zdruj77

Rolnicze bajery

Polecane posty

Temat do HD. Ale ja słyszałem różne historie typu: 2000 ton limitu buraków na 3 ha, oderwanie hederu w bizonie jak go ciągnikiem jak go ciągnął.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

mi sie wydaje ze

pierwsze klamstwo to jest takie ze ten co kupil traktor to niepoda prawdziwej ceny,

drugie to ze kupiony od pierwszego wlasciciela,

a trzecie to ze silnik igla.

Niewiem czy o to chodzi w pytaniu.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

Tak i jak sprowadzony to tylko mało używany i od dziadka z niemiec hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

pamiętam jak kolega mi mówił że jego c-360 ciągnie 3 skibowy pług pod samą rame:P hehe moc...


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a mój kolega powiedział mi że jak jego ojciec zakopał się forttschritem e-516 to 18 ciągników go wyciągało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

u mnie kolega mi kit wciskał że jego wuj zetorem 7211 ciągnął 13 przyczep... i ten sam że w jego jawie znalazł 4 bieg ale go nie włącza bo by motoru nie opanował... ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

EE panowie. Co to jest. JA takie bajki słyszałem że już nawet ich nie pamiętam. Ale niektóre są tak hardcorowe że one są fizycznie niemożliwe.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Pytam się kolesia ile mu plug zabiera na korpus, mówi ze 35 cm, ale mówi mi ze na 80 cm da sie ustawić jeden korpus, to się go pytam a jaki masz lemiesz, on mówi ze 40 cm, to jak jest możliwe żeby korpus brał 80 cm i to nie da się żadnego pługa tak ustawić ;)

Jeszcze jeden mi mówi jak on to wracał z cukrowni i jechał zetorem 7340 i mów ze znajomemu pospuł się tir a jechał z wysłotkami i mówi ze podczepił do zetora tego tira i te jego przyczepy i jechał 5 na pełnym gazie i nawet nie czuł tego jego zetor :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

kumpel na 4tonowej przyczepie wiózł 12t. ale to oczywiste przecież ma potrójne boki. albo że jego c330 nawet dymka nie puści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
mi sie wydaje ze

pierwsze klamstwo to jest takie ze ten co kupil traktor to niepoda prawdziwej ceny,

drugie to ze kupiony od pierwszego wlasciciela,

a trzecie to ze silnik igla.

Niewiem czy o to chodzi w pytaniu.

Mój sąsiad właśnie tak robi nigdy nie powie prawdy.

Chyba mu to sprawia przyjemność jak zawyży cene jakiejś maszyny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

od rolnika właściciela ciągnika możnajeszcze zorientować się czy coś bajerzy czy raczej jest najbliższy prawdy, ale największe cuda wychodzą jak ktoś opowiada o czyjejś maszynie, a jeszcze lepsze jak skądeś wraca przez znajomych przy piwku w przypływie szczerości pewna plotka o własnych maszynach co ludzie wygadują to można trupem pasć ze śmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie wiem czy to tu pasuje ale okoliczny "rolnik" pojechał z rana w lato jak tylko rosa puściła kosić żyto (Bizon Z056) i trochę mu się zasiedziało po drodze w sklepie i jak już sobie dobrze wyduł to wrócił do koszenia i podczas zbioru "lekko" zahaczył o ziemię, a że obok był las to i karpa się na polu znalazła i urwał heder. Nie wiem jak to wyglądało ale wiele osób jak i sam wyczynowiec mi to osobiście potwierdził ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

niedawno pracownik CNH w Płocku kłócił sie z jakimś facetem że produkują hedery o szerokości tylko 16 metrów......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Mi znowu kuzyn mówił że internationalem z hederem 2,5m szybciej skosił powierzchnie 1ha niż jego sąsiad NH TC54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

sie niesmiej bo to wydajny kombajn ;) miałem akurat internationala 321 i raz miałem okazje młócić zyto na 3biegu........... fakt że plon to był moze z tone z hektara. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Ale w porównaniu do New Hollanda TC 54 Bizon to on nie zdąży połowy tej powierzchni skosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

znajomy opowiadał jak to inny nasz wspólny znajomy pompuje koła balonówki w rozrzutniku na 6atm, a orkę wykonuje na 40-45cm głębokości zwykłymi pługami 4x30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08
Ale w porównaniu do New Hollanda TC 54 Bizon to on nie zdąży połowy tej powierzchni skosić ;)

 

no napewno mu sie nieuda ale pomarzyć zawsze można :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Kumpel mi w mawiał ze 30 jest mocniejsza od 60 ;/

Znajomy tez mówił ze produkowali BMW z napedem na przód ale sie smiałem haha

Popraw ortografię bo robisz tragiczne błędy!

Edytowano przez krolikNH
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Mi kolega opowiadał, jak to w żniwa gościu jechał "jakimś" ciągnikiem z 3 przyczepami ze zbożem, mówi, że z 80 km/h zachrzaniał, a w zakręt, to ze 40 km/h wpadł ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj