vvojtas1

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach

Polecane posty

TumeK    11

przystawka złozona ma 3 metry ;p no a kumbaj ma niestety 3.40 ;/


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0
no właśnie gdzie uzyskać takie zezwolenie..

a co do pilotowania to jak sobie postawie "koguta" na samochód i bede jechał przed kombajnem to to jest pilotowanie??

widziałem jak wygląda profesjonalne pilotowanie pojazdów specjalnych, tak więc czy każdy może być tak o pilotem bo sobie postawił "koguta" na dachu??

wszystko jest ok do póki wypadek sie nie zdarzy..

bardzo prosze o precyzyjne informacje (jeśli ktoś takowe posiada) :)

pozdrawiam

Z tego co ja wiem to na pilota też trzeba mieć uprawnienia i nie można tak sobie puścić samochodu z tablicą pilot przed kombajnem bo można dostać mandat. U mię pilota z papierami mają tylko SKR i można ich wynająć na pilotowani na przykład kombajnu oczywiście za oplata ale stawki nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Jazda kombajnem po drodze to legal? Z własnego doświadczenia wiem że z tym jest różnie. Interesuję się tym zagadnieniem od 2003 roku i już bym mógł książkę napisać o przypadkach moich znajomych. Ale do konkretów,po drodze mogą się poruszać pojazdy do 3 m i dopuszczone ro ruchu!!!. W Polsce tylko Bizon rekord i super mają takie papiery, BS już nie miał(oczywiście bez hedera), więc na dobrą sprawę gliniarze mogą każdego ukarać za jadę nie Bizonem. Po drugie zaświadczeni o transporcie nadgabarytowym jest wydawane przez włąściciela dróg(co zrobić gdy prowadzimy kombajn przez pół Polski masakra), na pilona trzeba mieć dodatkowe zezwolenie, oczywiście musi on mieć na to uprawnienia. Co do kategorii prawajazdy wystarczy samo B na drogę(ale kombajn bez wózka) gorszy problem gdy ciągniemy wózek (znajomy wyjeżdżął TC z Otolińskiej i zrobił straszny korek któryś mieszczóch zadzwinił po policję że tamuje ruch i zaraz lotna się zjawiła, co gorsza ma tylko B a ciągnąl wózek policjan się do tego przyczepił mu i trzymał go 1,5 godziny aż ruch w mieście zrobił się mniejszy ale nie wstawił mu mandatu). Czesto jest tak że policja widząc że heder jest zdjęty odpuszcza (nie chcą nam utrudniać życia, czesto to są chłopaki ze wsi lub jakoś z nią związani ale czasem znajdzie się nadgorliwy i lipa.) dobry przykład miałem w zeszłym roku, moi sąsiedzi mają CX 6 klawiszowego(szerokość gzieś ok.4 metry) i mają gospodarstwa porozżucane+ usługi, pech chciał że jedno z gospodarstw leży po drógiej stronie Wisły a most na E-1 w świeciu był remontowany i był przejad prowizoryczny, co zrobić jechać przez Grudziądz masakra, zadzwinili na policję i powiedzieli jak sprawa wygląda i doszło do tego że umówili się na konkretną godzinę przed mostem niebiescy wstrzymali ruch po ubu stronachi CX przejechał sobie spokojnie, nic się nie pytali o zezwolenia itp.(a sytuacja ta powtórzyła się 4 krotnie bo kilka razy musieli przejeżdżać przez Wisłę i nigdy nic policja nie marudziła. Sądzę że tak naprawdę sytuacja zależy od niebieskich i ich humoru(bo po prostu naginają prawo w naszą stronę). Gorzej będzie gdy stanie się wypadek tak jak mojemu znajomumu i sprawa wyląduje w sądzie(ale to wątek na następny post).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

W mojej okolicy to za takie nie łapiom ja se z kolegom(14lat) jeżdże i z jego dzietkiem.A tu smerfy(kolega kierował i heder nie był na wuzku) a oni jak by ślepi byli przejechal a nam to serce ustami chciało wyskoczyć ze strachu bo ciągnikiem to jeszcze gdzie w krzaki sie zwieje ale kombajnem to nie tak łatwo.(Pare sółw poza tematem jak by jakiś małolat taki jak ja nie wiedział co grozi za jazde ciągnikiem bez uprawnień (po trzeźwemu) to 300zł mandatu więc nie jest najgorzej)A jedno pytanko czy jazda sieczkarniom z zapiętym hedrem jest karalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

mój sasiad jezdzi normalnie po drogach bizonem z hederem tylko przed nim jezdzi ciagnikiem z kogute z e znakiem pilot i napisem na zneku szerokosci maszyny oczywiscie obaj jada na kogutach


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

u nas też bizony jeżdżą normalnie

 

w tamtym roku wieczorem już było ciemno jechał bizon z hederem i ciągnik z przyczepą która nie miała świateł

ale tylko policja wyprzedziła i pojechała dalej

była to policja dzielnicowa

 

OT

czy zjeździjcie kombajnem jak samochud jedzie z tyłu czy nawet z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no to teraz cała gmina wynajmuje pilota z skr i zniwa trwają do mrozów bo kazdy stoi i na pilota czeka hhaha.

my jak jezdzimy to za kazdym razem nie zjezdzamy jak jakiś duzy z nad przeciwka to oczywiście jade sobie jade spojze w lustro widze ze juz ich sie tam troche nazbierało to zjade puszcze i dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Aż takiego powodzenia ta usługa nie ma więc żniwa idą gładko!!! Naj więcej pilotują swoje kombajny a prywatni korzystają sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U nas zjeżdżają jak jedzie samochód z jednej lub drugiej strony. Zwłaszcza zjechać musi 58 i BS bo majo po 5 m heder ;) Asfalt ma chyba 6m szerokości ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no wiadomo że się zjedzie ale nie tak ze calutki czas prawie rowem. A u nas to przewaga bizonów niewiele jest tych prawdziwych bydlaków a jak są jakieś leprze kombajniki to takie normalnie max do 5 m hedery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

mój kimpel zdawal. Trzeba mieć skończone 18lat ponieważ wtedy można mieć prawko B na auto, bez tego nie można podejsc do kursu na kombajniste. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik98465    0
napewno nie trzeba mieć ukończonych 18 lat

 

a gdy się ma 16 lat mozna zdawać na prawo jazdy kategori T?

 

Posta piszemy w pierwszej białej ramce, a nie w Enter trackback links.

 

Btw. Tak można

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

U mnie heder 5,10 m i normalnie się jezdzi po szosie. W sumie to pola nie są daleko oddalone 2-3 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizgus    1

Kolego @Tc56 skąd masz takie wiadomości znalazłeś może jakieś paragrafy odnośnie poruszania się bizonem po drogach, jeżeli można to z sąd wydrukować taki dokument że BIZONY są dopuszczone do ruchu. Jeśli możesz to podeślij linki tu bądź na PW bo mnie też interesuje to zagadnienie. A może by tak napisać do redaktora Janusz Wajsa niech on coś ustali w tym temacie co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Był opisywany temat kidys w top-agrar i pisało.Do transportu heder powinien być złożony.Chyba ze przejazd z pola na pole

przecinając jezdnie to wtenczs nie trzeba .Moja opinia to brak sprecyzowanych przepisów .Odnosnie jazdy po drogach

to najlepiej kat. T. Nie wymaga sie żadnych uprawnien kombajnisty.Odpowiedzialność oc z gospodarstwa.Jest to maszyna

samobiżna i możesz się swobodnie poruszać po drogach.Mnie kidys zatrzymała policja na drodze i nie mieli się czego doczepic to jakieś uprawnienia kombajnisty.Ja stwirdziłem że jadę sobie maszyną samobiżną w celu wycieczki krajoznawczo-

rozpoznawczej ogolnie zwiedzam gmine.Głupie rozporzadzenie to i głupie alibi.I okazalo sie że bylem w porządku

zgodnie z kodeksem.Natomiast jezeli będe robil na polu i stanie się szkoda to róznie bywa .Zależy w jakiej firmie

macie ubezpieczone gospodarstwo.Jedna wymaga uprawnień a druga nie.Nie będe tu robił reklamy .Ogolnie przyznaje brak precyzyjnych przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizgus    1

Czyli jadąc kombajnem z chederem na wózku którego szerokość całkowita wynosi 3.2 m nie potrzebuje żadnego pilota tylko prawo jazdy i ważne ubezpieczenie OC tak? A jakie kategorię trzeba posiadać bo ty piszesz że T a we wcześniejszych postach jest napisane że T+E bądź B+E w końcu ciągniemy wózek to chyba powinny być też uprawnienia na przyczepę tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

znajomy mi mówił że można uzyskać zezwolenie ze starostwa na jazdę pojazdami o szerokości powyżej 3 m po drogach . chodzi konkretnie o kombajny zbożowe z hederami. teraz mam pytanie ściemniał czy mówił prawdę.

wiem że można uzyskać zezwolenie dla pojazdów specjalnych np. na przewóz jakichś nadgabarytowych ładunków (powyżej 3m szerokości ale także chodzi o długość i wysokość), zezwolenie takie wg niego uzyskuje się na czas określony np 1 miesiąc lub na konkretną trasę. teraz pytanie czy tyczyć się to też może kombajnów zbożowych z hederem. z góry dziękuje za konkretne sprawdzone odpowiedzi a nie typu uważam lub wydaje mi się że.... po drugie jeśli to prawda to jak to dokładnie załatwić

z góry dziękuje bo wszyscy znamy praktykę może można ją zalegalizować

 

nie czytałem całego tematu - ale twój znajomy siał wrogą propagandę - ponieważ zezwolenia takie są wydawane na pojazdy których zwężyć się nie da (np. przez demontaż jakichś elementów) a że w kombajnie heder można zdjąć to takie pozwolenie nie ma zastosowania

 

my też stosujemy system partyzancki ale w nieco udomowionej formie czyli jak da rade to jezdzimy polami i sie nikt nie czepia - z hederem oczywiście

 

wg przepisów KD operator kombajnu powinien mieć prawo jazdy Kat B lub T - ponieważ jest to wg klasyfikacji pojazd wolnobieżny - co do ciągnięcia wózka z hederem to raczej nie trzeba mieć +E ponieważ na B mozna ciagnąć przyczepępod warunkiem że nie przekracza ona masy pojazdu ciagnacego (a prawa jazdy T+E niema :unsure: )


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizgus    1

Z tym T+E to trochę się rozpędziłem w kodeksie jest tak kat. B upoważnia do kierowania

* pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

* pojazdem, o którym mowa w punkcie wyżej, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5t,

* ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

 

natomiast kat. B+E upoważnia do kierowania pojazdem określonym w kat.B łącznie z przyczepą

ciągnikiem rolniczym z przyczepą {przyczepami}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ostatnio był u mnie gostek z pzu i mówił że kombajn sie nie wlicza do ubezpieczenia rolniczego tylko musisz wykupić osobną polisę niby jeszcze 2 lata temu były te stare zasady ale z tego co sie dowiedziałem to mogę z hederem jeżdzić i jeśli dajmy spowoduję wypadek wypadek to oc zostanie uznane ale nie wiem jak z niebieskimi to by wygladało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Wlicza się oc z gospodrstwa na polu i drodze.Chyba że masz zgloszona działalność to wtenczs ubezpieczasz kombajn w działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

Na drogach publicznych możesz kierować kombajnem:

- posiadając kat. B (wózek + heder nieprzekraczającym masy 3,5t)

lub

- posiadając kat. B+E (z wózkiem i wielkim hederem;)

lub

- posiadając kat. T(kombajn + wózek z hederem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenzie    0

Wszystko ładnie, pięknie, czytam sobie te Wasze wypowiedzi, ale co ma zrobić człowiek taki jak ja?

 

Posiadam prawo jazdy kat. B i T. Mój kombajn nie przekracza nawet z hederem 3m (coś koło 2,5). Powinienem na trasę go odpinać i przewodzić osobno czy mogę z nim jechać? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Z tego co ja wiem to na pilota też trzeba mieć uprawnienia i nie można tak sobie puścić samochodu z tablicą pilot przed kombajnem bo można dostać mandat. U mię pilota z papierami mają tylko SKR i można ich wynająć na pilotowani na przykład kombajnu oczywiście za oplata ale stawki nie znam.

Uprawnienia pilota są wymagane jeśli pilot wstrzymuje ruch innych pojazdów, kieruje nimi i zmienia organizację ruchu. Osobiście kombajnem jadę drogą dwa razy na odległe pole i z powrotem, w między czasie kombajn parkuję u sąsiada obok swego pola. Drogą najpierw jedzie osobówka z kogutem a za mną ciągnik również z kogutem. Wiozłem kiedyś autem z przyczepką taką stalową konstrukcję z odzysku i wystawała mi poza obrys, dałem koguta na dach i jadę. Zatrzymała mnie policja jadąca z przeciwka(osobówka +kogut=?), ale zapytali mnie skąd mam ten złom i po co mi to, a o kogucie to że ostrożności nigdy za wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj