Zaloguj się, aby obserwować  
classmercator

Claas Mercator 50

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Niedawno kupiłem kombajn Claas MAercator 50 i nie wiem o nim zawiele a chciałbym się dowiedziec jakie sita najlepsze są do koszenia rzepaku a jakie najlepsze do koszenia przenicy i jęczmiena . Z góry dziękuje za inforacje ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

12 mm nadaje sie do mieszanek i jeczmienia. Kiedys na takim kosilismy pszenzyto i bardzo duzo klosow bylo w zbozu, nie wiem jak to bedzie przy pszenicy. Ogolnie do zboza najleprze jest chyba to podluzne. Do rzepaku nie wiem jakie ale pewnie jakies drobne oczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

W instrukcji MERCATORA 75 piszą tak.

Pszenica obr.bębna 1100-1350 klepisko. 3-4 sito górne żaluzjo. 10-12 mm dolne. 5,6 podł. do 16 mm.

Żyto 1350 2-3 8-10 5,6 podł.

Jeczmień ozimy 1400 1-3 12-15 16 mm.

Jęczmień jary 1300-1400 1-3 10-12 5,6podł. do 16 mm.

Owies 1350 2-3 12-15 16 mm.

Rzepak 650-1000 5-7 6-8 4,5 do 6 mm.

Ale to wszystko teoria i lepiej jest założyć sito z większymi otworami niż z zamałymi. Mnie denerwowało zmienianie sit i mam oba nastawne.Twój CLAAS jest troszkę mniejszy ale bardzo podobny i te dane może ci się przydadzą.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

zastanawiam się nad kupnem Claasa mercatora 50 tylko nie wiem czy silnki 4 cylindrowy da sobie rade z hederem 3m i sieczkarnia

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U mnie taki kosił, kombajnista kosił jak szalony, mocy mu nie brakuje , małe spalanie, idzie jak burza, ten sam kawałek pola skosił szybciej niż bizon, sprzęt godny polecenia.

U mnie kosiły merkatory, 50 i 75 , oba z hederami 3m, nie zauważyłem różnicy w koszeniu, oba se świetnie radziły, ale w sprawach technicznych niech się wypowie jakiś właściciel tego modelu.

Jestem pełen podziwu do tych kombajnów, takie małe ,a tyle potrafią, normalnie szok.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mankog    0

to ja kupiłem Protectora z silnikiem 4-cylindrowym, heder 3,70, mam nadzieję że da radę ;) tylko na razie sieczkarnia nie podczepiona, może się uda jakoś ją zamontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid16    0

Claas mercator 75 nie jest mały, ma juz silnik 6-cylindrowy. Jest dłuższy od innych mercatorow. Ma dużo większy przerób od 50 i 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Wiem ze ma większy przerób i większy silnik ale najgorsze jest to spalanie dlatego szukam 4 cylindrowego z sieczkarnią. A z reszta na moje gospodarstwo to starczy mi i taki ;)


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

mankog a ile dałeś za protektora?


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

@dawid16

Wiem ,że merkator 75,nie jest taki mały bo ma 6 garowy silnik ale i nie jest duży, u mnie pracowały merkatory 50 i 75 ale nie na raz i nie mogłem ich porównać, a chodziło mi ,że merkatory to jedne z najmnieszych modeli Claas'a. Oczywiście to nie jest najmniejszy.

Merkator ma jedną wadę, coś psuje się w układzie paliwowym i nie może zaciągnąć paliwa z baku, sąsiad w swoim 75 miał taki problem, założył kaniak ponad silnikiem i dopiero przestał się zapowietrzać, u gościa co sprzedał merkatora 50 (zdanie poniżej) był ten sam problem i w ten sam sposób pozbył się usterki , a czy Wy macie ten problem , być może to wada tego modelu???

Właściciel (sąsiad) to totalna oferma, zamiast naprawić maszynę od podstaw, to robi prowizorki aby maszyny były sprawne.

Rok lub dwa lata temu gościu, znajomy sprzedawał zadbanego merkatora 50 z hederem 3m, bez sieczkarni za 8 tyś, jak za grosze.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid16    0

Słyszałem własnie o tym problemie(z zapowietrzaniem) i nie wiem czy nie od Ciebie na gg. Co do 4-cylindrowych, mają ciężej, ktos na tym forum pisal że wsadzil 6 cylindrow zamiast 4.

@farmer7745 masz kompletną instrukcje do mercatora 75?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

witam jestem nowy na forum. Merkatora 50 męczyłem 4 lata super maszyna. W czasie pracy nigdy się nie zapowietrzył ale jak wymieniałem filtr to była jazda. Nie mogłem zaciągnąć paliwa z baku okazało się że zaworki w zasilającej miały wżery {trochę większe jak przy 360}wypolerowałem je i było OK.To że układ musi być szczelny to nie wspomnę. Mój sieczkarni nie miał ale myślę że da rade w moim tęgie pszenżyto czy rzepak nawet temp. nie podeszła to zapas mocy jest. Jak będą pytania to spróbuje poradzić. Merkator 50 3m stół do rzepaku.Pozdrowienia.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej + piszemy w górnym oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

witam jestem nowy na forum.4 lata śmigałem na mercatorze 50 .w czasie pracy nigdy się nie zapowietrzył ale jak zmieniałem filtr to była jazda.Nie mogłem zaciągnąć paliwa z baku.Okazało się że zaworki miały wrzery wypolerowałem je i było OK.Mój sieczkarni nie miał ale zapas mocy jest bo temp. nie podeszła nawet w najtęższym zbożu.Jak będą inne pytania to postaram się pomóc.

PS.Przepraszam za to zamieszanie nad tym postem widać że z kombajnem idzie mi lepiej niż z komputerem.Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Tak, mam kompletną instrukcję do MERCATORA 75 i 75R.Jest to książeczka ma 6 rozdzałów, 142 str i jest po niemiecku.

Zazmaczam że jej nie sprzedam bo miałem już takie oferty, ale magę zeskanować i posłać na e-maila, oczywiście nie całą tylko np. ustawienia.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid16    0

Jest od dluższego czasu na otomoto. Wizualnie nawet fajnie wygląda, był malowany napewno. Trzeba obejrzec z bliska jak wygląda, ze zdięć nie można niczego wywnioskować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

właśnie mam zamiar wybrać się od tej miejscowości i go obejrzeć. A na co mam zwracać szczególną uwagę?


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

zdecydowanie był malowany widać połysk nawet na zdjęciach ,a tam gdzie nie był malowany to jest matowy.Możesz posprawdzać stan sit żaluzyjnych,panewek na wytrząsaczach i wytrząsaczy, cepów na bębnie ,podajników zbożowych i kłosowych,stanu motowideł ,kosy (cały heder)ale wszystko i tak okaże się w żniwa


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Uruchom go i sprawdź czy dzała hydra. regulacja obrotów bębna i jakie są maxymalne, powinny być w granicach 1300-1400 obr.Pamiętaj aby nie ścisnąś pasów klinowych.

Czy na max. obr. nie trzęsie nim za mocno i podpnij sieczkarnię.

Sprzęgło od jazdy. Max. obroty i wcisnij je, zegar wskazujacy prędkość powinien w 1-2 sekundy spaść do 0 a biegi np z 1 na wsteczny wchodzic bez zgrzytu.

Tulejki w targańcu i stan miseczek przy napędzie kosy.

Zwrotnicę w zawieszeniu tam gdzie jest siłownik lubi pęknąć.

Szczelina klepiska, ustaw jeden z cepów na wysokości górnej jego krawedzi i sprawdź odstęp powinien być na całej szerokości w miarę jednakowy. Z regóły w po środku jest większa, a ja ustawiałem na grubość noża od rotacyjnej.

Czy boczny dekiel w hererze nie był spawany i czy łóżyska w tym mimośrodzie prowadzącym nie mają zbyt dużo luzu.

Mam duże doświadczenie praktyczne z MERCATOREM 75 i to tak pobieżnie mogę podpowiedzieć na co zwrócić uwagę.

Jak okaże się że nie można go uruchomić bo aku. albo nie ma wody czy paliwa to wiadomo LIPA, a w sumie to tak jak pisał ferdek1 wszysko wyjdzie w praniu.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@farmer7745 tą szczelinę na grubość noża to oczywiście na wylocie, a na wlocie to na ile ustawić no i oczywiście na którym zatrzasku(otworze)te ustawienia porobić?


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Oczywiście na ostatnim, czyli max do góry a wlot 13mm.Odstęp na wylocie ma mieć 3mm ale trudno to zmierzyć i dlatego pomocny może być np. nóż z rotacyjnej.U mnie po bokach jest ok ale w środku już nie tak.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Odległość 3-13 jest zaznaczona na drugim od góry i zastanawiam się czy go tak nie ustawić/na 2 zatrzasku/ sugeruję się ustawieniami od Dominatora 108-78 wydębiłem taki skan od Korbanków a mają podobne ustawienia szczeliny


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj