Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miki7211    8

Temat założony w imieniu "pioter" więc do niego prosze kierowac odpowiedzi.

 

Witam!

Niedawno oglądałem nowo wybudowaną halę.była dośc potęznych rozmiarów, ale nie miała okien w ścianie tylko w dachu.dach był pokryty blacha trapezową a co jakiś czas świetlik.

chciałbym załozyć takie na dachu stodoły(pokryta eternitem) i na poddaszach.

wiecie ile kosztuje taka płyta???moze juz ktos tak z was robił i ma jakieś ciekawe uwagi... "


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Też widziałem takiego świetlika tylko, że w oborze.

Dużo światła przez niego wpada i ogólnie poprawia widocznośc. Gdybym budował teraz oborę napewno bym go użył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom swietlik nie tylko daje swiatło ale zapewni b. dobra cyrkulacjie powietrza w oborze


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

eternit i tak będziesz musiał z dachu usunąć więc zastanów się nad wymianą całego pokrycia np blacha trapezowa o małym uskoku fali 25-30 mm i wtedy nie będziesz miał takiego dylematu a do tego formatu blachy spokojnie dobierzesz format tzw. plexi ( poliwenglan , lexan )


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

taaaak tylko ze eternitu to mam ze 2000m2 i dopuki nie bedzie obowiazku to... :) wystarczy mi tylko 5 takich płyt.nie wiecie ile kosztuje taka płyta z niską falą???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

ja ma eternit to tez dostanie płyty z pcv wiem bo jak zwalałem azbest ze stodoły to przykrywałem eurofala i tez robiłem takie swietliki a na oborze mam orginalny swietlik kalenicowy firmy JFC ale to kupa kasy jak na wiate. tyak samo poliweglan o grubosci 10mm kosztuje około50zł za m2


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

myślę o takich samych jak ma robertbara.musze kupić takie koniecznie :wacko:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@pioter ale Ty chcesz oswietlić nie zwierzaki tylko paszarnię co masz na strychu tak?:wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

paszarnie, stodołe, strych i garaż :wacko:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak będe miał aparat to wam zrobie zdjęcia hali stolarskiej gdzie ok 1/2 dachu to swietliki.


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja zrobiłem tak żeby nie trafić na krokwie i zamias pasa blachy dałem po tafli plexi o wym 2,5x0,9 i u góru przerwa 10 cm tak że nad pleksi nie ma kalenicy, nieźle się teraz na tej pleksi skrapla ale widno jest w oborze przynajmniej, a tak poza tym jak robie dach to nie daje żadnego ocieplenia tyle tylko co folia pod blache, a ta pleksi kosztuje tyle samo co i blacha więc można dużo tych świetlików narobić, a są setki rodzai pleki i takie można dobrać że będą zgrywać się z blachą chociaż nie jest to konieczne i różne kolory, jak najbardziej polecam, a najgoirsze w tym to sensacja jaką wzbudzają bo każdemu musze tłumaczyć co i jak, a starszym ludzią to musze tłumaczyć że wcale nie zabrakło mi blachy i dlatego przybiłem folie tylko że to takie okno w dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

Dobre to to jest. Mój kolega montował na oborze. W dzień światło daje, jest jasno ale w wieczorem to już lipa w sumie to wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czemu lipa wieczorem?? Napisz coś konkretnie a nie...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja mam i bardzo sobie chwalę, świetlik powstał wraz z oborą i był w projekcie, biegnie przez całą oborą nad korytarzem i nie narzekam na brak światła w starej oborze jest taka sama powierzchnia przeszklona i jest ciemniej.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Witam. Czy ktoś posiada w swoim budynku świetliki firmy metalkomplex? Poszukuje takich osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LMkolo    0

Witam, czy spotkał się ktoś ze świetlikami o wymiarach eternitu ? Tak żeby było można wyciągnąć kilka arkuszy eternitu i wstawić w dachu świetliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jak masz eternit z małymi falami to powinna pasować przezroczysta eurofala.

 

ProductLarge_system_dachowy_eurofala_1112_rolnictwa.jpg

 

plyta-swietlikowa-eurolux-pvc-eurofala-wym-2500x1120mm-szt-.jpg

 

Te przezroczyste płyty nazywają się pvc Eurolux http://dachsystem.pl...-eurolux102.php

 

Popytaj w sklepach budowlanych to sprowadzą Ci na zamówienie jeśli nie mają , lub kup w necie.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj