Zaloguj się, aby obserwować  
simson3

Problem z Czeskim Ładowaczem Nujn. pomocy!

Polecane posty

artur10021    36

Sprzedam obudowę głowicy obrotu do NUJNA aluminiową (nowa nieużywana)+ uszczelniacz 62x62x13 i uszczelkę taką z tworzywa podobnego do gumy nie ma na niej rozmiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie od środy zabrałem się za remont NUJN-a .

Wymieniłem uszczelniacze w siłownikach od podnoszenia bo delikatnie ciekło z nich. Mój największy problem to wyciek z tego ramienia teleskopowego...i teraz pytanie- rozbierał to ktoś??Widzę że w internecie można dokupić uszczelnienia do tego.

Myślałem aby założyć identyczne siłowniki jak od podnoszenia(mam takie dwie sztuki)na ten teleskop po jednej stronie po jednym.

 

Wymieniał ktoś uszczelnienia na tym teleskopie??Ma ktoś jakieś zdjęcia??Katalog lub instrukcje ??

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicek1911    0

Witam

 

Poszukuje schematu budowy siłownika wysiegnika i łap podporowych ładowacza Nujn 100. Jeżeli Ktoś dysponuje takim schematem bardzo proszę o pomoc. :)

Edytowano przez kicek1911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kolego Ja regenerowałem wszystkie siłowniki i z uszczelniaczami nie buło problemu oprócz tych na gwincie dekli zamykaqjacych siłowniki

Tam jest płaski pierścień , oringa nie da się dać bo sie podwija przy dokręcaniu

Nie dało sie go kupić ale niedaleko ciebie w Krakowie dorobili mi bez problemu z takiego zielonego tworzywa sprawdziły się

 

http://www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=214

 

widziałeś to

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja ominołem obrotnice połączyłem rozdzielacze bezposrednio z śiłownikami i do tego pompa od cyklopa polecam rewelacja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, potrzebuję schemat podłączenia wszystkich przewodów hydraulicznych do rozdzielaczy i obrotnicy do ładowacza nujn 100, mam taki ładowacz w częściach i chciałbym go zmontować dodam że mam wszystkie potrzebne części. Proszę posiadaczy takich ładowaczy o wstawienie dokładnych zdjęć połączenia tych przewodów, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Jakie ciśnienie panuje w oryginalnym układzie hydraulicznym? 65? c-360 ma 140 bar. Myślę żeby kupić takiego i na stałe do betonu przymocować, do tego silnik elektryczny i jakąś pompę, tylko nie wiem jaką tam ma rozdzielacz przepustowość. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fabrycznie ciśnienie miały ustawione na 65 kg/cm2 +/- 5

Przepustowości rozdzielaczy nie znam, ale pompy były w nich montowane 40 - 60 litrowe ( różniły się tylko metryczkami, dokładniej to obrotami nominalnymi podanymi na nich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

O to dość duże a jakie ich obroty były? Czyli jak teraz miał 320kg udźwigu to z 2 razy większym ciśnieniem powinien podnieść 650kg?? Nie chodzi o to że takie chcę podnosić rzeczy ale to tak działa? Myślę żeby zmontować taki zestaw silnik elektryczny 1400 obr + pompa nsz 32 (45l) nsz 50 (70l) chcę żeby to wszystko sprawnie chodziło.

Edytowano przez hodowcamlody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,nie tak dawno na tablicy widziałem ogłoszenie, ''wszystkie częsci do NUJN-a" :rolleyes: a tak przy okazji ,czy rozszerzał ktoś w nim oś, ja chyba to zrobię bo już dwa razy go obaliłem i tak myślę aby bylo bezpiecznie nim robić trzeba by rozciąć i rozszerzyć oś ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj