Zaloguj się, aby obserwować  
Pronar15

Kłopot z byczkami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pronar15    0

Mam problem u mojego wujka każdy byk ma problemy z kryciem krów, nie może czysto naskoczyc i nie wiemy cxo zrobic aby go jakos nauczyc może wy macie jakieś sposoby na to abynauczyc buhaja jak prawidłowo kryc krowy i jał,ówki prosze o wpisy

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!!!

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ale mućki ich wcale nie interesują czy nie mogą się odpowiednio wybić itp.??????Jeśli wybić się nie mogą to mają za mało ruchu, u mnie tak było, a jak ich nie interesują to gorsza sprawa. Miałem takiego w tym roku, oparło się o weterynarza, nic nie poradził :) a taki ładny byczuś był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

moj sasiad robi zawsze tak ze jesli byczek nie ma ochoty to spacerek robi z nim na postraku (troche ryzykowne ale on ma do tego talent)a pozniej kopie dolek na tylnie nogi dla krowki ktora jest uwiazana na sztywno aby bys mogl dobrze sie wpasowac )))I krowki bynajmniej moje zaskakuja bez wiekszych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
moj sasiad robi zawsze tak ze jesli byczek nie ma ochoty to spacerek robi z nim na postraku (troche ryzykowne ale on ma do tego talent)a pozniej kopie dolek na tylnie nogi dla krowki ktora jest uwiazana na sztywno aby bys mogl dobrze sie wpasowac )))I krowki bynajmniej moje zaskakuja bez wiekszych problemow.

Ja tak robiłem, niewiele pomaga jak byk naprawdę niechętny, a co dołka i krowy to mam zbity trójkąt w który się ją wprowadza i jest to w dołku ( obecnie skasowane, ale na wiosnę będzie na nowo i wrzucę foty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar15    0

Chodzi mi o to że nie może naskoczyc bo mucka chce ale on nie bardzo jak pierwszy raz krylismy nim to na dworzu był uwiązany i zagrodzony z krową to zamiast on skakac na krowe to krowa na niego i tak już drugi byk teraz sie troche naauczył ale jeszcze mi8u to tak nie wychodzi jak powinno a co do kopania dołku to krowy nie bardzo chcąstac a przecierz to dla ich przyjemnoisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Pronar15: tak jak pisałem:jeśli na dworzu puszczacie to zbijcie z drągów trójkąt takby krowa weszła w niego i miała jak najmniej luzu i dołek wykopcie w nim, mućkę na prowozie wprowadzcie, uwiążcie by nie cofała się i bysia na 2 prowozie trzymajcie blisko niej, nie wytrzyma i ją zaliczy w końcu :) Szkoda że zdjęć nie zrobiłem jak mieliśmy ten trójkąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

powiem tak zdarzaja sie nygusy byki ktore nie maja weny i nic sie nie poradzi.Sasiad ma kilka byczkow i kiedys trafil sie taki co za skarby nie byl zainteresowany sexem nie wiem dlaczego ale tak mial .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

U mnie na 10 2-3 ma chęci do poskakania reszta to impotenci :)


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kiedyś miałem takiego. Za pierwszym razem po 2 godzinach prub się udało (krowa mu pokazywała :)) ale potenm nie było problemów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja jakiś czas temu miałem podobną sytłację. Tylko jeden byk chciał sobie poskakać(reszta krowę pod brzuchem wąchała). To jeszcze po jaimś czasie okazało się że ten jeden jest bezpłodny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak byście byki luzem trzymali to to same sie skakać nauczą :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar15    0

No tak pioter ale nie wszyscy mają taki waruki zeby luzem puszczac

a jak na łąke puścisz to jak ci sie rozbiegną to sie noie połapiesz

pozdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Może byczuś HOMO :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

dokladnie homo! takie rzeczy sie zdazaja chyba w ktoryms topagrar bylo cos na ten temat


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Jeżeli buhajek nie jest zainteresowany to radzę stosować wypuszczanie na wybieg aby trochę pochodził. Jeżeli to nie pomoże i dalej nie będzie wykazywał zainteresowania to nic z tego będzie i nadaje się nie do krycia ale do ubicia.

Coś na ten temat wiem bo pracowałem w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

ja wykopuje w ziemi 40-sto centymetrowy dołek, przyprowadzam krowę, ustawiam ją tak żeby stała w nim tylnymi nogami i wtedy byk ma łatwiej, jak już byk zrobi trzy strzały w krowę to odprowadzam go do obory. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo najlepszym pomyslem jest zbicie trojkata tak jak mowil versus i uwiazac w nim krowe no ostatecznie mozna podkopac dolek zeby bys mugl sie lepiej wybic bo bedzie mial nizej i to zadziala no ale jak bys nie chetny to nic nie poradzi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam stos z kilku bel i między te bele czepiam za sznurki od beli krowe, a teraz amm krzyżówke z simentalem i ma problem bo hfki są wysokie ale normalnie z 1 m robie mu podest z desek gnoju itd. ale z jurnością nigdy problemów nie miały moje byki, może poprostu za młode są te wasze byczki, byk idzie dopiero po 15 - 18mc najlepiej nigdy nie było problemu zawsze moje byki odrazu rzucali się do roboty i przerwać nie chcieli, gorzej z krowami bo nie zawsze chcą stac, miałem byka który zranił sobie o poidło instrument i był tak nie spokojny i z taką jurnością szedł ze tylko nagrać filmik i wrzucić do galerii 6 razy pokoleji skoczył i podbił, ale probelmu z lenistwem były tylko w bardzo upalne dni, ale nawet po 2 - 3 sztuki jednego dnia trafiali się klijenci i nie było reklamacji, kiedyś zjechało się 2 naraz no to dwie sztuki i byk wybierał i o dziwo nie było poprawek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam problem z byczkiem. Rasa charolais, waga ok.350kg. Byk od wczoraj zaczął chorować. Objawem tego było że nie wstawał (dochodzi jeszcze czasami krótkie drżenie skóry no i tak jakby ciało jest chłodniejsze, a apetyt umiarkowany czyli jeść je ale nie tak jak powinien)- wyglądało to jak poporodowy paraliż u krowy, ale weterynarz dał mu kroplówkę no i pomogło (w pewnym sensie, bo wstał, niby jadł ale słabo). Dzisiaj znowu to samo, narazie leży bo dostał zastrzyki. Jest jeszcze taki problem że ma tylną nogę opuchniętą od racicy do pierwszego stawu skokowego- niewielki odcinek, ale dostał antybiotyk- podejrzewam że nadepnęła go jałówka lub byk obok jak on się rzucał aby wstać

 

Może ktoś miał taki przypadek i wie co mu dolega, był bym wdzięczny za info, bo po reakcji weterynarza wnioskuje że nie ma on pojęcia co mu jest i co mu podać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja swoje byczki uczę skakać w wieku 12miesiecy, jak do 15 się nie nauczą to potem już słaba nadzieja

są za ciężkie i zbyt leniwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj