benek79

Dopłaty 2008

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113

poplony 400zł/ha

 

Ekstensywne trwałe użytki zielone

do 10 ha 500zł/ha

powyżej 10 ha 400zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

duże błędy wymierzyli??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My 2tyg temu dostaliśmy decyzje teraz tylko na kasę czekać,zawsze były po nowym roku a tu proszę jak szybko może lepiej jakby były później to by dłużej były. :D


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Tou mnie jak kontrol była wyszło chba z 6 arów za dużą łąki to nie powinni się czepić ?? Chociaż zsam mówił ten kontroler ze to całe nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Nie spotkałem nikogo na tym Forum co by miał podobny problem jak ja a z tego co wiem jest to problem

o zasięgu krajowym. Chodzi mianowicie oto, że ARiMR kwestionuje powierzchnie zadeklarowane pod dopłaty

w 2008r jak również lata poprzednie do roku 2003 o ile były to powierzchnie większe niż stan na 30 czerwca 2003r.

Jeżeli Ktoś podał powierzchnię pod dopłaty większą niż miał na dzień 30 czerwca 2003r.(bo zrekultywował,wyciął krzaki

bądź odwodnił i itp.) to teraz będzie oddawał niesłusznie pobrane dopłaty za poprzednie lata.Wystarczy tylko, że przed

30 czerwca 2003r. nie miał uporządkowanego stanu faktycznego w EGiB a dopłaty niesłusznie pobrane (zdaniem Agencji) musi oddać (nie wiem czy z odsetkami).Mnie ten problem dotknął bo nie miałem w geodezji uregulowanego stanu Faktycznego

który nb. jest różnie interpretowany (zależnie od miejsca siedzenia).

Czy ma Ktoś podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Kasztelan może mam podobny problem, mianowicie kupiłem w 2006 roku ziemię i do dopłat podaję stan faktycznie obsiany. ARMIR dopatrzył się na swoich zdjęciach że w kilku miejscach było zakrzaczenie i ta powierzchnię chciał i odliczyć, Ja napisałem oświadczenie, że nie jest mi znany stan faktyczny z 2003 roku a ja podaję to co jest zgodnie ze stanem faktycznym obsiane. Zaznaczam, że nie miałem kontroli na miejscu. Przepis mówi, że nie podlegają dopłatą grunty rolne, które nie były w dobrej kulturze na dzień 30 czerwca 2003 roku. ( prawo unijne) co zostało stwierdzone kontrola na miejscu. Na stronach ARMIRU jest wykaz działek DR 10, które nie podlegają dopłatom bezpośrednim. Jak się sprawa zakończy nie wiem, oświadczenie pisałem chyba w październiku jeszcze nie otrzymałem ani decyzji ani dopłat. Z tego co się orientuję to w całym kraju sprawdzają zdjęcia i kwestionują grunty zadrzewione. ANR posprzedawała ugory i ludzie poskładali wnioski o dopłaty, w skali kraju zwiększyła się znacznie powierzchnia gruntów rolnych do których wystąpiono o dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Właśnie, grunty w dobrej kulturze rolnej na 30 czerwca 2003r. W moim przypadku jedna działka ( inne kupowałem w tym cholernym czerwcu) jest użytkowana w dobrej kulturze od połowy lat 70-tych) tylko,że nie uregulowane w geodezji (figurują jeszcze budynki, których 30 lat już nie ma) na zdjęciach oczywiście nie widać żadnych budynków tylko grunt rolny. Przez poprzednie lata nie było żadnych zastrzeżeń ani wyjaśnień, dopiero w tym roku ich olśniło i kwestionują z tej działki 70a. Jak rozumieć tu stan faktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

mi już drugi rok z żędu czepiali się o róe dzielący działkę a którego tam nie ma i co pisma nowe się pisze a nie przyjadą i nie obeżą tylko kontrola aministracyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

u mnie sprawa jest trochę inna - granica działki na mapce jest inna ze stanem faktycznym, tzn. granica biegnie po rowie trochę zygzakiem - rowu już nie ma - ale z sąsiadem walnęliśmy po prostej - na razie nikt tego nie kwestionował - mierzyli kiedyś działkę - obszar obsiany - wszystko się zgadzało !!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@kasztelan jak wypisywałeś dopłaty to w wypisach z geodezji miałeś "B-R" jaką mają powierzchnie na działce ja mam też tak że budynków nie ma ale na mapkach są i ja poprostu nie wpisuje tego

 

 

Ja miałem w tym roku kontrole a teraz miałem wezwanie bo sąsiad wpisał moją działke w dopłaty :angry: :angry: zawsze jest jakiś problem

 

W biurze powiatowym jeszcze nie mają protokołu pokontrolnego z Elizówki także na dopłaty jeszcze poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dzisiaj dostałem decyzje, co ciekawe poprawki miałem 7 listopada ;)> bedą pieniążki na rate kredytu na grudziń ;)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

kurde pismo o rolnosrodowiskowe dostalem ponad 2 tyg, temu pieniedzy jeszcze brak wrrr....a doplaty obszarowe sasiedzi podostawali a u mnie cichosza:)hmmm no trudno trzeba nie myslec o nich tylko zaczac swietowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja dziś dostałem decyzje ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja juz jakies 2 tygodnie temu wybralem resztke heh i kasy ni widu ni słychu ;)

A takie pytanie mam..w porownaniu z zeszlym rokiem uzo wiecej dostaliscie pieniedzy??

ja okolo 1000zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 500 zl wiecej. A ceny o ile poszly w gore (nawozy).


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Kasa juz na koncie ;) Decyzja przyszła we wtorek a po tygodniu 23 grudnia juz była na koncie, takze agencja sie uwija ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem decyzje o dopłatach 17.11.2008 i jak do tej pory nie dostałem pieniędzy. Orientuje się ktoś, ile czasu agencja ma na wypłatę kasy od wydania decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Witam. Dostałem decyzje o dopłatach 17.11.2008 i jak do tej pory nie dostałem pieniędzy. Orientuje się ktoś, ile czasu agencja ma na wypłatę kasy od wydania decyzji?

Czas ma do konca czerwca kolego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj