Zaloguj się, aby obserwować  
szymek85

Brony czy wał??

Polecane posty

szymek85    18

Witam kupiłem ostatnio samego grubera i zastanawiam sie czy założyć za nim brony czy może wał. Co byście polecili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja myślę, że zdecydowanie jakiś wał bo brony jak to brony, będą się zatykać tym bardziej, że to będzie uprawa na ściernisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

najlepiej podwójne strunowe lub jakiegoś pakomata jak sam kombinujesz coś stworzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brony będą tylko rozciągać resztki pożniwne, i będą się pchały pod bronami, a potem będziesz miał takie kupki. Radzę ci żebyś kupił wał.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Zależy jaki gruber kupiłeś i jakie masz pole, jeśli bardzo zaperzone to zdecydowanie brony. Ale jeszcze pozostaje kwestia grubera jaki to jest zwykły kultywator czy gęsia stopa. ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Jest to zwykły gruber 2,2 m, 9 łap firmy Frost. Ale już jestem pewien że zamontuje jakiś wał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja rowniez polecam rurowy ;) bedzie dobry bo chociaz bedziesz gruberowal na ta sama glebokosc bo agregat bedzie sie wspieral na wale.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
najlepiej podwójne strunowe lub jakiegoś pakomata jak sam kombinujesz coś stworzyć ;)

ja nie radze strunowych. strunowe naaja sie tylko do uprawy pola pod siew lub podobne a nie o grubera bo sa zbyt male i podwojne moga sie zapychac. najlepiej jakis rurowy o srednicy conajmniej 50 cm. ja sam planuje cos zrobic. najlepiej zebym mogl gdzies kupic taki wal o szerokosci 2,2 m. no a jak nie to cos sam skombinuje. pare rurek, pare "krazkow" z blachy wyciac, 2 lozyska i mocowanie i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

właśnie mam tak zamiar zrobic jak uda się kupić jakiś tanio to kupie a jak nie to bede sam robił jakiś wał. Całą zime mam na to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat

 

kupiłem niedawno grubera 9 łap sercówek i chce właśnie założyć do niego jakiś wał

i zdecydowane ze rurowy

za nowy powiedzieli mi 1300zł a ja dałem niewiele więcej na całego grubera

 

może jakaś alternatywa??

na pewno nie brony

 

myślę zrobić jakiś wał tylko z jakiego materiału są te rury od wału czy to grubościenne czy jakieś utwardzane

 

proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

mam pytanie po co wam wał rurowy??? :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rury raczej grubościenne. Nie slyszałem nigdy o czymś takim jak utwardzane rury.

 

 

@Dawid777 - po to żeby docisnąć ziemie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a czy ktoś mógłby mi powiedzieć z jakich to jest rur

tzn ile ma cali taka rura i ile trzeba tych rur na wał o szerokości 2,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Mam grobera i 2 orginalne wały kture są łatwe do zrobienia samemu zwykła rura o średnicy 30 cm i 20 cm do kturej są dospawane zemby od bron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam grobera i 2 orginalne wały kture są łatwe do zrobienia samemu zwykła rura o średnicy 30 cm i 20 cm do kturej są dospawane zemby od bron

 

a mógłbyś wstawić jakieś fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Mugłbym ale mam pola porozrzucane i teraz mam 50 km do niego będe w przyszłum tygodniu ale moge wytłumaczyc bo to jest prosta konstrukcja i bardzo ładnie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to byłbym bardzo wdzięczny

chce jakiś prosty w budowie a skuteczny wał do grubera

i żeby dość tanio wyszedł z robocizna i materiałami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

to jest najprostrza konstrukcja tak dla wobrazni przypomina przyżąd od rozrzutnika obornika tylko zemby typowe od bron zakrzywione są wspawywane co 15 cm i jakbys zaczoł apawac 1 ząb na górze to ostatni z ukosa po lini prostej nakońcu rury na dole tak jak zwykły rurowy chodzi oto żeby nie skakał na polu tylko szedł płynnie i jak masz grobera 2,20 to wał powinien miec minimum 2,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gubera 3 m i wal ma 3 m. I nie ma omijaków.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy tez od operatora czy będzie trochę nakładał na ślad to nie będzie ominiętych miejsc a jeśli będzie za daleko jechał do będą ominięte place

 

ale właśnie jak to jest ja w agregacie też mam wał takiej samej szerokości co agregat

 

a jeśli nawet by się chciało jechać od granicy jeśli wał będzie o wiece za szeroki to się nie spulchni na samym skraju agregatu

i też zależy czy jest gęsia stopa czy zwykłe sercowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj