Zaloguj się, aby obserwować  
adam00019

Jaki wybrać ciągnik ?????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam00019    0

Witam!

Mam gospodarkę 18 ha hodowla bydła

Mam C-330 i C-360

Jaki wybrać traktor 70 czy 80 KM ?

Jakie:

Zetor(proxima) czy New Holland (TD80D) czy Farmtrac czy Ursus ????

Proszę o opinie i odpowiedź !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jakie ziemie do czego ma być ten ciagnik czy chcesz wymieniać maszyny obecne na nowe (chcieć to muc ale raczej pytam czy masz hajs na wymianę również maszyn pod nowy ciągnik, czy masz prase zwijającą czy planujesz tura na nowy ciagnik jakie masz budynki czy masz duży garaż, jaką kosiarkę, chodowla bydła mięsnego czy krowy mleczne?

na 18 ha jeśli obrabiasz tylko 18 ha to wystarczyłby teoretycznie i 70km zależy jeszcze ile masz ornych a ile łąk i jak ciężkie ziemie, czy łąki podmokłe, 70km bo pracował by spokojnei z maszynami od c 360 spalając przy tym niej na hektar zrobionej pracy, no chyba że planujesz sie rozwijać to stawiaj na coś min 90-100km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Ja bym wzioł jeszcze casa JX pod uwagę też wcale nie głupi ciągnik a napewno byś nie żałował bo rewersor ma, ma i to jest to samo co ten nh tylko spod innego loga jak wiadomo. to jest moja propozycja ale reszta należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Zależy ile masz kasy bo ja bym postawił na proxime plus :D super wyposażenie i jeszcze wzmacniana przednia oś ,idealna do tura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ta sama przednia oś jest teraz w Proximie po "liftingu". Różnice to przekładnia 16x16 z powershift, wzmacniana tylna oś, zabudowane sterowanie rozdzielaczem hydrauliki, WOM załączany elektrohydraulicznie mokrym sprzęgłem wielotarczowym i mogą chyba mieć teraz opony tylne o rozmiarach 540/65R34, 520/70R34 i 600/65R34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmm ja mam podobno powierzchnie ha i bydło. Mam c-330 i 3512 i spokojnie się wyrabiam. A nawet nie ma co robić. W sumie to spokojnie bym obrobił jeszcze z 5 -10 ha tym co mam.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

adikpl1 i tu sie mylisz :D nośność przedniej osi została zwiększona o 600 kg w porównaniu do zwykłej proxy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

New Holland TD80D najtaniej by wyszedł, znajowmi którzy taki kupili mówią nigdy więcej

ale ty masz nie tak dużo ha to może i by pochodził

polecam ci Zetora tanio i wygodnie, najlepiej Proxime 8441 dobry sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Kup DF 85 cena jak zetora a wszystko nieporównywalne. ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Ja mysle ze na 18 ha dalby sobie rade 82 konny Mtz ja mam 4 i jestem z nich zadowolony daje sobie rade w kazdych warunkach moze nie jest do duzych maszyn ale na tyle pola jest w sam raz no chyba ze wolisz cos z pod lepszego znaku to polecam new holland TM 150 pozdrawiam


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam00019    0

dzieki za dotychczasowe opinie

moze ktos wie ile kosztuje DF 85 i gdzie so dilerzy w malopolsce

prosze takze o opinie o farmtrackach

mam 50% łąk z 18 ha

zalezy mi na ciogniku malo awaryjnym i oszczednym w lekkich pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

No właśnie sprecyzuj ile kasy chcesz wydać, ile ma mieć koni mechanicznych, jak nowy to na wniosek PROW, może jakaś fajna używka , niewiemy czy chcesz tura, pewnie tak, sprecyzuj swoje oczekiwania.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam00019    0

interesuje mnie ciągnik 70 - 80 KM

jaka jest ruznica w spalaniu

moge wydac ok.130 000 zł

najwazniejsze jest male spalnie i bezawaryjnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

to moze jakiego JD sa prawie bez awaryjne (nie ma bezawaryjnych) no za taka kase bedzie dobry JD ze spalaniem Ci nie powiem dokladnie ale tez pijaki to one nie sa


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli Masz szanse kupic TD z 3cylkami i bez intercoolera to bierz go! To sa najprostrze ciagniki i bardzo malo pala!Sam rozmawialem z dyr z Plocka i mowil ze to najlepsza propozycjia,sam szyukam malego ciagnika (tak kolo komina zeby jezdzil) i mowil ze to bedzie najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

jak za 130 tyś. to bardzo dobrą inwestycją byłaby proxima 8541 plus dobrze wyposażona i jak sie nie ma ciężkiej nogi to jest ekonomiczna w porównaniu do pracy jaką wykona :) a i jeszcze ci starczy może na jakąś maszynke :) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie mówcie że za 130 tys nie kupi gołego DF Agrofarma 85 no, ale na taki aerał ciągnik za tyle..., ale twój wybór


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Na ten areał to polecam Farmtraka 675 DT, z turem za 130 tys. zł spokojnie kupisz. Silnik perkinsa bedzie mało palił, sami mamy 20 ha i naprawde Farmtrac wystarczy ;) a jak chcesz wiekszy to Farmtraka 685 DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

napewno revers :)

To jest prosty ciagnik i na 18 ha. nie potrzeba brac drogiego ciagnika ktory ma duzo bajerow, pełno elektroniki pozniej czesci drogie itp. na 18 ha to spokojnie starczy farmtrac :) do tura starczy pług 4 powinien pociagnącc (jezeli bedzie miał tura) do belownicy starczy to nie potrzeba wydawac na ciagnik nie wiadomo ile kasy a szczegolnie na 18 ha. bo za cene np. JD 5720 bedziesz miał farmtraka z turem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

a ja bym polecal New Hollanda TD 80.

Tani, prosty w obsludze i w miare oszczedny.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Porównujecie zachodni ciągnik do farmatraca ;) to jak porównać fiata do merca, a na dodatek farmatrack to taka mieszanka że ja dziękuje i to za 130tys.

Kup JD lub DF


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj