Zaloguj się, aby obserwować  
jankris

Łąkowy - pług

Polecane posty

jankris    12

Witam.

Proszę o wypowiedzi na temat pługów łąkowych (typy, producenci, ceny, jakość pracy). Mogą to być maszyny nowe i używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

jakby do 2jek wstawić długi lemiesz lub zespawać 2 i wygiąć z czegoś te skrzydło to byłby taki pług łąkowy za grosze :D a tak wogóle to czy jest potrzebny nie lepiej dobrze stalerzować łąkę a potem i zwykłymi pługami pujdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja zwykłym 2 skibowym orze po talerzowaniu/drapaniu. Wuj ma taki łąkowy. znalazł na złomie tylko że bez ramy. ramę sam wspawał ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

i dużo lpeiej wujowi się orze takim pługiem?> równo kładzie? a tak wogóle to chyba styknie jeden korpus odkręcić zamontować krój rozrszerzyć troche wiecej i to samo mamy co ten łąkowy, kiedyś ojciec tak 4 ha łąki torfowej c 330 wyorał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

To jest poprawne zapotrzebowanie mocy 60km na jedną skibę czy taki pług pociągnie c360??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

chłpoie aby nie kupuj pługa do łąk w tamtym roku kupiliśmy za 2500 zł jakośc kiepska krój sie łamał lemiesz wyginał ze 100 razy zjeżdżaliśmy z łąki także materiał jakiej firmy by nie był napewno kiepski, pozatym unas łąki ostro zakamienione, kiepsko krył pług 3 ha zoraliśmy a reszte nastepne 3 ha dubeltowo talerzówką przejechalismy i normalnym pługiem oraliśmy i łąka równiejsza i mniej paliwa poszło nerwów zjazdów z pola i na czasie zaoszczędzilśmy jazdą do kowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam takie coś http://www.agrofoto.pl/forum/plug-lakowy-image32885.html

 

szerokość ok 1,2m.mam do niego trzeci korpus ale jakoś nie ma okazji dorobić ;) MTZ-82 radził sobie z nim bez problemu, do MF dużo za mały :D

efekt orki po odpowiednim wyregulowaniu bardzo ładny.największy minus to pozostawione bruzdy na łące.

najlepiej niem się orze topolowe korzenie, tylko fruwają :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Co do nowych pługów to nie mam zdania bo nie miałem z nimi do czynienia ale jak mam jeździć po torfowej łące 2 razy talerzówką a potem normalnie orać to i łąkowym pługiem zaorze. Ja posiadam jedno skibowy dość podobny do tego z akpila ale mój to stary dziad,porwany był kilka razy ( przez poprzednich właścicieli) Parę ha nim już zaorałem c360 sobie radzi spokojnie bez najmniejszego problemu dobrze ustawiony pług i nie ma ze sie nie odwróci... a mając pióro dodatkowo to już na pewno bez łaski sie musi zaorać ja jestem za łąkowym tylko może czegoś używanego poszukaj jakość raczej powinna być lepsza od prywatnych nowych.A znowu próbowałem normalnym pługiem zaorać paśnik to dałem sie na spokój bo to nie orka tylko męczarnia mimo kroju i dospawywanego dodatkowo pióra do odkładni... Znam takich co chcieli zrobić niby szybciej i oszczędniej najpierw talerzówka i zwykły pług starego typu.... zaraz po spróbowaniu tego sposobu pożyczali łąkowego bo starą łąkę to tylko łąkowym pługiem da sie idealnie zaorać... a później po tym talerzówka do wyrównania i gi malina.

Może trochę odstąpiłem od tematu ale myślę ze to coś jednak pomoże w późniejszej praktyce...

 

Pozdrawiam


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Potrzebuję pługa do profesjonalnego orania dużych ilości łąk.

Co do polskich pługów to oprócz Akpil znalazłem jeszcze drugiego producenta

 

http://www.ramotowski.pl/index.php?id=10&a...t=23&nr=150

Ale zastanawiam się jaka będzie jakość orki i czy długo wytrzyma na kamienistym gruncie?

Tak przejżałem ogłoszenia niemieckie i nie mogłem znaleźć żadnego specjalnego pługa do łąk. Czyżby orali zwykłymi?

Jeśli tak to musiałby być z długą odkładnią i dodatkową listwą odkłądającą.

Znalazłem coś takiego.

 

http://www.technikboerse.com/tb/index.php?svLang=pol

 

Czy sprawdziłby się w orce łąki 100 konnym ciągnikiem z napędem po zdemontowaniu ścinaczy skiby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

duże ilości łąk czyli ile???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj