michalB

Co oznaczają poszczególne skróty s, sl ,ds w szczególności ten ostatni?

Polecane posty

SZYMON178    0

SL oznacza ze kombajn jest na hydrostacie tak mi się wydaje


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

sl - hydrostat

s - skrzynia manualna

ds - chyba wersja górska ale pewny nie jestem albo tzw wersje duńskie wypuszczane na Danie ale nie wiem. Co do dwóch pierwszych oznaczeń to jestem pewny na 100%.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no niekoniecznie bo spotkalem sie nie raz z wersja sl i tez mialy poziomowanie sit. takze polemizowalbym troszeczke;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12245    0

Raczej na pewno nie oznacza to 3D, jakoś nie pisze tak na każdym Claasie, chociaż mają ten system 3D. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

aco oznacza 88s?Byłbym wdzięczny jak kto by podpowiedział też jaki to może być rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

s- jest to skrzynia manualna a rocznik to od 1985-1990


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ten temat bardziej związany jest z nazewnictwem dominatorów wg mnie;p ale skoro napisałeś że "B" to może jakas nowsza wersja bo pewnie musiała być wersja "A". pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

to daj jakies zdjęcie może. bedzie łatwiej;] a może tak tylko ktos sobie namalowal;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

mercator miał oznaczenie "R" ale o B nic nie słyszałem


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

B jest podobne do R;p mysle ze zdjecie wszystko wyjasni;] jakis ekspert od tego modelu sie znajdzie na bank


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0
Ja chyba na allegro widziałem kiedyś Claasa Dominatora z systemem górskim i miał oznaczenie 98VX.

 

 

VX oznacza modele claasa produkowane od 98 roku do bodajże 2000. są to dominatory typu 88 VX, 98 VX, 108 VX. jedyna różnica między nimi a 88 SL, 98 SL i 108 SL to nowa kabina (już nie kanciasta, tylko taka półokrągła) i oczywiście wiek <_<

 

VX nie jest zatem oznaczeniem wersji górskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas    1

Witam!

Jestem fanem marki CLAAS i nie spotkałem sie nigdy z modelem MERCATOR B , bądz MERCATOR A. Oczywiście jest model MERCATOR 75 R, podobnie jak DOMINATOR 85R .....68SR ....i inne , są to kombajny wyposażone w napęd gąsienicowy i większości przypadków pracowały/pracują przy plantacjach ryżu. Co do serii Dominator-ów VX....spotkałem sie z wersją górską która nosiła nazwe 128 VX, o innych nie słyszałem. Dominatory seri 78-108 były produkowane jako kombajny do pracy na pochyłościach , przy symbolu oznaczenie "H". Model 98 DS to standardowa 98 z mechanicznym napędem jezdnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No kolega to niezle opowiedziaół;D

Zgadzam sie z tym w zupełnoscci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Prawdo podobnie to jest oznaczenie kombajnu jak ktoś miał więcej takich maszynek ,żeby się nie mylić-tak mi się wydaje


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy w lexionach MONTANA i EVOLUTION?

Montana to kombajn górski, Evolution to wybrane modele Lexionów, których produkcja była kotynuowana w latach 2001-2003. Posiadały one drobne zmiany zależnie od modelu: kosmetyczne lub techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

A ja mam takie zapytanie bo na moim mercatorze 75 miałem tabliczkę z literą D zawieszoną na kabinie i co ciekawe, podświetlana. Co mogło to oznaczać? Dodam że kombajn jest sprowadzony z Francji.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Oznacza to że był z firmy usługowej, i jest pewnie nieźle zjechany.

 

 

Tak się numeruje takie same maszyny w firmach usłgowych. A co to za skansen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj