zdruj77

Rolnicze bajery

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro93    0

ile trzeba byłoby sie namęczyć żeby taki pożądany kit wymyślić a niektórzy to tak prosto z mostu walą i nawet nie wiedza często o czym mówią ale tak mówią żeby pokazać jacy to oni mądrzy są, ale jest i plus można się pośmiać ;)


siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Szkoda ludziom czegoś że np.sąsiad ma JD a on ma T-25 i wymyśla że pójdzie 3 skibowym w głęboką.Zazdrośc i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

U nas jeden , to na doczekanie powymyśla takie historje , a jak ma faze , to całkiem żal du.. ściska , jak coś takiego się słyszy , wystarczy , aby ktoś mu przyklaskiwał , a będzie gadał o wszystkich i o nikim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Mi znajomy bajerował że jak kolega jego ojca zjeżdżał z górki c-360 z przyczepą na luzie to jechał ok. 100 km/h.

Dziwne że się nie rozleciał ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Ja slyszalem od kolegi ze jego znajomy ma landini jakies 150 km, i w zniwa jechal nim z naladowana przyczepa 6t po polu 50km/h, i jak sie zatrzymal to piasty na kolach byly czerwone ;)


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ha to słyszałem kiedyś o człowieku (człowiek lubiący wina typu agropol itp), że MTZ jest taki szybki, ze kiedyś w jedną noc obrócił do Poznania i z powrotem, ze nawet jego żonka się nie domyśliła, ze w delegacji był... ;)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Przy vario 933 mam tylnią oponę szerokości 125cm a przednią 100cm. I daje rade w orce

dodam, ze ciagnik nie jedzie po caliznie

mam nadzieje, ze kolega sie na mnie nie obrazi, tym bardziej, ze dostaniemy na wiosne fotki z takiej akcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi koleś kiedyś wciskał kit o wydajności pszenicy ozimej 12 ton z hektara... ziemia klasy III- IV w latach 80 siątych... bujda jakich mało...


być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja slyszalem tez o takich wynikach, ale "za komuny" roznie te klasy ziemi wpisywali, teraz z reszta tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil97    0

Jechalismy na wycieczce i orala Proxima 84** i klocil sie ze to byl super Case.....


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brzozak2 bo wtedy nagle przyczepa 3,5 tonowa stawała się 5 tonowa :)


być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Jeden kolega mi kiedyś mówił że jego wuj miał taki ciągnik że zamiast tylnej szyby miał tv :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Dobrze,że wspomnieliście o wydajności bo mi się coś przypomniało.

Jest na wsi koleś, który wszystkie rośliny, jakie uprawia bardziej straszy nawozem niż faktycznie nawozi, ale oczywiście w czasie zbiorów to ma zawsze rekordową wydajność! Pszenica- 8-8,5 t/ha; jęczmień 8 t/ha; rzepak nigdy niżej 6t/ha nie sypie. Oczywiście najwyższe parametry i najmniejsze zanieczyszczenia i wilgotność. Tylko ziarno na przyczepach często poślad przypomina, ale wydajność i parametry ma zawsze lepsze od ciebie.

Cóż. Taka durna mentalność zawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odemnie do poznania jest 68 km , więc co za problem , cztery godziny i w domu , nie spiesząc się wcale .:)

 

No tak, ale ode mnie do poznania jedzie się jakieś 8 godzin w jedną stronę i to osobowym samochodem :)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Dobrze,że wspomnieliście o wydajności bo mi się coś przypomniało.

Jest na wsi koleś, który wszystkie rośliny, jakie uprawia bardziej straszy nawozem niż faktycznie nawozi, ale oczywiście w czasie zbiorów to ma zawsze rekordową wydajność! Pszenica- 8-8,5 t/ha; jęczmień 8 t/ha; rzepak nigdy niżej 6t/ha nie sypie. Oczywiście najwyższe parametry i najmniejsze zanieczyszczenia i wilgotność. Tylko ziarno na przyczepach często poślad przypomina, ale wydajność i parametry ma zawsze lepsze od ciebie.

tato w tym roku w skupie spotkal jakiegos rolnika, ktory sie go pyta jak zbiory itp. ojciec odpowiedzial, ze zebral duzo, ale nie najlepszej jakosci, niestety - non stop lalo, ale z grzecznosci sie zapytal jak u niego. ten zaczal nawijke, ze generalnie wszystko fantastycznie, tato troche zdziwiony, ale co sie bedzie zastanawial, wjechal na wage wysypal, zapina burty i patrzy ze przyszla kolej tego goscia jednak tak samo szybko zjechal z wagi jak na nia wjechal - w laboratorium powiedzieli, ze dawno takiego swinstwa nie widzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

u nas koles we wsi miał psznicy która my mu młocilismy i plon mial bardzo rowny po 7 ton gdzie nie gdzie słabsza ale do gazety podał ze u niego sredni plon wyiniósł 10.5 tony xD


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

kiedyś jeden facet w moich stronach siał gorczycea zysk mu dochodził nawet do 20 tysi z hektara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

znam takiego jednego co jak coś sprzedaje to zawsze najdrożej we wsi np cena za worek pyrek na giełdzie jest 6zł ale jego jak zapytasz po ile sprzedał to zawsze ze 2zł na worku musi dołożyć a znowu jak kupi jakąś maszyne używaną to zawsze prawie darmo i w idealnym stanie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj