benek79

Dopłaty 2008

Polecane posty

lamboR6    5

Ostatniego grudnia decyzja a dziś przyszły na konto rolnośrodowiskowe. Jeszcze tylko ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Ja jeszcze nic nie dostałem. Ehhh kiedy przyjdą to przyjdą <_<. I tak zaraz będą do wydania ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Nooo dzisiaj dostałem decyzję o przyznaniu niskotowarówek na następne dwa lata.

Ja dziś tez dostałem decyzje na niskotowarówkę. Już mam nie mogła wytrzymać i pojechała do agencji i powiedzieli ze przyznali na następne 2 lata.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

W piątek już będzie 3 tygodnie jak dostałem decyzje, a dopołaty jeszcze nie wpłyneły. 4 tyś na nawozy, 5 na kredyt , i 1 zostanie na drobne wydatki, wpadnie kasa i pójdzie w obrót.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Dzisiaj przyszedł już wniosek na następne dopłaty a jeszcze obecne nie przyszły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Wujas ma jakies problemy z dopłatami :P nasz region już dawno dostał kase a wujek jeszcze nie :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

tak samo u nas, wszyscy z wiochy już dostali, a my z ojcem i sąsiad czekamy, bo robiliśmy korekte, minimalnie za duża działka została wpisana.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

wuja zapewne tez miał jakieś korekty,już nie pamiętam dokładnie ale o krowe coś poszło :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Noo dzisiaj przyszły obszarówki.Wreszcie 3P doczeka się remontu.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Byłem sobie w banku,patrze na wyciąg a tam agencja 19 lutego przelała już obszarówki a decyzji nie dostałem do tej pory.

Mam tylko decyzje ONW ale za to kasy jeszcze dzisiaj nie było. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

noi przyszła dopłata i zaraz jej nie bedziędzie;( , i papiery przyszły żeby znowu składać


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jakim terminie wypłacą te które teraz będziemy składać? Czy pospieszą sie czy będą guzdrać jak w zeszłym roku (2007)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

a dla mnie odpowiada ten termin wypłacania na wiosnę zawsze coś się zrobi , a tak pieniądze by poszły


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

pójdą i teraz ale wiesz na wiosnę zawsze przybywa kasy bo i jakieś świnie,byki sprzedasz i można coś poważniejszego zrobić


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w zime nawozy zazwyczaj byly tańsze i można było parę groszy zaoszczędzić.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Naprawdę nie ma żądnego terminu wypłaty pieniędzy od momentu wydania decyzji o ich przyznaniu? Za 2 dni będzie miesiąc od kiedy dostałem decyzję, a kasy nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No mi sie tak zdaje ze 3 tyg od przyznania decyzji powonny byc pieniadze ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

dziś byłem w agencji i dowiedziałem że w naszym regionie narybek już konczą wypłacać i bedą tym wiekszym płacić, może do końca marca dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

U nas nic, z powodu skomplikowanego charakteru kontroli odraczają termin wydania decyzji, a pieniądze za rolnośrodowiskowe przyślą bez decyzji w terminie do roku od otrzymania poprzedniej płatności rolnośrodowiskowej czyli do połowy lutego, akurat bo ktoś widział te pieniądze :) . Niedawno bo jakieś 2 tyg temu była kontrola na polach które mamy w zachodniopomorskiem u dziadka, no i dzwonili dzisiaj że muszą przyjechać i przepisać od ojca protokół bo go zgubili :) .


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Czy produkcje materialu kwalifikowanego gorcyzcy bialej mozna zaliczyc do UPO ?? jest taki punkt w instrukcji -rosliny przeznaczone na material siewny kategorii elitarny i kwalifikowany (zboza , oleiste i wlokniste ,trawy , motylkowate) - nigdzie nie moge znalezc spisu tych roslin a wszakrze gorczyca to roslina oleista...

Rowniez jesli ktos wie czy przypadkiem produkcja kwalifikatu facelii blekitnej podlego doplacie UPO ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Z tego co pamiętam to w tamtym roku na gorczycę pisaliśmy same JPO, ale nie było to uwzględnione jako rośliny przeznaczone na materiał siewny kategorii elitarny i kwalifikowany, tylko jako gorczyca na własny użytek. nie wiem czy w pierwszym przypadku nie trzeba mieć na taką gorczycę elitarną jakiś " papierów".


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj