Ferdek07

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa?

Polecane posty

Ferdek07    75

dużo jest tego an rynku a szczególnie interesują mnie wasze opinei na temat antyżeli czyli dodatku obniżającego wytrącanie parafiny w ropie (ropie opałowej też ;) ) czy te antyżele nei są szkodliwe szczególnei na pompwtryski i dlaczegi nie można zrobić skuteczniejszej mikstury na -39st :D

 

http://www.motozakupy.com.pl/index.php?p60...ntyzel-a-1-litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

2tysi mth zrobione na opale i nikt nic nie mówi o zadnych uszlachetniaczach itd... zima nie zima pronar na opale wytrzyma ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

no ala nie powiesz że ciągnik stoi pod chmurką przy -20 i odpala bo z opałówki robi się kasza przy -7st c :D

 

ps. do czyszczenia wtryskiwaczy podobno najlpeszy jest mixol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Na silne mrozy zwyczajnie dolewam benzyny, im więcej oktanowa tym zdrowiej dla silnika, a najlepszy na domieszki jest avgas. Z dodatków czyszczących wtryski to kiedyś zalewałem jakieś szuwaksy do samochodu jak zaczął dużo palić i chyba mu nawet pomogło bo spalanie spadło do normalnego poziomu. Ludzie chwalą sobie produkty STP ale cudów to bym sie nie spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żadnych wynalazków. Po prostu paliwo zimowe kupione na dobrej stacji, sprawny układ wtryskowy, silnik w dobrym stanie. Wtedy odpali w każdych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To od kiedy dają te zimowe paliwo bo pytałem na stacjach nic nie wiedzą na necie obczajałem to teraz tak jakby przejściowe stosują a zimowe chyba później na lotosie wiem że te paliwa klasy premium są z dodatkami że nie ma prawa wytrącić parafiny a tańsze nic nei wiadomo.

 

co do środków stp to spoko, ale jedna buteleczka na jednen bak samochodowy kosztuje z 14zł a inne dodatki kosztują tyle ale na 600l paliwa ;)

podobno te antyzele to lekka nafta, a benzynki ile dolewasz @Mirasek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powinno być dostępne od 15 listopada. Ja paliwo kupuję na stacjii SHELL i nigdy nie było z nim problemów. Robiłem nawet próbę tzn. wstawiłem butelkę z ropą do zamrażarki i przy

-25°C nic się nie wytrąciło (bardziej nie mogłem zamrozić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ha ha ha ciekawe co na to Twoja matka czy żona jak zobaczyła butelkę z ropą w zamrażalniku (bo żebyś najbardziej się starał to będzie troche śmierdzieć ropą :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
co do środków stp to spoko, ale jedna buteleczka na jednen bak samochodowy kosztuje z 14zł a inne dodatki kosztują tyle ale na 600l paliwa :D

podobno te antyzele to lekka nafta, a benzynki ile dolewasz @Mirasek?

I wierzysz że jedna buteleczka na 600 litrów coś pomoże? ;)

 

Przy -30 st.C można było lać ON i benzyne nawet w stosunku 60/40 ale to jeszcze jak nie było paliw zimowych i common railów :D Dobre paliwo zimowe powinno "nie zamarzać" do -25 st.C ale jak pokazuje praktyka jest różnie - zobaczcie co sie dzieje ne drogach a w zasadzie poboczach przy większym mrozie... Ja którejś z ostatnich zim do paliwa zimowego dawałem jakieś 3 - 5 litrów na połowe baku do MF i hulało.

 

Jako ciekawostke podam ze najniższa odnotowana temperatura w Polsce to -41 st.C w Siedlcach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Mirasek wspominałeś o comonrailu a czy na pompowtryski benzyna nie poszkodzi? czy benzyna ma dobre właściwości smarne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@mirasek

 

tzn ile benzyny dodawać na 100 litrów ON w silniku z common railem... ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Za pompowtryski i CR nie odpowiadam ;) wiem że silnikom na pompie dolewka benzyny nie szkodzi, tzn. nie jest to to co diesle lubią najbardziej ale działa i kiedyś była nawet zalecana przez producentów (np. BMW, Mercedes)

 

Teraz są paliwa zimowe i do tych -20 czy tam -25 z założenia powinne dać rade popłynąć bez benzyny i szuwaksów które nie zawsze działają. To mówicie że w tym roku zima będzie sroga? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
Powinno być dostępne od 15 listopada.

na LOTOSie też stosują od 15 tego listopada takie paliwo ;)

wogóle co myślicie o tankowaniu na lotosie bo mam najbliżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

to @mirasek z innej strony pytanie

 

czy uszlachetniacz(taki za 20zł na 1200l ON ;) ) może mieć negatywne działanie na common rail, czy po prostu za wiele nie pomoże??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Jako ciekawostke podam ze najniższa odnotowana temperatura w Polsce to -41 st.C w Siedlcach ;)

Podaj datę tego rekordu zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
to @mirasek z innej strony pytanie

 

czy uszlachetniacz(taki za 20zł na 1200l ON :D ) może mieć negatywne działanie na common rail, czy po prostu za wiele nie pomoże??

To drugie, ale za mało mam doświadczeń żeby mówić czy coś konkretnego pomoże czy nie... U mnie sprawdził sie nieduży dodatek benzyny w silnikach z klasycznymi pompami.

 

Podaj datę tego rekordu zimna

Jeśli sie nie myle to 1940 rok ;) tak, wiem, ocieplenie klimatu - ale to w formie ciekawostki. W ostatnich latach zanotowałem u siebie -32 st.C na 2 metry od gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

benzyna ?? Ja tam słyszałem o nafcie jako dodatku przeciw zamarznięciu a raczej zgęstnieniu ropy .Trzymac w pomieszczeniu ciągnik (garaż ,stodoła-nielegalnie) i najlepiej mieć osłonięty zbiornik i tu sa najlepsze ursusy koc czy szmata na maskę i paliwo podgrzane od silnika.Jak przy -20 330 chodziła przy cyklopie to cały czas gasła paliwo marzło w filtrach po założeniu okrycia ustąpił problem.

 

Kiedyś ktoś mi mówił że jeździł w zimie detem z 20-30 lat temu to tak na masce koc z boku jakoś miał zbiornik a zima wtedy była rekordowa -30 i śniegu tyle że rozpychał nie drogi tylko pola bo mniej zawiane ,deta chodził 24 h bo bali się zgasic i stał jeszcze w stodole ,a kierowca dostał specjalny przydział na litra -bo kiedyś nie było webasto.

 

A sąsiad dziadka mówił że jechał starem (dawno dawno temu) to jak zmarzło paliwo to wkońcu rozpalił ognisko pod zbiornikiem ,a z czego ?? Spalił swoje spodnie wojłaki ;):D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ludzie benzyne do common rail? chcecie sobie kłopotów narobić?kolegi stary nie dawno zatankował 8 litrów benzyny do mondziaka TDCI na pełny bak ropy i zajechał wtryski po 150 km.benzyna jest sucha nie ma smarowania,a jak dobra ropa to nie wytrąci się parafina.jeszcze jedno od kiedy opał się ścina :D :D ;) przecież tam nie ma parafiny, ja jak jeżdziłem na opale to nigdy nie było problemów w zime 3P odpalał przy -19 stojąc pod chmurką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
ludzie benzyne do common rail? chcecie sobie kłopotów narobić?kolegi stary nie dawno zatankował 8 litrów benzyny do mondziaka TDCI na pełny bak ropy i zajechał wtryski po 150 km.benzyna jest sucha nie ma smarowania,a jak dobra ropa to nie wytrąci się parafina.jeszcze jedno od kiedy opał się ścina ;):D :D przecież tam nie ma parafiny, ja jak jeżdziłem na opale to nigdy nie było problemów w zime 3P odpalał przy -19 stojąc pod chmurką

Jakieś nowe teorie tutaj czytam, o oleju opałowym, że niby nie zawiera parafiny i dla tego 3p odpala przy -19. Poczytaj o temperaturze płynięcia ( dla oleju opałowego lekkiego wynosi -30) i dowiesz się dlaczego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
To drugie, ale za mało mam doświadczeń żeby mówić czy coś konkretnego pomoże czy nie... U mnie sprawdził sie nieduży dodatek benzyny w silnikach z klasycznymi pompami.

 

 

Jeśli sie nie myle to 1940 rok ;) tak, wiem, ocieplenie klimatu - ale to w formie ciekawostki. W ostatnich latach zanotowałem u siebie -32 st.C na 2 metry od gruntu.

U mnie na wsi gdy była tzw zima stulecia to na przyokiennym termometrze było przez godzinę -40 (powiat Siemiatycze). Benzyna w zwykłym dieslu pomaga zimą, oprócz tego dobrze jest wlać z 100 denaturatu by związał wodę , zalecane jest trzymać pełny zbiornik by wilgoć się nie skraplała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ludzie benzyne do common rail?

ludzie, umiecie czytać? :D

Za pompowtryski i CR nie odpowiadam ;) wiem że silnikom na pompie dolewka benzyny nie szkodzi (...)

CR... common rail znaczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

szkoda słów lejcie do baków co chcecie wasza sprawa,jedno jest pewne jak dobra ropa to i przy -30 sprawny silnik odpali.a i jeszcze pro po opału teoria to nie wszystko praktyka to już coś.nie którzy naczytają się w necie i myślą że wszystko wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No, MF miał wtedy jakieś 800 mth, rzeczywiście miał bardzo niesprawny silnik, ogólnie szrot jakiego mało bo nie chciał jechać przy -30 st.C mimo rewelacyjnego zimowego paliwa. Ale ja to przecierz w gazecie czytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj