuszcza ja a traktor codziennie potrzebuje,w przyczepach nie ma sprezyn na zaczepach bo po co mu szkoda kasy mowi mi ze deske moze potkladac za kazdym razem ja widze nieraz ile czasu zapina przyczepe to ;) ! jak buraki na punkt wozil to jego zona cala przyczepe przebierala zeby dostal mniejszy procet zanieczyszczenia mowie mu ja daje na flaszke gosciowi i mam bez przebierania niski procet on nie da 20 zl bo szkoda:huh: pracownika jak mial to mu dal sniadanie obiad i kolacje i ani zlotowki koles uciekl z tego obozu :D

Ja też wlewam gorącą wodę bo przy tych zimach nie ma mowy żeby ciągnik odpalał na płynie. Przynajmniej żaden z moich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To U Ciebie na płynie też nie chodzą?? Może czas na remoncik :P U mnie tylko c-360 na płynie nie chodzi i stoi już drugi miesiąc pod chmurką a jakoś nie lamentuje bo inne ciągniki palą i wystarczy żeby obejsć i nakarmić bydło. Spręzyny warto kupić jeżeli często się używa i jeśli jesteś sam. U mnie przyczepy zapina się raz w roku i ostatnio nabyłem dwie przyczepy po 40tDMC i mają sprężyny na małe praktycznie już nie sypie:)

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
To U Ciebie na płynie też nie chodzą?? Może czas na remoncik

Ursusiki miały takie fajne cóś jak rurka przy wlewie płynu chłodzącego aby wrazie zagotowania go nie powstało ciśnienie, rzez tą rurkę Ojcu wyrzuca około 0,5l płynu chlodzącego. Więc co zatkać rurkę czy marnować 24l płynu rocznie? :blink:

Prza zalaniu w zimie wodą blok się szybciej nagrzewa co powoduje szybsze i bezproblemowe odpalenie.

O spadku spalania między silnikiem o temp otoczenia i silnikiem o temp roboczej chyba nie muszę pisać ;)

ostatnio nabyłem dwie przyczepy po 40tDMC

WOW i masz je zarejestrowane?

Edit: dlatego trzeba pamiętać co ma się wlane ;)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu też nie lał płynu do ciągników i jak w tamtym roku woził zboże w zimie 1634 to silnik zatarł.Bo do brata poszedł w odwiedziny i nie było go ponad godzinę.

Chłodnice oleju rozmroził,poszła woda do oleju, i na 2 tłokach przyłapał.

Remont ok 5 tyś.Płyn 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

u mnie tez na wodzie ale ciapek w zimie wcale nie odpalany a zetor 3-4 razy ;) choc i tak na ten sezon musze go zalac plynem bo nie mam grzania w zimie.

A ja na to;Ty ale pizza kosztuję 13zł,a jakieś picie do tego, o paliwie nie wspominając.

Ale w podstawówce to na telewizor Sony składał z 8 miesięcy.Nic nie kupił,bo na telewizor składa.

jak jedziesz gdzies z koleżkami twoim autem to wolasz na paliwo? szczyt oszczednosci ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

na płynie jest bezpieczniej i jak jest wszystko w porządku to nie ma kłopotu z odpaleniem,a po za tym są świece żarowe,płomieniowe i grzałki do bloków.wracając do tematu sąsiad po kapitalce zetora wlał letni olej na zime [oszczędził około 15zł na rok]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Ktoś napisał że jego sąsiad ma drzwi od obory na kołki podparte, ja też podpieram ale to nie z oszczędności tylko przez to że mam dużą świniarnie(7 patyków po 30 dorosłych sztuk), i zasuwy ciężko się zamykało bo wiadomo jak to duże drzwi trochę się pochyliły i już nie pasowało a zimą to wcale nie szło otworzyć ani zamknąć, a z kołkami super sprawa, nie zamienił bym ich na żadną zasówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
supermichal13    366

Mój Ojciec pracuje w pracy. Z kolego który jest skąpy i łakomy staje o 4 rano i kosi łąkę później odwozi siostrę do pracy i dalej kosi. Później robi obrządki i jedzie do pracy wraca z pracy przeważnie wywozi obornik do 23 w nocy.

Kupił ciągnik tani i żeby dokupić jakoś cześć to musiał czekać pół roku. Jakaś biedna kobieta wykopywała ziemniaki z jego pola bo nie miała co do jedzenie do ten zaczął ją gonić c-330 aż zaorał drogę i w żniwa wzięła parę belek to doszli kto to bo znaleźli u niej te belki w szopie to za to pobili ją. Cały czas haruje a w niedziele to jedzie na giełdę że by coś znałeś taniego i jeszcze kradnie telewizory z giełd. pozdro

 

PS. Przepraszam za błędy ale mam dysleksje :huh:.

 

 

ortografia!

Edytowano przez supermichal13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

WOW i masz je zarejestrowane?

;)

I papiery chce sprzedać, są w galerii. Jedna jest dwuosiowa a druga trzyosiowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dwu osiowa ma DMC 18 ton a trzyosiowa 24 tony a nie 40 bo nacisk na osie max 8t w przypadku rolniczych 2 osiowych może być 9 także to co ładuje to jedna a to ile może załadować to drugie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

U nas gosciu ma ze 20 krów i od 7 miesiecy doji jedno konwa bo w drugiej pulsator mu sie zepsuł. Mówiłem mu że można zawiesci i naprawić by udój przebiegał ze 40 min krocej a on na to że "A widzisz zawsze to niema czasu na to " HEHE

Edytowano przez arturektdi

john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

a u mnie jeden miał taki telefon, jak mają w tp, że w studzience się podłączają w celach serwisowych. To co drugi dzień siedział w studzience i gdzieś dzwonił na rachunek sąsiada. ze 3 razy go złapali zanim przestał.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mój sąsiad jechał do następnej wsi 2km po papierosy bo 10gr tańsze teraz już nie pali. Wycioł gościowi dwie brzozy bo powiedział że są jego bo z jego łąki soki ciągneły wstaje o 5 rano żeby kupić chleb z samochodu co rozwozi bo też 10gr tańszy później kładzie sie spać..Dom ma metr od miedzy i jest płot i ja po swojej stronie wsadziłem tuje to popryskał randapem bo spaliło powiedział że dom mu by się przewrócił od korzeni. Dwie renty i dzieci nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

ja to do pługa z zabezpieczeniem śrubowym wkładam kawałki pręta zbrojeniowego i jest OK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Znajomy chciał włókno w żarówce wymienić, ale nie wiem czy to związane z oszczędnością czy ze spiskiem żarówkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Kolegi ojciec żeby odpalić kombajn musiał przejść kilka etapów:

Czepiali golfa do konia i odpalali na zaciąg

Następnie golfem zaciągali ciągnik (później usypali górkę na której zostawiali ciągnik bo w golfie sprzęgło wysiadło)

A na końcu ciągnikiem kombajn, oszczędzali na zakupie akumulatora :)

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ojciec zalał 30 czy 35 litrów oleju przekładniowo-hydraulicznego do MF255, a do niego wchodzi chyba 41 czy 44 ale po co więcej skoro podnośnik działa, a na miarce jest olej sporo poniżej minimum :(


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no i wystarczy w ferdku, ja mam zalane ponad max prawie i się poci pod deklem od skrzyni pod byłą kolumną kierownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

jeden znajomy do pracy na piechotę chodzi (ok 16 km)bo mu samochód dużo pali . a jego motto życiowe jest bezcenne; "postaw piwo, daj zapalić" :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj