vvojtas1

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach

Polecane posty

xsysiek    4

@JohnDeere6610 to nieźle! Ja sobie nie wyobrażam u nas takiej sytuacji, gdyż mamy nawet do 50 km pola od gospodarstwa (ale przeważnie do 20 km). A jak się wyminiesz z drugim kombajnem? Ja raz miałem taką sytuację - fazet jechał bizonkiem ZO58 z hederm, a ja z drugiej Tucano (ok. 3.80m zew.)z wózkiem (a droga wąska B)). Na styk było. Kombajn i tak jest szeroki, to nie wiem po co stwarzać niebezpieczeństwo jak można odczepić heder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

po drogach można jechać z max szerokością 3m, Kenzie napisałeś że zajmuje około 2,5metra to sobie spokojnie jedziesz :D tak jak w maszynach za traktorem max 3m szerokosci i o ile sie nie mylę to max 4mertów wysokości :D a co do jazdy kombajnem to sie śmiga na traktorowym czy tam na samochodowym ale jak kosisz na polu to bez kursu kombajnisty nie można, a po drogach sobie można jeździć :D

u mnie to nigdy nie widziałem aby ktoś na pole jechał z wózkiem, a tak poza tym to nikt wózków nie ma, bo kupi od handlarza a mu nie opłaca się przywozić wózków bo zamiast tego wózka to założy heder i jeszcze miejsca zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

rafal a co zrobić wtedy kiedy kombajn zajmuje 3.3, 3.4, albo nawet 3.6 czy więcej?

nie piszę tutaj o kombajnie z hederem tylko o samej szerokości od krawędzi opony do krawędzi opony.

 

w sobote na kursie dla kombajnistów pytałem kiedy potrzebny jest pilot - pan stwierdził ze tylko wtedy kiedy kombajn przekracza pas ruchu - czyli tak praktycznie to zawsze :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie pamiętam już, który producent w prospekcie pisze, szerokość kombajnu z zależności od ogumienia. Skoro opony są niedemontowalne, to w teorii można jechać, bo stróże prawa nie wiedzą jakie ogumienie kombajn ma standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

z tego co ostatnio przeglądam prospekty to większość producentów podaje te wartości


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

Witam :) Kupiłem kombajn i muszę go przyprowadzić do domu. Jest to ok 200km. od Giżycka do Nowego Miasta Lubawskiego. Więc bd musiał lecieć drogami "czerwonymi". Czy kombajn może jechać po takich drogach?

Jeśli można nim jechać na kołach to musi być pilotowany?

Musi być jakieś ubezpieczenie?

No i co jeszcze jest potrzebne bym mógł nim jechać na kołach aż 200km po tych drogach głównych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Witam, czytając spostrzegłem post w którym było napisane że można iść na kurs kombajnisty od 16 lat. Chciałem się zapytać czy to jest prawda bo był bym zainteresowany tym. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianbmw12    0

Od ilu lat mozna robic uprawnienia na kombajn zbozowy?

Z tego co ja slyszalem to kombajnem mozna poruszac sie po drogach bez prawajazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

u nas w szkole pytali czy mamy prawo jazdy, nie pytali o wiek, aby przystąpić do kursu trzeba było podać nr prawka.

wg mnie to kompletna bzdura ze niby można jeździć kombajnem bez prawka - kombajn to maszyna samobieżna, a maszyny samobieżne wymagają prawka czy to kat B czy kat T.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Z tego co ja slyszalem to kombajnem mozna poruszac sie po drogach bez prawajazdy.

Chyba na odwrót, można bez uprawnień na kombajn, ale prawo jazdy musi być, od kiedy uczą przepisów ruchu drogowego na kursach na uprawnienia na kombajn.Te uprawnienia to pic na wodę, owszem jak się wynajmuje pracownika , to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
techn    0

za moich czasów (czyli dawno) się robiło uprawnienia na kombajny :-)

Co do przepisow obecnych przepisy mówią jasno - jazda kombajnem z hederem po drogach publicznych jest zabroniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

z tym tez trzeba się dowiedzieć, bo diabeł może tkwić w szczegółach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U nas w okolicy z tego co wiem to 90% kombajnistów nie ma uprawnień na kombajn .

Kają tylko prawo jazdy kat.B lub T.

Nie znam przypadku by policja zatrzymała kombajn do kontroli.

U nas nie ma szerokich kombajnów ...najszerszy heder to 4m i jeżdżą po drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Do jazdy kombajnem po drogach publicznych wystarcza prawo jazdy kat.T(oczywiście jeżeli szerokość nie przekracza 3m)

Uprawnienia na kombajn, są to uprawnienia do obsługi kombajnu zbożowego,

nie są obowiązkowe jeżeli pracujemy kombajnem we własnym gospodarstwie.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe wymagają tych uprawnień aby ubezpieczyć kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

I jak tam w te żniwa wygląda u was jazda po drogach z przypiętym hedrem, czepiają się czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ja w tym roku jeżdziłem po drogach nawet mijałem sie z policja i nic, u nas to normalna sprawa  każdy chce przejechać, wiadomo wszystko do czasu ja nawet w swoim nie mam koguta wstyd sie przyznać


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Odświeżę temat. Niektórzy mnie pewnie zlinczują za ten post ale muszę to napisać. Wczoraj jadąc w dojść długą podróż byłem przerażony bezmyślnościom niektórych rolników.... Godzina 22.00 a Pan jedzie kombajnem bez oświetlenia z malutkim kogucikiem, który ledwo co się kręci... Chyba światła są obowiązkowe? tym bardziej w tak dużej maszynie jak kombajn... Kolejna sprawa to jazda kombajnem po głównych drogach z hederem... Przez takiego człowieka korek sięgał ok. 2km bo z naprzeciwka auta kombajnista musiał ciągle zjeżdżać na pobocze... Tak wiem ile jest pracy z demontażem i montażem hedera ale w niektórych sytuacjach chyba powinno być to obowiązkowe np. na głównej drodze krajowej... A najbardziej zdenerwował mnie Pan który pomykał NH TX38 zajmując całą drogę gdzie nie było możliwości zjazdu na pobocze. Minęliśmy się na milimetry dosłownie... Mam sąsiada który ma takiego NH i jakoś nie widzi problemu żeby odczepiać heder bo jak gdzieś jedzie heder jest na wózku... Rozumie są żniwa, jeszcze takie jakie są po łapane ale kurcze w niektórych przypadkach trzeba chleba, trzeba nieba bo z tego rodzą się wypadki... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj