Zaloguj się, aby obserwować  
chwiolas

Zetor 8045 i wajchy zmiany biegów

Polecane posty

chwiolas    28

Spotkaliście się w zetorze 8045 z tym że wajcha która powinna być z lewej strony jest na środku???To normalne czy jakieś kombinowane,wiem że 8145 ma tą wajche po lewej,8011 też.Mam okazje kupić takiego zetora ale boje się że bedzie problem z cześciami do skrzyni.Poratuje ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULEK    0

to chyba tylko jakaś pokąbinowana sama dzwignia do np ta orginalna wygienta w lewo się złamała i gość wstawił prostą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
to chyba tylko jakaś pokąbinowana sama dzwignia do np ta orginalna wygienta w lewo się złamała i gość wstawił prostą

 

Ojciec to widział,nie ja,ale mówił że wychodzi nie z boku tylko ze środka z góry.Ja sie za bardzo nie znam.I teraz niewiemy co dalej,bo tak to ciągnik niby jest niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

ja mialem w mojim z przodu siedzenia ale zrobilem z boku te starsz zetory tak maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Wszystko juz jasne,ta sprawa to pikuś,poprostu wajcha była jakaś kombinowana.Dzięki za pomoc.

 

a tak przy okazji,ile można dac za takiego zetora do remontu,żeby nie przepłacić??????22 tysiaki to chyba niedrogo?????????Albo takiego już niby po remoncie żeby nie przepłacić???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

wajcha nie byla kombinowana stersze zetory tak mialy a co do ceny jezeli jest do remontu to wydaje mi sie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ile mozna tlumaczyc ze tak te starsze zetory i ursusy mialy te wajchy. a co do ceny to bardzo drogo. dolozysz troche i masz ciagnik w super stanie. np. taki http://www.allegro.pl/item486898592_ursus_...a_skrzynia.html . bez przeniego napedu ale o wiele lepszy niz jakis zetor 8045 a przedni naped mozesz dokupic. jesli masz tylko silnik do remontu to zabulisz za to cos ok. 3 tys wiec juz sie nie oplaca brac tego zetora . kupisz takiego http://www.allegro.pl/item484636614_ursus_...dam_okazja.html i masz spokoj bez zadnych remontow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
ile mozna tlumaczyc ze tak te starsze zetory i ursusy mialy te wajchy. a co do ceny to bardzo drogo. dolozysz troche i masz ciagnik w super stanie. np. taki http://www.allegro.pl/item486898592_ursus_...a_skrzynia.html . bez przeniego napedu ale o wiele lepszy niz jakis zetor 8045 a przedni naped mozesz dokupic. jesli masz tylko silnik do remontu to zabulisz za to cos ok. 3 tys wiec juz sie nie oplaca brac tego zetora . kupisz takiego http://www.allegro.pl/item484636614_ursus_...dam_okazja.html i masz spokoj bez zadnych remontow.

 

Śmiszne kolego,daj mi gwarancje że nie bede ich remontował.........a przedni napęd to chyba raczej powyżej 10tyś,także zastanów sie co piszesz.Zresztą podobno New Hollandy sprzedają na raty i to całkiem przystępnie.Więc nie wiem czy się opyla kupować używke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

ja tez mam zetora 8045 i mam jedna wajche po srodku a druga po prawej stronie i powiem ze to jest lepiej bo podczas nawrotu jedna reka zmieniam bieg jedna wajcha i druga wajcha i nie musze zmieniac z lewej na prawa reki a druga reka kieruje


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
no to po jakiego robisz tyle zamieszanie skoro piszesz ze nie opyla sie kupowac uzywki?

 

Tylko pytałem,a od tego jest forum.A to co napisałem to było troche ironiczne jakbyś nie zauważył.Pytam o traktor za góra 25tysięcy i nagle kupuje nowy za 120tys.heh

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
mieszanie między nogami na dobre nie zawsze wychodzi ;)

Stało się.........bede musiał mieszać między nogami,traktor dzisiaj został przywieziony.....Tylko jeszcze jedno pytanie jaki pług do niego????Bo ma do zaorania na dzień dobry 26ha po kukurydzy.Interesuje mnie zagonowy,tylko ile skib uciągnie ten zetor na ziemiach 3-6 klasa?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

ja tam wole mieszac miedzy nogami najlepiej bedzie 4x30 i to najlepsza wersja albo 3x45 tez ekonomiczniejsza

 

 

i na przyszłosc nie cytuj poprzedniego postu!!


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

jesli masz duzo ha to ja doradzam plug 3x40 lub 3x45 obrotowy. i niech ktos nie mowi ze sobie z nim nie poradzi. jest to ciagnik z przednim napedem i wystarczy tylko dobrze dosciazyc przod i idzie jak czolg. a jak zagonowy to 4x35 spokojnie da rade bo moj sasiad ursusem 914 ciaga plug 5x30 lub 35 wiec z 4 skibowym da rade. a jezeli nie wiesz czy brac szerszy czy wezszy to zawsze mozesz kupic z regulacja szerokosci orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No myśle że 4x45 powinien rwać.A może 4+1 tak na wszelki wypadek ;):):) ???? Ciekawe jaki agregat pociągnie.......Ciotka ma 8011 i 3,20 ma co robić ale bez przesady.Może jakiś hydrauliczny 3,60 :):):) ????

A macie w swoich 8045 obciążniki pod filtrem paliwa schowane jeszcze w masce(nie chodzi mi o te pod spodem).

 

A propos maski.Ta stara mi sie nie podoba.Wie ktoś może czy jakaś nowa maska pasuje do tego modelu,czy pozostanie kupić taką ściętą jak mają 8145????No i czy są jakieś problemy z założeniem grubego dachu???Trzeba coś kombinować????Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

ja bod filrem powietrza nie mam obciazników agregat mam do niego 3,40 przy daszku nie musisz nic kombinowac kupujesz przykrecasz i podłaczasz a maske w moim zetorze widac w avatorze


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No ja mam niby pod spodem i pod filtrem,bogato wyglądają,ale ciekawe jakie ciężkie są.

To jest maska od ursusa?

Ile kosztowała,od jakiego typu jest i czy dużo roboty było z przełożeniem,czy pasowała???pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

no po dwóch stronach zbiornika paliwa trzeba przykrecic ceownik ale to błacha sprawa


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@chwiolas wstaw fotki tego zetorka. a jezeli myslisz o plugu 4x45 to pomysl lepiej o 3+1x45 bo 4+1 to pociagnie ale jak juz to tylko z 30 cm na korpus.

 

@Robertsuw ile taka maska kosztuje?? ja widzialem taka maske jakie sa w tych ursusach w rocznikach 93-2000 tyle ze do szostki to dosc droga byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

ceny nie znam ale inny uzytkownik af tez ma taka maske zaraz znajde nick to edytuje posta

uzytkownik RAFAL13113


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Fotki wstawie jak zrobie mu troche lifting.

Co do maski to ciekawi mnie jej cena.....Ale narazie można się obyć bez niej.Ważniejszy dach,bo ten co jest to cienki typ,a to słabo wygląda.Najlepiej byłoby kupić jakiś używany orginalny,bo chyba te co robią teraz to niby ani cienkie ani grube nie są.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Nowy dach już jest,ale nie zauważyliśmy przy kupnie mocowań,a właściwie ich braku.Jedynie są te na środku takie płaskowniki co łączą dach z kabiną.A tych z przodu i z tyłu od podnoszenia dachu nie ma.Jak to teraz zainstalować.(dachu jeszcze nie przymierzaliśmy bo już wieczór,ale sprzedawca zapewniał ze na 1000%pasuje....)Czy pod tapicerka są jakieś dziury do mocowania??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

a kupiles oryginalny czy samorobke?? ja jak kupowalem dach do 1224 to dostalem takie 4 kontowniki ktore przyspawalem do ramy kabiny i wtedy przykrecilem do nich dach. ten moj z zewnatrz wyglaa jak oryginal ale w srodku to normalnie szalu nie zrobili. ani miejsca na radio nie ma ani zadnej wentylacji. a teraz te co roba to juz jednak maja miejsce na radio i mozna podlaczyc wentylacje i ogrzewanie. a najbardziej nie podobaja mi sie te dachy co maja juz lampy przykrecone. sa one za bardzo wpuszczone w srodek i glupio wyglada. najlepiej samemu przykrecic i spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj