zetor4320

Pługi stal-tech

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam :P

posiadam pług staltecha na resorze  4 skibowy narazie dużo nie powiem bo zaorałem dopiero 15ha (reszta na wiosnę). Pług chodzi przy ciągniku case farmall95a . Kryje idealnie pole równe jak po stole. Co do ździeralności elemntów roboczych dużo nie powiem bo narazie zabardzo  nwm , ale lemiesze praktycznie nawet 1mm się nie zdarły bo mnieżyłem :D

Edytowano przez farmall95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiu9054    0

Witam posiadam pług staltech U170 nie ma z nim problemów rama sie nie krzywi wszystko ok  jak na swoja cene to myśle ze warto. Jak ktos chętny to bd do sprzedania bo poszukuje jakiejs 4 obrotowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

Witam!

Jaki pług polecalibyście do ciągnika landini blizzard 65 (65 KM z przodem)?

Staltech zagonowy 3 skibowy U006 czy 4 skibowy U170?

gleby średnie pług ma służyć zarówno do podorywki jak też głębokiej orki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiu9054    0

wydaje mi sie ze 4 staltechu to moze byc troche za duzo ja mam wlasnie taki pług i ciagalem go wczesnij deutz-fahr DX4.50 o mocy 80KM i na jednym kawałku III klasy ziemia mial co robic tylko mialem go ustawionego 4x36 cm, na lżejszych glebach radzil sobie dobrze ale to jednak 15KM wiecej

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

wydaje mi sie ze 4 staltechu to moze byc troche za duzo ja mam wlasnie taki pług i ciagalem go wczesnij deutz-fahr DX4.50 o mocy 80KM i na jednym kawałku III klasy ziemia mial co robic tylko mialem go ustawionego 4x36 cm, na lżejszych glebach radzil sobie dobrze ale to jednak 15KM wiecej

 

Chyba miałeś inny pług, ten jednobelkowy. Tu zdaje się, że chodzi o te na zwykłej ramie (jak stare UG). 3x40 lub 4x30. Myślę, że z obydwoma sobie Twój ciągnik poradzi. Jak będzie gdzieś twardziej to zredukujesz. Chyba, że masz czasami ekstremalnie twardo... Jeśli natomiast chodzi o ilość korpusów przy tej samej szerokości, to każdy inaczej twierdzi ale raczej jest tendencja, że lepiej mniej, a szerzej.

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś ostatecznej decyzji, że to ma być nowy pług to ja ze swojej strony polecał bym jakiś używany zachodni 3x40 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

tak, chodziło mi o pługi zagonowe na ramie a nie jednobelkowe (mam za mało ha aby inwestować w taki pług), jeśli chodzi o zagraniczne używane, to też o tym myślałem i szukam już kilka miesięcy i nic, - ograniczam się tylko do mojego województwa ale zawsze coś tam te pługi boli, jak nie pourywane odkładnice to powybijanee otwory przy kołku (mówię tu o zabezpieczeniach zrywalnych) a cena części to jakiś koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiu9054    0

a no to sorki zle zrozumialem Cie faktycznie mi chodzilo o jednobelkowy staltech. jesli masz malo ha to na twoim miejscu ja wzial bym jakas 3 a i ty powoli sobie zrobisz a nie bedziesz przemeczl ciagnika :)

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Posiadam pług Staltech U170P, kupiłem go w 2010 roku rocznie orze 30 ha. Klasa gleby IV a i b gliniasta, lemiesze jedynie wymieniłem na takie z dłutami no i powoli widać zużycie wszystkich elementów roboczych. Ogólnie pług dobry na polskie warunki a szczególnie jego niewygórowana cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

staltech u170 lemiesz z dlutem nieosiagalny tylko u producenta gdyby czlowiek wiedzial to kupilbym cos do czego mozna kupic czesci w agromie lub innym sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Panowie mam pytanie, posiadam pług jednobelkowy,4-skibowy, steltech U-170J i skrzywiłem jedną grodzie (znaczy ramie lub słupice). Zamówiłem nową ale jak przyszła to nie pasują otwory, odwiozłem do sklepu i tu zaczyna się problem bo staltech już nie produkuje części do tych starych pługów U-170J z 2006 roku. Stąd moje pytanie czy nie ojętujecie się czy tą grodzie można wyprostować, jeśli tak to w jaki sposób lub może są zakłady co się tym zajmują. Mieszkam w okolicach Sieradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Witam co sądzicie o pługu Staltech u170  4x35, czy to dobry wybór ? zastanawiam się jeszcze nad awemak 4x35, co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Co może być źle z pługiem gdy 2 i 3 Skiba idzie wyżej od 1 i 4 ? Pług to staltech u170jh 2016r. Nie widzębw nim żadnych ustawień do wysokości skib. Może to jest wada konstrukcyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Otrzymałeś odpowiedzi w temacie: Regulacje pługa (http://www.agrofoto.pl/forum/topic/64848-regulacje-p%C5%82uga/page-43)

Co ustaliłeś do tej pory? Do jakich wniosków doszedłeś? Co zrobiłeś przez ten czas?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

A więc jestem już po wizycie z serwisu. Została już wymieniona jedna Grządziel która przyczyniła się do nierówności ostatniej Skiby ale również w każdej skibie były pokrzywioone wszystkie śruby czyli 6 śrub na skibe które mocują je do ramy. Więc dziwne jest dla mniee czemu one się wykrzywiaja tak jakby robią się gibkie zamiast pęknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Duża część, żeby nie powiedzieć większość polskich producentów pługów oszczędza, jak tylko może, stosując śruby z "plasteliny" zamiast ze stali o odpowiedniej twardości. Ogólnie mówiąc oszczędzają na materiałach, z których wykonują swoje produkty.

 

A tak na marginesie. Czym go ciągasz i jakie masz ziemie?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli poza tym głębokość orki wynosi max 25 cm i nie masz wiele kamieni na polu to pług jest z plasteliny. Trzeba poważnie zastanowić się nad zamianą pługa.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj